Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC /img/frontend/nomap.png"

Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC

привет на всички....четох мнение на содовик 20 год.стаж....пише за рая....само,че има една подробност....в българия раи няма..има само български ад...в които дявола не е един...а всички са дяволи....дори и да искаш да избягаш от дяввола...тои не е един

досега съм разбрал,че няма интерес на институциите за проверки срещу монополисти като солвеи-соди,защото и те се хранят от там чрез посреднически фирмички..наи голямата глупост на управляващите в солвеи е,че наемат фирма консултантска за редуциране на персонала...дават милиони на тази фирма а не могат да задържат работен персонал,защото все много им се вижда персонала...говорят за икономии,падане на себестоиността на продукцията,а в същото време си взимат нови коли ползват се за служебни и лични..за какви икономии говорим

за някои това местенце си е добро.например синдиците в завода от тях няма полза.за шуробаджанащината е вярно ври и кипи от такива.много ми е интересно за доносниците,дали ще е капитализъм или социализъм все тая.само,че капиталистите го кръстиха бекеивър,което звучи много уверено,но за определени хора от персонала,които обучават на тази простотия.не можело да се пишат само положителни неща,а и лоши.в повечето случаи тези доноси са си чисто заяждане с работниците.чрез тези оръжия на мисловните вируси хората се мразят,завиждат,злобеят и всички останали негативи произведени от човешлия мозък умишленно.едно се говори друго се прави.правят се анонимни анкети в които всеки пише,че е недоволен от заплащането си и какво от това...мерки никакви

Работил съм в теца до 2010г в продължение на 14г.Исказвам това мнение не от чувство за носталгия а като съвет към работодателя и съчуствие към бившите ми колеги какво им предстои/не съм оракул но прочетете това мнение и се замислете ако можете,но се претеснявам,че няма да стане достояние от администратора защото е истина а тя боли./ Г-да Упр. задава те ли си въпроса че след няколко години предстои оттегляне на голямо количество кв.персонал и ако по скоро не вземете мерки след 1-2г ще бъде късно,защото един кв.работник се изгражда мин.3-4г. След този период и 5000лв заплата да давате ,а вие ги имате няма да има на кого да ги дадете защото по добре беден и свободен отколкото затворник срещу тази сума.Ще спра до тук и ако някой иска да побеседваме телефонът ми е:0878171871

В момента съм на стаж в ''Solvay-Sodi'' , разпределен съм в ТЕЦ-а.
Тук научих много полезни и интересни неща, които ме интересуваха. Има много млади и интелигентни колеги, които си вършат добре работата. Според мен предприятието се развива и на мен лично ми харесва тук.

Желая да кандидатствам за работа ,за да покажа какво мога,но не ми се дава възможност.Преди няколко години подавах документи ,но нищо,а сега дори и автобиография и диплома не взимат.Имам 13 години стаж в хим .производство и висше образование,но връзки нямам,боря се сам.

не ми се слушат оплаквания,а изкам да работя там.дано успея ,че нямам връзки и познати там.информация също.

Забелязал ли е някой че ни хранят със кебабчета от 16 ст.????? .До тука спирам

Не ходете там освен ако не сте роднина/любовник/любовница на някой от важните. В противен случай отношението към вас ще е кофти и ще бъдете прецаквани постоянно.

Стига сте мрънкали. Крайно време е да разберете , че фирмата е капиталистическа и търси печалба. Времето за спане и пиене на работа вече е отминало. Който не му харесва работата - да се мести в друга фирма, която не плаща пълни осигуровки, не плаща тринадесета заплата за Коледа и великденско възнаграждение, не осигурява медицинско обслужване, не се грижи за безопасността на труда, не осигурява безплатен транспорт до работното място, не осигурява работно облекло и куп други неща. И най-важното - от повечето фирми можеш да изхвърчиш за нула време, а в Соди ти дават около 10 брутни заплати , когато те съкращават. Вярно е , че и в Соди има неща за подобряване, но все пак пълно удоволствие няма никъде. Раят го знаем къде е!!