Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC /img/frontend/nomap.png"

Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC

Служител съм .Отначало като започнах работа -всичко беше перфектно ,работа ,взаимоотношения,заплащане .Тази година ,много лошо ,"сдава се багажа"Предприятието се тресе мощно от голяма шуробаджанащина -батко татко братовчед селски градски ,Отвратителна работа ,така не може да се работи,а пък и тя работата намаля ,вносния цимент от Турция подби нашия пазар и съответно работата....

Вече 13 години идвам с удоволствие на работа тук.Обичам работата си,обичам цеха с всичкия шум и цялата натовареност на процеса.Яд ме е на всичките уж мъже-мрънкащи страхливци които ги е страх да си кажат мнението и треперят да не ги съкратят.Тук не се чувствам наемен работник,а човек,сигурен че ще си получи заплатата и ще бъде лекуван когато се наложи.Щастлив съм че устоях на импулса да напусна когато имах възможност да отида на по-платена работа.Не мога да си представя живота без усещането че ще вляза в цеха.Дано всеки намери работата която му дава това усещане което имам аз от моята.

мн приказки нищо насреща аз съм от 13г. там и все едно и също безопасна работ ама на кого? на тези като нас дето работят или на тези като тях дето седят  на бюро и няма какво да им се случи.
мн приказки а заплати нямат за персонала . голяма фирма а и при тях криза . само едно ще кажа белгиец ли е той е ЦИГАНИН на европа
 от външна фирма съм канят ни елате да работите ама пеш ще ходите юо те нямат коли за своите служители и на нас не дават да се предвижваме с транспорт щото  сме на гости иначе ако ги питаш сме едно ЗАТОВА ходим пеш да сме солидарни. А охраната на труд маллллееееее мила на последно място в европа и света ама външните фирми са виновни според тях мн удобно.уви еднаква политика а пък като влезеш в друг цех ти искат др. документи да почнеш работа а все е солвей странно. и мн други примери има ама няма кой да ги поправи жалко за СОЛВЕЙ-СОДИ АД

Положението си е трагично. Дружество в което повече от половината персонал е скрит в канцелариите на администрацията и си пие кафето докато се чуди какво аджеба представлява содата, а тези дето я произвеждат стават все по-малко и се винят за всички проблеми - бъдеще няма там. Безопасността на трудовия персонал е под всяка критика, но ако питате тези в канцелариите - там са добре. Който не ми вярва нека се убеди сам. Ревът за икономии от работниците, а от управлението се разхождат с коли и джипове. За тях икономия няма ли? Има една приказка, която е напълно вярна - Солвей е до портала, от портала е Соди!!!

vsi4ki na4alnici obe6tavat golemi zaplati i ni6to ne davat sodi nqma s taq kriza ne e za hvalene

до кандидат за работа.Много хубаво Маринела,че искаш да се свържеш с тях.Вероятно за работа,но защо не се позачете малко в оценките за тях.Все щеше да ти е от полза. Сама си прецени дали си заслужава.

Много от работници в завода все още си спомнят с омая времето, когато завода едва е кретал, не са правили почти нищо, а премиите са си вървяли всеки месец. Работата става все повече , а персонала се редуцира, но има още много да се желае като ниво на производителност на труда. Доста хора живеят с илюзията, че на работа трябва да си починат. Лично моето мнение е че компанията е социално ангажирана и отговорна към хората, околната среда и продукта (т.е. реално се придържа към официалната си политика ). Проблемите са свързани главно с външните фирми, подизпълнителки- безотговорно отношение от страна на техническите им ръководители и изключително ниска (разбирай никаква) квалификация на персонала им. Хубавото е че ръководството налага упражняването на по-строг контрол, лошото е че малко трудно се прилага на практика и то главно, защото по навик си затваряме очите за нарушенията и ни писва да обясняваме на всеки мангал поотделно, че трябва да се пази. За да не бъда неправилно разбран ще добавя ,че иделно място няма и завода също не прави изключение. Периода е преходен (разширяване на капацитета, обновяване на оборудването и повишаване на нивото на автоматизация) и работата е много и стресова, а както знаем всяка промяна се посреща с инстинктивна съпротива и негативизъм от страна на хората, които ще я обслужват (независимо дали е за добро или лошо). Нивото на заплащането е високо за България (за промишлеността) , но може би нараства по-бавно от очакванията на работниците. Хубаво е че работодателя изпълнява стриктно трудовото законодателство (осигуровки и т.н.) . Мнението ми се отнася за производството, където работя. В заключение ще добавя, че работя в завода от приблизително 1,5 год. и не се сещам за момент, в който да съм съжелявал, че съм започнал там (дано все така да продължава де :-).
P.S. Колкото и да не ми се иска, ще запазя анонимност.

zdraveite bih iskala da namerq saita na solvay sody ili tehniq imeil adres ako nqkoi bi mog1l da mi pomogne moje da mi pi6ete ne [email protected] blagodarq predvaritelno ne sam otbelqzala ni6to v ocenkite t1i kato ne rabotq tam i ne mislq 4e moga da izloja mnenie

Ръководството на фирмата си е същото от преди 1989г.Но за разлика от тогава,в момента са най-върлите капиталисти.Обграждат се с послушковци,на които се подхвърлят трохи и кокалчета,а на обикновенния работник му стъжняват живота с изисквания и претенции.От закупуването на предприятието до момента заплащането се е повишило като номинална стойност,но като покупателна способност е намаляло в пъти.Но белгийските евреи (не си мислете за SOLVAY като за нещо друго освен еврейска фирма) не се интересуват от подобни неща.Тях им е интересно да разглеждат финансовите отчети и са оставили на местните гаулайтери разправиите с бачкерите и си затварят очите за далаверките с фирми-подизпълнителки,които са най-често със собственици-подставени лица,а в действителност....Администрацията е била 39 човека при пуска на завода,а в момента са над 50% спрямо целия личен състав на предприятието.И повечето от тях са баби,които треперят за работните си места и никой няма да ги вземе на работа,ако си заминат или са любовници (бивши и настоящи секретарки) ,уредени на сладки постове.От такива хора не можеш да очакваш да подкрепят някакви искания или не дай боже стачка.След две години ще си заминат част от гаулайтерите и дано тогава нещата се променят към по-добро.

Аз работя в този завод повече от 10години и моето мнение е че организацията в завода както на човешките ресурси така и на производствените процеси е видимо по добра.Работи се много професионално,но има малки разминавания със синхронизацията между възложителите(солвей)и подизпълнителите в завода.За сега ситуацията е възлагаме задача и следим цял ден дали ще се изпълни нещо като пъдари сме защото от нас се изисква краиният резултат да е качествено изпълнение на задачите поставени на подизпълнителите.РАБОТНИЦИТЕ ОТ "СОЛВЕЙ-СОДИ"С ВСЯКА ИЗМИНАЛА ГОДИНА СТАВАТ ПО НЕДОВОЛНИ ОТ ЗАПЛАЩАНЕТО СИ КАТО ЧАСТ ОТ ТАЗИ МЕГА-КОМПАНИЯ В СОДОВОТО ПРОИЗВОДСТВО.ПРЕДИ 5-6ГОДИНИ ВСИЧКИ СЕ ГОРДЕЕХМЕ 4Е РАБОТИМ В ЗАВОДА.А СЕГА???НЕ МИСЛЯ