ITCE- Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

На самото интервю за работа те предупреждават, че ако планираш да стоиш майчинство повече от година, няма да се толерира.

Оттам нататък се започва - нает си на 8 часов работен ден с 1 час обедна почивка - имаш хоум офис. Реалността е работа от 7.00 сутринта до 19.30 вечерта - без обедна почивка!
Ако има извънредни нужди може да се остане и до 22ч.
Мейли от колеги съм получавала във всички часове на денонощнието 1 сутринта, 3 сутринта, 5 сутринта. Повдигала съм темата и ми се е отговаряло, че всеки има правото да работи, когато иска и не се очаква "разбира се" да отговарям. Естествено, ако в 8 сутринта вече си забавил отговорите, нещата стоят по различен начин.

За работна атмосфера и дума не може да става - както обясних тези часове 7 до 19 са толкова натоварени, че буквално не можеш да отидеш до тоалетна. Почивките за тоалетна са 3-4 пъти дневно. Тъй като за мен това е много малко, ми се е направило забележка, че отсъствам и май се разсейвам по време на работа. Единствените 2ма колеги, с които съм успяла да завържа разговор извън "Здравей-Чао", в пристъп на нервни кризи са ми споделяли, че не издържат на напрежението, плачат и съответно екипът е доста флуиден. Това, официално не е така, но след като напуснах проучих и видях, че много малко хора се задържат във фирмата.
С мен екипът се държа подигравателно, абсолютно непрофесионално, дори незряло.
Разтеш във фирмата няма - както е споделил бивш колега - можеш да получиш много познания и лично развитие.
Въпросът е какво си готов да пожертваш за това.
Голяма част от служителите са студенти, за които това е първа работа и поради липса на опит възприемат отношението като нормално.

ITCE е страхотна компания и място, на което може да се научи много. Екипът е на високо професионално ниво, а атмосферата - приятелска и усмихната. По време на едногодишния си опит с ITCE отивах на работа с желание всеки ден, имах свободата да се включвам в различни проекти според интересите ми и се възползвах от всички предимства на гъвкавата им организация - flexible working place/hours, например. Оценявам компанията като отличен работодател и бих я препоръчала без да се замисля.

Моят опит с ITCE е от периода 2012-2015 година и мнението ми въобще не съвпада с тези по-долу.

ITCE е всъщност страхотно място за развитие и е много подходяща компания за хора с амбиции за напредък в професионален план. Екипът е от около 20-тина души и всички работят много задружно, заплащането е добро и рядко се намира толкова позитивна атмосфера за работа.

Имаше моменти, в които натоварването беше по-високо, но в останалото време имаше много добър баланс между личен и професионален живот. Също така беше среда, в която се заформяха много приятелства именно заради споделената култура и морал.

аз също като много други смъ бивш служител на тази фирма. С течение на времето нещата се променява и влошаваха, със сигурност след 1 година работа нещата бяха по-зле отколкото в началото. Експлоататорство има така е, срещите след 18:00 часа им бяха любими, но също така мога да кажа, че като професионалист ми дадоха много и ми помогнаха да се развия. Отношението между колегите не е много добро, всички са любезни без да се престарават, самочувствието на повечето хора е огромно и това е доста дразнещо. Не могат да те накарат да се чувстваш ценен служител, а наистина да се почувстваш като парцал. Въпреки това, АЙ Ти Си И е място на което може да се учи и човек може да се развие, не като йерархия или длъжност, а като знания и умения.

iskam da kaja che tazi firma e pod vsqkakva kritika,mnogo e vajen choveshkiq faktor vav edna organizaciq ,a ochevadno tam nqma takav!!!!vav jivota e vajno da ima malko choveshtina za sajalenie nqma takova neshto vav firmata,vseki gleda da te izpolzva i da te nakara da se pochuvtvash na parcal ,a ne cenen slujitel,tova ne im pravi chest po nikakav nachin!!!za kakvi evropeiski tendencii govorim ,v tozi sluchai za nikakvi,samo podigravki i nerazbirane kum slujitelite!!!!!!

Zdraveite! Az rabotih v tazi firma noseshta gramkoto naimenovanie ITCE, koqto se okazva i partnior na Microsoft. Ne znam za klientite, no az kato bivsh slujitel sam nedovolna. Parvo skluchih trudov dogovor za rabota ot 9 do 18h, a vsashtnost hodih tam ot 8:30h i stoqh do 19:30h kato ne izlizah obedna pochivka, zashtoto nqmashe koi da me zamesti i zashtoto nqmam vreme za takava. Rabotata mi be da puskam izpiti. V tazi firma edin chovek sachetava hilqdi neshta- testing admina tam e ofis assistent- kopira, printira, izprashta fax, puska izpiti (koeto ne e nikak lesna rabota) konsultira klientite za svobodnite datoi za izpiti, razgovarq i s partniorite ot VUE i Prometric, HR e, poddarja kafeto i chistotata v nego, nastanqva gostite i kursistite, poluchavah pisma, otgovarqh na maili( zashtoto rabotata iziskvashe vinagi da sam naliniq v outlook-a), poluchavah uchebnici i narejdah zali za kursovete i oshte kup neshta. Schetovoditelgata pak e i menagerka i HR i otgovarq i za zaplatite, molbite za otpusk i za kakvo li oshte ne.
Za otpusk i duma ne moje da stava- men me uvolniha imenno zashtoto imah nujda ot 12-15 dni za podgotovka za darjavniq izpit.(A po zakon imam pravo na 20 dneven godishen otpusk.) No v trudovata mi knijka vsashtnost pishe che sa prekrateni trudovite mi pravootnosheniq s tqh po vzaimno saglasie. Da ne govorim che shefkata me uvolni zashtoto "ne se usmihvam na klientite" i mi predstoi darjaven izpit i naj- naglo pisa mail ot moe ime do vsichki koleghi che sam napusnala zaradi obrazovanieto si i zashtoto mi e trudno da gi sachetavam, a na men kaza, che sam strahoten slujitel, mnogo bartzo sam navlqzla v neshtata. Istinata e che tq naznachi naj- dobrata si priqtelka na moe mqsto.
V tazi firma ne mojesh da otsastvash, zashtoto nikoi ne iska da te zamesti. Beshe mi se nalojilo da otida na lekar i se obadih da predupredq che shte sam v bolnichni, no shefkata mi kaza da hodq na rabota pri polojenie, che ne mojesh da stana ot legloto. I v 9h bqh tam i tq me smamri, che ne sam pozdravila klientite i ne sam se izvinila za zakasnenieto mi (kato po trudov dogovor sam ot 9h ne ot 8;30h), a direktno sam gi pitala koi za kolko chasa e na izpit. Osven tova mi kaza, che mi nqma nishto i che tq pretarpwqla katastrofa, koeto e po- vajno.
Otnosno rabotata, az sam edna a za v 9 chasa naprimer ima rezervirani pone 4 izpoita i vseki izpit za da se iztegli e neobhodimo pone 30min, taj kato uj sa IT firma komputrite bqha adski bavni (nqmahme i fax) i klientite se drazneha i stavaha grubi....i taka do 12,kogato idvaha novite klienti za izpit i sled tova do 15h...
Sashtestven minus e stuff meeting-a, koito se provejda sled rabotno vreme i ni zadaljavaha da hodim da slushame gluposti. Shefkata iztakna i tova kato prichina za uvolnenieto mi- ne sam stoqla na meetingi- a az togava raboteh, ako hodeh i na meeting oznachavashe da se pribiram v 22h v nas??!A ako bqh semeina s dete......
Izobshto kakto kaza tq "nie tuk iztiskvame maximalnoto ot slujitelq".....
Kato potencial na razvitie- nqma takav, osven ako ne si s vrazki, otnoshenieto na kolegi kam kolegi e kolegialno, da kolegite bqha dobre, no ot strana na shefovete...ne. Tova e tipichnata Bg eksploatatorka i shurobadjanashka firma!
Seshtam se edin den Nina Prodanova mi zvani da me pita da;li sa se darjala dobre s edin klient, zashtoto toi bil ot specialnite i i bil lichen priqtel?! Kakvo govori tova, che delim klientite- a uj klientite za tqh za ravni i vajni!
Otnosno privilegii- az nqmah nikakvi, zashtoto za cqlata rabota, koqto varsheh se otkazah ot vaucharite za hrana (ili po- tochno te narochno mi gi mahnaha i ostaviha slujebniq telefon), za da vzemam 650lv zaplata, inache mi predlagaha 500. Kak ochakvat chovek v sofiq i pri tazi rabota da rabpoti za 500lv- palna podigravka.
A jalkoto e, che i sega imam problem s tqh, zashtoto ne mi izplashtat zaplatata i ne iskaha da mi varnat trudovata knijka. Az otidah i si q vzeh, no nqmam zaplata i dokemunt s proslujeno vreme i polzvan otpusk.