Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC /img/frontend/nomap.png"

Солвей - Соди АД / Solvay - Sodi JSC

Най-важната цел на обучението в тази т.нар. фабрика, беше да отучи хората да мислят самостоятелно, да си задават въпроси и не дай си Боже, пък да тръгнат да търсят отговорите на въпросите, които им щукват в главата.
За целта беше много важно да се зубри. И разните там натегачи зубреха, та пушек се вдигаше. Някои от тях си бяха тъпи, не си задаваха въпроси и общо взето мотото им беше: "има кой да мисли вместо мен".

Други отличници разбираха, че повтарят лъжи и пълни глупости, но ги повтаряха, понеже това беше пътят към отличните оценки от ръководството, а сетне и към успешната кариера. Плюс бонуси, разбира се.
Тия не бяха тъпи като първите, но цинично бяха приели лъжата, а в крайна сметка от всекидневното повтаряне на лъжи и клишета, пак стигаш до същото - затъпяваш. Тук се намесва перфектно усвоеният принцип на Гьобелс. Освен че ставаш перфектен лъжец и лицемер, та накрая вече и себе си започваш да лъжеш. Защото то и в шизофрения трудно се живее.
Това за отличниците и кариеристите.
Тези, които не бяха амбициозни, се деляха на две основни групи.
Едните си бяха тъпи, незаинтересовани, малко ги вълнуваха проблемите, бяха се ориентирали според вътрешната си нагласа към дребния битов тарикатлък. Мозъците им работеха само в тази посока: как да намерят на баницата мекото и на работата лекото.

Имаше една съвсем различна категория. Хората, които дори прогнилият комунистически тоталитаризъм не успя да откаже да мислят самостоятелно, да си задават въпроси, да се бунтуват. Техният бунт беше най-често пасивен, но си беше бунт срещу системата.

Те се бяха отказали от амбициите си да жънат успехи в това повредено предприятие, където се просперираше само с лъжи, лицемерие, угодничество или с далавери.
И просто напуснаха, за да не правят компромиси.

Ръководство, което параноично се страхуваше от мислещите хора. Хората не трябваше да мислят. Трябваше само да махат с чуковете и като папагали да натискат някакви копчета. Ръководство, което работеше на принципа "този е от нашите". И какъв просперитет, бе другари и другарки, какъв световен ранг от хора, отучвани систематично да мислят! Подлагани систематично на мозъчни промивки, стрес и напрежение - ама знаете ли, че може да ни затворят; ама знаете ли, че опашката чака на портала...Чака ама не влиза!

Г-н Радев,
Не Ви знам престижното реализиране, но мен би ме притеснило да наема хора като Вас, които пишат "незнам", "оставам ти" и са явно затруднени със запетаите.
На мнение съм, че големите претенции трябва да имат и покритие, като започнем от грамотността.
Вярвайте ми ще се оправя и без настоящата си работа и Ви съветвам да си запазите епитетите за някой, който познавате.
Няма как да не съм анонимен, но при желание от Ваша страна, можем да се срещнем.

Ей...Анонимен,като гледам май си един от близачите,дето чакат началника сутрин да му "изпеят" на "горкият" всичко какво е ставало и да витаеш в облаците от щастие после.Аз лично,като съм напуснал
съм се реализирал на друго място също престижно,но незнам ти ако излезеш да ли няма да вземеш гегата на поляните-не че има срамна работа.Истината като се казва по-добре замълчи,защото ставаш смешен в очите на колегите си.Оставам ти телефон за да не съм анонимен като теб. 0884 62 33 08

Като ви гледам правописа и пунктуацията на повечето мрънкалници, трябва да се радвате, че не пасете козите на повеляновската поляна.

докато има монополи..ще има и корупция

привет на всички....четох мнение на содовик 20 год.стаж....пише за рая....само,че има една подробност....в българия раи няма..има само български ад...в които дявола не е един...а всички са дяволи....дори и да искаш да избягаш от дяввола...тои не е един

досега съм разбрал,че няма интерес на институциите за проверки срещу монополисти като солвеи-соди,защото и те се хранят от там чрез посреднически фирмички..наи голямата глупост на управляващите в солвеи е,че наемат фирма консултантска за редуциране на персонала...дават милиони на тази фирма а не могат да задържат работен персонал,защото все много им се вижда персонала...говорят за икономии,падане на себестоиността на продукцията,а в същото време си взимат нови коли ползват се за служебни и лични..за какви икономии говорим

за някои това местенце си е добро.например синдиците в завода от тях няма полза.за шуробаджанащината е вярно ври и кипи от такива.много ми е интересно за доносниците,дали ще е капитализъм или социализъм все тая.само,че капиталистите го кръстиха бекеивър,което звучи много уверено,но за определени хора от персонала,които обучават на тази простотия.не можело да се пишат само положителни неща,а и лоши.в повечето случаи тези доноси са си чисто заяждане с работниците.чрез тези оръжия на мисловните вируси хората се мразят,завиждат,злобеят и всички останали негативи произведени от човешлия мозък умишленно.едно се говори друго се прави.правят се анонимни анкети в които всеки пише,че е недоволен от заплащането си и какво от това...мерки никакви

Работил съм в теца до 2010г в продължение на 14г.Исказвам това мнение не от чувство за носталгия а като съвет към работодателя и съчуствие към бившите ми колеги какво им предстои/не съм оракул но прочетете това мнение и се замислете ако можете,но се претеснявам,че няма да стане достояние от администратора защото е истина а тя боли./ Г-да Упр. задава те ли си въпроса че след няколко години предстои оттегляне на голямо количество кв.персонал и ако по скоро не вземете мерки след 1-2г ще бъде късно,защото един кв.работник се изгражда мин.3-4г. След този период и 5000лв заплата да давате ,а вие ги имате няма да има на кого да ги дадете защото по добре беден и свободен отколкото затворник срещу тази сума.Ще спра до тук и ако някой иска да побеседваме телефонът ми е:0878171871

В момента съм на стаж в ''Solvay-Sodi'' , разпределен съм в ТЕЦ-а.
Тук научих много полезни и интересни неща, които ме интересуваха. Има много млади и интелигентни колеги, които си вършат добре работата. Според мен предприятието се развива и на мен лично ми харесва тук.