Витоша Рисърч /img/frontend/nomap.png"

Витоша Рисърч

1 точка от 5 мнения

Ужасна агенция.Реже яко от хонорарите на анкетьорите и то за нищо,дори и при перфектно направени анкети.Идеята е да те резнат и да не ти дадат парите..Не ходете там..Всички написани позитиви са от вътрешни хора,които са се уредили на добра позиция заради връзки.

Обратно в епохата на динозаврите и птеродактилите!
Оценката ми е такава, защото няма как да е по-ниска. Датс ит.

Ако имате желание за работа и необходимите умения, това едно много добро място за развитие в областта на социологическите и маркетингови изследвания.

Потвърждавам горния коментар. Фирмата работи с проекти за десетки хиляди левове, но управителите са скъперници. Приходите генерират постоянните покупки на високо технологични играчки на директора, най-нови модели. Същевременно „увеличаване на заплатата” е тема табу. Явлението се наблюдава още на етап назначаване, когато се прави компромис с професионалните качества само заради по-ниското заплащане. Предпочитани са студенти или току-що дипломирали се, както и хора със солиден материален гръб, защото се предполага, че са непретенциозни към финансовите условия. Въпросът за достойното оценяване не минава през ничия мениджърска глава, какво остава за пропуснатите ползи, докато един новак бъде обучен и придобие опит. В много, много редки случаи се назначават специалисти, обикновено в кризисен момент, когато в кратък период от време са напуснали няколко професионалисти. По повод over time – за да не бъде заплащано, управителите обвиняват служителите в неефективност и нерационална организация на работата, и то наистина е унизително: или нямат нужните умения да се справят с работата, т.е. не си оправдават заплатата, или цял ден са реели поглед и чак в края на работното време са се сетили, че имат задачи да отхвърлят, откъдето и натрупаните извънредни часове.
Парите са причина и за останалите посочени проблеми: лошото третиране на интервюерския труд често превръща служителите в анкетьори поради недостиг на хора; зле разбираната икономичност ги ползва също за куриерски, транспортни и хамалски услуги, вместо да се концентрират върху текущ проект, за да остане клиентът доволен и пак да дойде, или да подготви документация за кандидатстване за нов добре платен проект. Да не говорим как се ползват без никакво възнаграждение всички допълнителни квалификации, които служителите са имали неблагоразумието да споделят – за системни администратори, web-поддръжка, и пр., и пр.

Място, което не препоръчвам дори и за стаж. Персоналът е прекалено малко за количеството работа във фирмата и често ще Ви се налага да работите по повече от 12 часа и да нямате почивни дни със седмици, а по някога и с месеци. Извънредния труд по принцип се заплаща, но въпреки че сте се отчели по какви дейности и защо сте натрупали over time, всеки месец ще бъдете мъмрени за това и ако шефът реши може и да не ви бъде платено за работата (независимо че тези задачи са ви възложени от самия него или от служителите, които той е определил като ръководители). Понятието Трудов кодекс е забранено да бъде споменавано и често се нарушава. Ще ви се налага да извършвате най-разнообразни дейности, за които не сте наети, като това да правите интервюта или да разнасяте документи вместо куриери. Често ще бъдете подлагани на публични унижения от хората на по-висока позиция и от самите управители. Дори и да сте студент, за когото натрупания опит е по-важен, също ще бъдете разочаровани, защото всички са прекалено заети, за да ви обърнат внимание и да ви обясняват. Заплащането е значително по-малко от това на продавач/ка в магазин. Също така при напускане, обичайна практика на фирмата е, ако не сте си използвали полагаемата отпуска, тя да не ви бъде платена.