Мираж Консулт /img/frontend/nomap.png"

Мираж Консулт

Здравейте чета коментарите и ми става лошо направо. Днес бях на "интервю" във Фирма Миражконсулт. Искам да споделя и моя пресен опит с тях, а също и новата им схема за източване на пари от джоба на безработните. Кандидатствах по обява в сайт за работа, която е била публикувана от въпросната фирма и ме поканиха на интервю. Проведох много приятен разговор с една от служителките за въпросната позиция и тя ми обясни, че трябва да си променя автобиографията и да и донеса комплект от мои документи, каза ми, че такса не заплащам и спомена смътно за някакъв тренинг (платен разбира се), който обаче не е задължителен. Разбрахме се, че ще донеса документите утре (петък), защото работодателя им е поставил срок до (вторник). До тук всичко ОК. Ставам да си тръгвам и.... хоп птваря ми се още една врата (залата за обработване на будалите). Там ме посреща една госпожа с изпитателен поглед, а милото мониче затваря врата и оставам сама с "изпитателката". Тя ми поглежда биографията, казва че е много голяма и забележете "това не е никак добре". После започва една офанзива за въпросните тренинги, понеже кандидатите за работа много лъжели за уменията си, те провеждали фирмен тренинг за отсявка. Въпросния тренинг струва 25 лв. Без него никой работодател нямало да ме вземе на работа, защото щял да се съмнява в уменията ми. Почти клъвнала аз започвам оточнения за това как се заплаща тренинга (можело и разсрочено), когато заявявам, че ако не стане с тази позиция, ще се свържем пак. Тъйкато интервюто е за вторник, а тренинга започва в четвъртък. Тогава госпожата ми казва, че ще забави интервюто и всичко ще е Ок. Аз видимо объркана вече й отговарям, че днес ще си оправя автобиографията и утре ще я донеса заедно с част от сумата, това обаче не й стига. Предлага ми да ми направи професионално СВ за 10 лв., но ако платя и тренинга и СВ-то щяло да има отстъпка и щяло да струва 30 вл. Аз й обяснявам, че въпреки възрастта си имам 2 висши образования и никога няма да платя за подобна глупост (а и нямам голямо доверие на непроверени организации). Тя обидена ми обяснява, че едва ли не съм некадърна да го направя и така се разделяме. Разочарована и растроена от поредния неуспех се прибрах и реших да проуча фирмата (викам си може и аз да не съм права). ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО СА СПОДЕЛИЛИ ОПИТА СИ С ТАЗИ ФИРМА И МИ ПОМОГНАХА ДА РАЗБЕРА, ЧЕ ГРЕШКАТА НЕ Е В МОЯ ТЕЛЕВИЗОР! Мили хора, ако сме кадърни, отговорни и талантливи - не са ни нужни тренинги, просто малко късмет да попаднем на подходящото място в подходящото време.

Какво се заблуждавате бе хора. Фирмата е също както името си... всичко е МИРАЖ :D. Поредната фирма файтон. Трябва да са доста тъпи, за да повярват, че ще отида на интервю, след като гугълнах името им и прочетох такива работи...

За жалост има още доста такива фирми, но никой не се самосезира!!!

На основание чл. 13, т.2 и във връзка с чл. 15, ал. 1, т.1, с решение №192 от дата 07.04. 2010 год. е отнет лиценза на "Мираж-ХМ" ООД.

Но..., тук изниква въпроса: Защо тогава продължават своята дейност? Защо продължават да мамят хората, като им взимат парите?
Коя е институцията, която трябва да се сезира?

След заявени отношения за посредничество за намиране на работа и заплащане на 10 лв такса - нерегламентирана, разбира се, вече повече от 1 година никой не се е обадил да ми предложи работа. Подобни явления във Врна има и другаде. Но това не е моя работа. Да вземат отношение съответните органи!

На мене също не са ми взимали 10 лева, може би поради причините на колежката по-долу. Всъщност те ми се обадиха за една от позициите, които беше обявила една фирма и незнайнокак се бяха добрали до моето СВ.
Как да е отидох, видяхме се поприказвахме. Казха м иза една потенциална позиция, която ще се отваря след време и наиситна след 2-3 месеца се обадиха, но тогава вече имах други интереси.
Изгледжа за позиции с повече опит и изисквания гледат да са в крак с конкуренцията. За другите - не знам.

И аз съм регистрирана в тази фирма. Да се чуди човек защо го направих! За разлика от вас обаче на мен не ми взеха пари! Дали защото кандидатсвах за висока икономическа позиция и се уплашиха, че няма да им мине номера с документчето което разфават не знам, но така или иначе не ми взеха пари. Но и не ми се обадиха нито веднъж от месец семтември до сега. Аз съм звъняла поне за 5-6 обяви, но ефект никакъв!
Това е от мен!

Аз съм с теб колега...да пишем на Господари на ефира за тях, защото и мен измамиха.На мен ми взеха 20 лв. и документите си оставих при тях още септември месец...от тогава насам нямам обаждане от тяхна страна (нито веднъж, а свободни места за това което кандидатствах имаше поне 5). А в сайта където пускат обяви пише че услугите са безплатни за кандидатите, от къде на къде ще вземат пари. ОК. 20 лв. не са нищо но поне се постарайте да намерите работа на хората, а не само да им вземате парите. Има и друго, когато попълваш документите когато идеш при тях, ако не си се представил в блестяща светлина що да ти намират работа, значи си бездарник...нямам думи. Но аз също ще си потърся правата. Време е в тази държава всеки да си знае мястото и да не ни правят на маймуни

Изключително много съжалявам,че се обърнах към тази агенция. Всъщност не се обърнах аз, а те ме потърсиха,след като изпратих CV по тяхна обява. Явно така набират клиенти. Отношенията ми с агенцията приключиха след като им дадох 10 лева за професионално CV (естествено тези пари не са регламентирани и не ти издават касова бележка за тях). Повече никой не ме е потърсил от тази агенция, въпреки че кандидатствах и по други техни обяви, за които бях подходяща. Не използвайте техните услуги, ще си спестите нерви.

Здравейте, и аз като клиент на фирмата от вече 2 години бих искала да споделя своето мнение. ползвам услугите на фирмата, както стпоменах от 2год. и не съм доволна дадох 10лв. попълних разни формуляри и получих само обещания,че ще ме потърсят при подходяща за мен работа но до ден днешен жената, която работи ткам и се предполага да ми търси работа не ме е потърсила нито веднъж с някакво предложение. През първата година ходех при нея поне два-три пъти седмично да я питам дали има нещо подходящо за мен да види , че съм сериозна и наистина искам да започна работа но явно и омръзна в един момент да я притеснявам толкова често и ми каза, че няма нужда да ходя толкова често ако имало нещо тя щяла да ме потърси  Е ВСЕ ОЩЕ ЧАКАМ ДА МЕ ПОТЪРСИ но мисля,че ня я бива много за тази работа и или не и се работи много много иначе за 2год. поне един път да се беше обадила с предложение. Съветвам всички мераклии да се регистрират там за да им търсят работа да се откажат там работа няма да ви намерят а само ще ви вземат парите!

Е, какво да ви кажа, работех там преди няколко години, сега като чета всичко изписано..........направо ми се плаче,защото нищо не се е променило. Заплатите бяха мизерни, отношението към служителите никакво, офисите дупки. В централата в Стара Загора работеха едни женички с промити от шефката им мозъци. Да тя наистина много приказва и убеждава хората. На семинарите се правеше на лекторка, ама всъщност "разказваше какво е научила", тъй като тя беше студента преди няколко години.
Обявите на са фалшиви...казват им набирателни, смехория. Т.е публикува се обявя за несъществуща длъжност, за да се наберат хора за тази позиция. Та ако след 6 месеца да речем, дойде някой работодател, те да имат подходящи хора. това е цялата философия, само дето няма кой да ги чака толкова време.
Не работете за тях, не търсете рбота чрез тях, всичко е загуба на време и нерви.