ЕСПА /img/frontend/nomap.png"

Всеки има право на избор, но аз лично считам, че ЕСПА е изпипала всеки детайл в училищната стратегия. Не смятам, че децата биват пренатоварени, нито че учителите припадат. Децат учат и се класират за олимпиади, а учителите бих казала, че представляват един сплотен и професионален екип. Менюто не е никак бедно, а напълно съобразено с изискванията за здравословна и пълноценна за тяхната възраст храна. Сградата не е под всякаква критика, тъй като ясно си личи колко средства са вложени за ремонтни дейности, за което налице са нормални условия за образователен процес.

"Да се развали реномето на хубавото" - та то в ЕСПА няма нищо хубаво.
ЕСПА е училището в което:
- се пишат преувеличени високи оценки
- служителите в училището работят до пълно изтощение, а дори се случва и да припадат
- не може да се покрие дори образователния минимум, пък какво да говорим за нещо повече
- "енциклопедични знания" - има ученици, които не знаят таблицата за умножение в 6ти и 7ми клас. Това ли са енциклопедичните знания?
- децата се преизтощават
- 5 минутни междучасия - това е ненормално
- сградата е под всякаква критика
- нереална такса за храна, а за сметка на това децата обядват със спагети, боб, леща ..

Ще отпиша и двете си деца от там с чиста съвест.
Хубав и усмихнат ден!

Привет, отново. Често казано съм склонна да вярвам на позитивните мнения, тъй като боравят с реални факти. Колкото до негативните, смятам че са проява на родния български манталитет да се сипе злоба и да се разваля реномете на хубавото.

Не отивайте в ЕСПА, защото ще бъдете излъгани. Не четете хубавите коментари по-долу, защото те са платени, за да са тук като реклама.
Хубав и успешен ден!

много благодаря за отзивите и мненията, те са важни за мен, тъй като предстои да подготвим за училище първокласник. ЕСПА е едно от местата на които бих искала да запишем нашето дете. Оставам с добри впечатления за това училище и разбира се ще помислим и разучим процедурите какви са, ако някой нещо може да допълни ще се радвам.

ЕСПА е училището, което покрива изискванията ми като родител и желанията на детето ми. Впечатлена съм от организацията там. За мен беше важно да знам дали спрямо всяко дете се прилага индивидуален подход. ЕСПА не просто го прилага, прилага го успешно. Важно е да отбележа и за бъдещи родител, че това училище е в тясно сътрудничество с едни от най-реномираните висши учебни заведения, както в България, така и в чужбина, а обучаващите се там заемат челните места по олимпиади и състезания. В него непрекъснато присигат делегати, гости- хора интелектуалци , които остават долони от качеството на обучение. Не са малко и наградите и сертификатите за развити от ЕСПА училищни проекти с принос за културата и изкуството. ЕСПА не е просто училище, ЕСПА е място, където децата отиват с огромно желание да се учат, защото освен учебниците там те могат да свирят, да пеят, да творят. Там разбрахме, че моя Криско всъщност може да свири прекрасно на пиано, тъй като там учителите откриха неговата дарба. Действително в ЕСПА има място за всеки и за всичко - спортните площадки с разнообразни спортове, залите с пиана и китари, стола за хранене с прекрасно и съобразено с нуждите на децата меню,класни стаи изпълнени с ентусиазъм. Поздравления и се радвам, че и страната ни може да се похвали с подобно училище.

Нивото е много добро ! Отлично.Не слушай лошите коментари за училището, тях ги пишат хора, които нямат идея какво представлява и децата им не учат там ;)

искам да ви попитам какво е нивото  в училището, децата подготвят ли ги добре?

Привет на всички мили хора, които са писали вече тук! Проблем в сградата на ЕСПА няма - истината е, че проблемът се шири в главите на хората,които не схващат, че това е учебно заведение,а не СПА клуб.Дъщеря ми учи там и знам, че всичко е наред, иначе нямаше да поверя детето си на тази институция.Преподавателите са чудесни и сградата е точно,такава, каквато трябва да бъде.

щом възнамерявам и следващта година да запиша детето си в ЕСПА означава, че съм доволна и не виждам училището да има проблеми.