БИОМЕДА 2000 https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул.Недялка Шилева 32&markers=Варна,ул.Недялка Шилева 32

БИОМЕДА 2000

Реших да напиша няколко реда за "фирмата" като кавичките са умишлени.Биомеда-2000 е собственост на Индийската компания Elder.Централата и основният склад е в гр.Пловдив,има складове във Варна,Бургас,Русе,Плевен,София,Враца и Стара Загора.Занимава се с търговия на лекарства на едро и дребно.От колеги,които все още работят там разбрах,че склада във Велико Търново е затворен преди дни,поради напускане на отговорния Маг.Фармацевт и няколко човека от персонала,като предстои затваряне и на няколко други от страна на Индийските собственици.Към днешна дата не се изплащат заплатите на персонала,като забавянето вече е повече от два месеца.Бави се изплащането на осигуровките,ваучерите за храна на персонала се поръчват месец за месец,вероятно скоро ще бъдат спрени.Фирмата,поради изключително некомпетентно управление от страна на мениджъра за България г-н Руен Стефанов Иванов е затънала в дългове към доставчиците.Търговец на едро,за какъвто се брои въпросната фирма закупува стока от известна верига аптеки,препродавайки я с мижава печалба.На фона на огромни разходи за наеми(всички складови бази без Пловдив са под наем)заплати на персонала,поддръжка на грохналия автопарк и др.Работи се на "парче" без никаква визия за бъдеще развитие,разчита се на непрекъснати финансови траншове от страна на Индийците за абсолютно всичко.Авто парка на фирмата е тотално амортизиран,състои се от автомобили Шкода Фелиция,Ситроен-и Берлинго и забележете-Ситроен-и C15!Tук там и по някоя Дачия Логан-повечето са на по 500-700 хил.км.Подръжката им е минимална,само най-належащи ремонти.Всеки ремонт коства една камара мейли с искания,одобрявания и тн.Много често ремонти не се разрешават,пари няма за нищо.Безумни маршрути от по 350км на ден из Родопите са ежедневие за шофьорите,работи се събота и неделя без да се заплащат според КТ.и без да се осигурява почивка следващата седмица.За напълно нормално се приема да работят от понеделник до неделя плюс още пет дни без почивка-общо 12дни!Товарене-разтоварване на бусове,по някога се остава до полунощ.От Пловдив се зареждат със стока всички останали складове с бусове-представете си маршрут Пловдив-Ст.Загора-Бургас-Варна за един ден,около 800км!Без командировъчни,без почивка,удържат им се пари за въображаем преразход на гориво(както се досещате разходните норми са изсмукани от пръстите,често преписани от книжката на някой чисто нов автомобил а се прилагат за коли на 600 хил.км)Отношение към персонала с пълно презрение,на принципа "отвън чакат много хора",пускане на кухи обява в сайтове за работа с цел набиране на купища CV-та.Въпросните се принтират и се оставят,така че да се виждат от служителите, в склада.Елементарен психологически похват с цел да се стресират и да им се внуши нестабилност и несигурност.Заплатите на персонала се формират от основно и допълнително възнаграждение.Основното е по договор,допълнителното се дава ако "мениджъра" г-н Руен Иванов прецени-разбирайте никога в пълен размер.Всеки месец за всички има удръжки(най-често формирани като липси или ревизия),на дилърите им се взимат пари заради"неефективност",и липса на оборот,надхвърлен лимит на служебните телефони и др.Че няма стока в склада и няма какво да продават не се интересува никой.Ако някой излезе в болнични му се спират талоните за храна(до 60лв на месец),почва едно плюене по него как видите ли е изоставил колегите си,нищо че повечето са майки с малки деца.Има случаи на оспорване на болнични от страна на "мениджъра".В склада зимно време температурите спадат до 14-15-16 градуса,отоплението е неефективно,експедиторите(всичките жени)мъкнат тежки кашони,работят с дебели якета и по някога с ръкавици.Шофьорите мият на ръка колите в двора на една чешма с питейна вода и всичката мръсотия заминава в канализацията.Заплатите са смехотворни на фона на останалите в бранша,чисто 500-550лв в най-добрия случай.Изплащат се по банков път,в банка по избор на "шефа",хората със сметки в други банки получават парите си със закъснение,като им се удържат пари за превода.При напускане не се изплащат дължимите пари а само основното възнаграждение.Във фирмата работят все още много качествени и свестни хора,аз лично съм с много добри споменни от колегите,разбира се има по някога е имало дребни конфликти,напълно нормално при работещи много хора на едно място.Не така стоят нещата с ръководството в лицето на "мениджъра"г-н Руен Стефанов Иванов.Въпросният страда от мания за величие,изключително невъзпитан и посредствен във всяко едно отношение човек,докарал до практически фалит едно прилично работещо предприятие.Човек с огромно его,без кавото и да е покритие,типично позамогнало се първеню,нищо не разбиращ от търговия.Само и единствено с машинации с цел лична облага,заблуждаване на Индийските собственици за реалното състояние на нещата,без да се интересува как се отразява това на фирмата.Ако не сте страшно много на зор не си и помисляйте да работите в това жалко подобие на фирма...

Какво да Ви кажа, колегите са готини,но шефовете не стават! Заплата, не и това,което очаквате. Отначало големи обещания, след това без покритие. Не си струва да работиш за тази фирма. Не ценят дори човека в тебе, третират те като роб, сякаш си тяхна собственост, иначе парадират, че са едните от големите в БГ. Да. да ама не, големи са само в мечтите си - онези нереализираните. Моят съвет - започнете там, ако нямата друг избор, добра школовка е. Буквално учите как да оцелявате при бедствени ситуации.

Здравейте кандидати за работа в БИОМЕДА 2000 ЕООД.За пари няма да коментирам. Работи се по10 часа+сьбота или неделя+ Националните празници без заплащане на извьнреден труд.Персонала работи под постоянен тормоз/навикван и обиждан/Отношението на г-н Валери Петров е непристойно за човек който парадира че има 4 више убразования.Кодекса на труда не се спазва,майки с деца работят на смени дори принудиха една колежка с дете на 2 годинки да напусне,попълват се фалшиви ведомости,текучеството е голямо.ПАРИ ЛИ около 500-550 евро ХА ХА ХА /лева/

някой знае ли дали са наети вече хората за новия им склад. Аз бях на интервю, но не се обадиха.

на коя дата бяха

Минаха интервютата.

минаха ли интервютата

Някой може ли да даде информация за БИОМЕДА 2000-условия на труд,заплати и т.н. Става въпрос за шофьорите.