ЕСПА /img/frontend/nomap.png"

И аз оставам с впечатление, че се води активна антиполитика спрямо училище ЕСПА. Детето ми трета година се обучава там. Като всяка майка не бих допуснала да си пращам детето в училище, плащайки си за това, а в същото време да не съм доволна от това което се предлага. Не смятам, че училищната стратегия изтощава децата. Подходът е много добре измислен. Оценките, които се получават са заслужени и не мисля че са преувеличени. Факта за това е че децата по олимпиади също биват оценени отлично говори че се оценяват реално. Съгласна съм дори с това, че като бариера е въведен принципа на отсяване това според мен засилва конкурентоспособнотта на децата и степента им на мотивация.

Да и аз мисля, че сградата не е проблем, но тук има доста платени профили, които дъвчат едно и също. Струва ми се, че са от конкурентни училища, което е жалко. В България не бива да има чак толкова голяма конкуренция между училищата, а по-скоро единство и радост, че някой си върши работата добре. Ние сме при госпожа Немцова и се радваме от чудесните резултати, които нашето дете има ! Поздрави на всички, които харесват ЕСПА и успех на тези, които се чудят къде да запишат мъниците си ;)

Не разбирам защо тая сграда се обсъжда толкова сериозно – сякаш представлява основна тема на разговор. Напротив – даже... по-важни са други неща. Аз лично бих наблегнала на образователните качества на въпросното училище, а не на някакви други неща.

Боже, в какви черни краски е обрисувана ЕСПА при това мненията едно след друго.  Нищо и няма на сградата, състоянието и е много по-добро за разлика от други училища.  Учебният процес тече нормално. Струва ми се, че правите от мухлата слон. Аз лично като родител съм благодарен, че училището ,може да се похвали с качествен персонал, безупречно уреден вътрешен правилник и процедурни правила.

1. Да, абсолютно вярно е – на мен ЕСПА ми харесва, защото задоволява нуждите на нашето семейство конкретно. Няма да тръгна да пиша, хора, отивайте в ЕСПА...естествено, че всеки има право на мнение,

Всеки има право на избор за детето си. Не ми се струва обаче адекватни преценките, че обучаващите и работещите в ЕСПА не се чувстват добре и едва ли не условията там са супер лоши като отношение и база. Преувеличавате. Това, че директорката има отдавна одобрен архитектурен план за нова сграда, а общината е превърнала бъдещия терен в сметище, говори за безхаберие. Възмутена съм и бих искала да отбележа, че начина по който обрисувате Немцова няма общо с реалността. Толкова толерантен и борбен човек от дълго време не съм срещала.

Какво сега ще държим сметка за вещите на директорката ли? Стига бе хора, излагате се. Давате ли си сметка, че жената има семейство, големи синове, които също си имат коли, какво с метрото ли да ходи на работа? Дошла е сигурно някой път с колата на сина си и веднага решихте че има ‘’автосалон’’. Да не пропускаме и служебния автомобил. Това много ли ви се струва ? Спрете да гледате в чуждото канче. Всичко това г-жа Немцова е постигала с много труд, изкарва си честно хляба. Така че спрете да се оглеждате в жената.

Аз бях ученик в ЧСОУ ЕСПА и мога да кажа нищо добро.Една 20 годишна детска градина.Сградата е в ужасно състояние макар че на 300 деца плащат по 15 хиляди годишно.Всички тези пари се ползват 10 % разход за ток 60% за учителите и 30% за лични нужди на директорката .доказателство за това са трите й коли.Големя проблем на директоркатае липсата на професионализам и нейната фикс идея че може да властва над всичко.Ако не искате да имате скъсани нерви и да получавате лошо отнохшение не се записвайте ж тожа училище. От човека който го знае най-добре.

ЕСПА е най-хубавото училище а света!!!!Ще цитира една от многото истини на Директорката ,,ЕСПА е осмото чудо на света,,!!!!

Мила госпожо как може това де е най-страхотното училище? И най-важно да плащата такава такса за стара и мръсна постройка, приличаща на лабиринт на ужасите.Щом влязох в сградата ме лъхна ужасна миризма. Всичко написано от предидущите е точно. Процедурата за интервюто е същата, тъпа и губеща времето на кандидатите. За нищо на света детето ми няма да учи в такава обстановка, дори безплатно, а аз да започна работа там.