Веломания https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Гюешево 83&markers=София,ул. Гюешево 83

Веломания

Губене на време.
В тази фирма разбираш защо Северозападна България е най-западналия район в Европа. Жалка картина. Пародия на фирма. Няма фирмена структура.
Няма специалисти в нито една сфера. Само такива,които могат малко по-сръчно да завиват гайки. Пълен хаос в производствения процес. Никаква работна база.Ужасни условия на труд. Липса на минимални улеснения от гледна точка на инструменти и оборудване.
А да, "производствения отдел" , се помещава в тоалетната на бифшия обувен завод. :)
Скоро с повече конкретика!

Не си губете времето с ВеломаФия, потърсете си друга по-добре платена работа.
Драги ми Николай.
Аз пък не смятам твоето мнение за обективно и няма как да се съглася, че "Работим с едни от най-добрите механици, търговци, счетоводство.".
Сещам се само за един читав механик на който бих поверил дори пълно обслужване на FOX/DVO/ROCK SHOX И Т.Н.
Добрите търговци се броят на едната ръка.
Счетоводството е под всякаква критика, всеки месец има грешки във фишовете (естествено не в ползва на работника). За съжаление хората решили да си търсят правата са еденици.
"Заплащането е двойно на средното за бранша." Това дори и да е било така, отдавна не е. Изисква се да работиш 6 дена в седмицата за да взимаш над 800лв. Ако работиш 5 на 2 едвам идкарваш над 600лв. Всеки ден трябва да си поне 30мин по-рано, на края на 10 часовия работен ден изискват да останеш неопределено време за да се обслужи и последния клиент. При късмет към 8/9 си тръгваш уморен. Обедната почивка е 1 час, но често ти се налага да я пропуснеш и да хапнеш нещо набързо.
"Има текучество на персонал - ако не ставаш си отиваш. Ако си добър се развиваш." Текучеството на персонала е продиктувано от описаните по-горе факти и липсата на достатъчно на брой добри мениджъри (за щастие на DRAG все още има 1 добър мениджър от който могат много да научат). Драго Кузов се прави, че не знае за какво става дума. Ели Кузова нешспешно се прави на HR (човешки ресурси).
Има обаче едно жестоко недуразомение в офиса и то се нарича Гената, прави се на шеф а всъщност е въздух под налягане.
Нищо чудно, че Drag бавно но сигурно губи позиции, още повече, че отдавна не е офицялен вносител на SHIMANO.
Ако си достатъчно добър ти светва лампата набираш информация и опит и правиш нещо свое, не се занимаваш да бачкаш като луд за без пари.
Истината е, че това е типично българска фирмичка с големи претенции и малко покритие. Много изискват а в замяна предлагат малко. Скоро излезна и страхотна реклама която намирам за много забавна. Enjoy http://vbox7.com/play:855ea86ee0

Здравейте, някой със по скорошно мнение, как са нещата във фирмата към момента, като заплата и работно време?

относно заплащането-никак не е двойно дори напротив имайки се предвид че въпреки всякакви обещания и лъжи 2 месеца в годината работници седят без работа, не по собствено желание! Което не е много сигурност!
Развитието-изпросено
Най-добрите механици-за по малко от половината бих казал че са заслужили да са такива останалите...нямам думи.
Търговците-не съм обеден защо те са най-важните а производството.. кучета ги яли!
Добър или не не е правилно! 'симпатичвн или не' можеби повече отговаря.

Развитието-изпросено
Добър или не не е правилно! 'симпатичвн или не' можеби повече отговаря.

Не смятам мненията ви за обективни - ако не си компетентен и не си вършиш работата не си за тази фирма. Работим с едни от най-добрите механици, търговци, счетоводство. Фирмата предлага развитие, сигурност, заплащането за 3 години е закъсняло само веднъж с два дни, което смятам за отлично и коректно за българските стандарти. Заплащането е двойно на средното за бранша. Има текучество на персонал - ако не ставаш си отиваш. Ако си добър се развиваш.

Относно публикуваната обява за Маркетинг специалист бивам поканен на интервю за работа. Закъснява "шефката" на фирмата... Чета си мирно книгата и чакам да ме извикат, както се изрази служителка, която не се представи и на полуоткрехната врата ми посочи мястото да седна. Наоколо няколко врати, от които излизат младежи, затръшват ги силно, после влизат, надвикват се, пак тръшване на врати... Една лошо гледаща жена излиза да пуши, лапнала фас... Казвам си - нещо атмосферата ми е неприятна, но се въоръжавам с търпение да изчакам. Идва "шефката", кани ме на интервюто в офиса си, сядаме, започва да ме пита: -Какво Ви впечатли в обявата ни за работа?... - Съвсем нищо - казвам. Следват кратки, насочващи разговора въпроси, защото не помни или определено не е чела автобиографията ми, четеше в момента на интервюто. Така и не успя да формулира, за каква позиция си търсят служител, какви отговорности ще има и правомощия, какви ще са параметрите на неговата длъжност, какво ще е работното време, работната заплата, осигурителни параметри по КТ, ще има ли почивни дни, колко часа на седмица ще работи, с фиксирано или не работно време, плаващо работно време, какъв ще е трудовият договор на работещия - граждански, на изпитателен срок и колко ще е този срок...?, не стана ясно и какво образование е нужно.Уточни се, че маркетинг специалистът трябва да е журналист-редактор с английска филология, нещо липсващо в обявата. Уточнявам за онези, които не знаят - редакторската работа, без значение носителя на информацията - електронен или хартиен е, е работа на изпълнител на журналистическа дейност - вписва, редактира, публикува...маркетинг специалистът е работещият с маркетингови стратегии,методи и похвати, мърчандайзинг, организира кампании, промоции, реклама, спазва бюджети, отчита се за постигнати цели, използва каналите на интегрираните маркетингови комуникации... Нека става ясно и следното - на интервю за работа не се пита: женен/омъжена ли сте?; Къде живеете и на квартира или не? Не се съди за кандидатите по техните хобита, материално положение, социален статус. Не се оставят кандидатите, в топло време особено, без чаша с вода. Наемете си екип да се занимава с управлението на човешките ресурси и набирането на персонал. Иначе големите Ви претенции, мили хора от Веломания се заличават от липсата на професионализъм! Съветът ми към бъдещите кандидатстващи за работа, като икономист по управление на човешките ресурси е да прекъсват несериозните интервюта и да си търсят другаде работа. Проявете уважение към себе си, мили кандидати, не разказвайте за себе си, не давайте безплатни консултации на шефове, които не са прочели и пет учебника по съществено важни дисциплини!

Здравейте,искам да попитам,в насоящият момент как е заплащането. На време ли се изплащат заплатите имали трудов договор и осигуровки каква е работната среда.

Аз също работих малко във фирмата,но поради други ангажименти напуснах.Сглобявах едни от най-важните детайли на велосипеда;спирачки  и дерайльори.Работата е професионална и се спазват строги правила,които ако ги научиш-няма никакви проблеми.Относно това ,че работят провинциалисти-ами и аз съм провинциалист и цяла София е пълна с такива.Но какво от това.Важно е икономиката да върви напред и Веломания точно това прави.

Работил съм във фирмата преди доста време, но нямам добро мнение за управляващите. Работната среда беше лоша (складоподобна), трудовите закони, разбира се не се спазваха (няма договор, осигуровки и т.н.). Какво мога да кажа - първобитна работа. Заплатата не се плащаше на време. Въпреки, че на пръв поглед фирмата изглежда сериозна, вътрешните бизнес практики не говорят в полза на това.