Еволинк АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Бързарица 16В&markers=София,ул. Бързарица 16В

Еволинк АД

Еволинк е най-доброто място на което съм попадала. Мениджмънта е на много високо ниво и първо са ти приятели, след това шефове. Много приятна обстановка, само млади хора, заплатите са на средно ниво (което за момента е много повече от добре), натоварването е умерено, няма overtime.

Работя от няколко години във фирмата, но скоро ще бъда бивш служител.Този факт се дължи главно на политиката за управление на мениджмънта:
• Правят се обещания, които не се спазват! Не само, че не се спазват, но в последствие се отрича да е имало такива обещания.
• Наемат се студенти, като естествено им се ПЛАЩА като на такива, но не студентски отпуск няма. След като се дипломират НЯМА промяна на условията на договора им в положителна посока.
• Мениджмънта възприема техническите служители като ресурс, не уважава труда им, не го заплащат съобразно и се работи на принципа „Като не ти изнася вратата е там! Като не си ти ще дойде друг на твое място”.
• служителите са експлоатирани безапелативно - често се работи в извън работно време, като съответно този труд не се заплаща, напротив - вменява се чувство за вина ако не успееш да свършиш всички задачи, които да са ти поставени за през УИКЕНДА.
• До преди всеобщата финансова криза имаше офисни консумативи като напитки, кафе, чай и тн. , които бяха спряни поради това, че "криза е все пак". След отминаването на всеобщото затягане тези консумативи не бяха възстановени.
• Има подход „разделяй и владей” – всички отдели са с изострени отношения, проблема неведнъж се е обсъждал и факта, че мениджмънта нищо не прави по въпроса за разрешаването на проблема в случая означава, че такова положение съзнателно се подкрепя! Когато има някакъв спор и проблем между отделите CEO стоят отстрани и не заемат адекватна позиция, а просто наблюдават и пресмятат какви дивиденти ще получат от ситуацията.
• Няма какъвто и да било потенциал за развитие в компанията – ако искаш повишение под каквато и да е форма опита бива осуетен още в зародиш, обяснява ти се, че сертификатите и дипломите ти са си само за теб и тук служителите не се повишават случайно.
• Има двойни стандарти спрямо конкретни хора. Правилата и задълженията не важат за всички.
Мога да изреждам още дълго, но мисля, че евентуалните служители са схванали картинката.
Единственият положителен фактор са колегите, но в така създалата се ситуация не вярвам да останат дълго, а и не им го пожелавам.
На всички търсещи работа пожелавам успех и да стоят дълече от тази компания.

Работя в Еволинк АД от 2005 г. Мога без колебание да кажа, че това е сериозна, амбициозна и перспективна компания, в която цари приятелска и непринудена атмосфера в отношенията между колеги и между мениджмънт и служители. Изпитвам гордост и благодарност, че съм част от екип, който може да служи за пример за колегиалност, етичност и професионализъм.

Няма да изпадам в подробности, но тук определено ми харесва. Екипа е от млади ерудирани и амбициозни хора водени от доказани мениджъри. Има какво да се желае в графата "привилегии" но като цяло е супер.

Считам, че компанията в която работя предоставя отлични или много добри условия. Това се изразява най-вече в следните насоки:
- работна среда
- организация
- заплащане
- възможности за конкретна директна интересна работа, обучение и бъдещо развитие
- компетентен мениджмънт
- отлични отношения "Служител" - "Работодател"
- много добър екип
- механизми за силна мотивация (от всякакво естество).
За всяка от горепосочените точки може да бъде писано доста. Считам, че ЕВОЛИНК е добре функционираща компания и дава много добри условия за работа.