Агрима АД /img/frontend/nomap.png"

Агрима АД

V po lo6a firma ne biax rabotil.zagobix 3 godini ot jivota si.

фирмата се ръководеше през различните години по различине начин. не се заблуждавайте че винаги е била в състоянието в което е сега. Още си спомням и Лъчо Кръстев и Вави Игнатов и Митко Пашков - те вдигаха нивото на професионализма и създаваха увареност и настроение за работа. Извинете че пропуснах Иван Иванов - ИД на Агрима Водолей през далечната 1998г. За съжаление не мога да говоря с такав топлина и носталгия за .. ... ... .... .... .... . Въбоще няма да споменавам че имаше едни мераклии, които ги наричаха "Ботевата чета" - хахаха. ..... беше един от тях.
Не се надявайте че някой ще свърши работата с магическа пръчка - яко бачкане и сериозна корпоративна политика подплатена с много по-сериозно финансиране - само това може да оправи в момента Агрима. По предно мнение с цитат за новия бардак и старите курви е ясно, но кои са точно старите курви, които трябва да си отидат още? Аз се сещам за двама и те са от ЦУ. Вие?
Пак повтарям, който не е работил при старото ръководство просто не знае какво представляваше истинската Агрима. Не съм сигурен че сега е както беше преди /всички казваха че Агрима е ковачница на кадри, които се раелизират на друго място/. Такъв пример е Емо Гочев, който в момента управлява Данон. успех на всички сегашни служители на Агрима и "дупе да ви е яко".

Когато дойдоха новите собственици обещаваха големи неща,но се случи точно обратното.Завода в Благоевград се закрива до дни ,нищо добро не очаква и служителите във Велико Търново щом се местят машини по над 20 години от Благоевград,анархията е пълна.Бяхме принудени да работим и събота и неделя за да се направи стоков запас и за благодарност не ни дадоха нито лев за коледа и нова година,на всичко отгоре ни бавят заплатите и авансите с поне седмица.Положението може най-кратко да се опише така-лявата ръка не знае какво прави дясната.Има още много пикантерии за тази тъпа фирма ,но за тях повече като ме изгонят ,ако издържим.

Новите собственици до момента нищо не са направили, освен да съкратят повече от половината личен състав. Техниката е ужасяващо стара! Обещанията са големи, но не се живее с обещания! Мениджърите са си старите муцуни от тоталитарната Агрима. И за съжаление не са много компетентни. А румънците дето са уж акъл да дават, гледат само да си вземат бонусите и да им се плащат направените разходи за кафе и т.н.
Ситуацията е плачевна, за съжаление!

Neka da ne se zablujdavame taikato e iasno che povecheto tuk sa bivshi ili nastoiashti rabotnici v Agrima. A drugata istina za firmata e che 1: Zaplashtaneto e goredolu dobre.Vsashnost to beshe otlichno no niakoi faktori go promeniiha no tova e vremenno i az sam siguren che to skoro to pak shte stane takova.No neka ne se zablujdavame, to beshe otlichno samo ako naistina si varshish rabotata, a ne da skatavash po cial den.Zashtoto i da si varshish kachestveno rabotata pak ti ostava vreme. 2:Niama nikakvi problemi sas shefovete ot kam uvajenie i kolegialnos stiga i ti da otgovariaash sas sashtoto. 3: miasto za razvitie ima no...ako neshta kato loialnost, kolegialnost, saprichasnost, i ne na posledno miasto jelanie za rabota /a tia idva kogato go pravish sas jelanie, ne samo da hodish na rabota samo za da si poluchish zaplatata na kraia na meseca/ ne sa neshta koito smiatate za smeshni.No to tezi neshta ne se nauchava.Tiah ili gi imash ili i niamash.To za tva ne seki stava za targovec/t.predst./ Prosto chovek tribva da raboti tova koeto mu haresva a, ne tam kkadeto prosto samu odobrili molbata za rabota/ ili sa go uredili/.Razbirase nemoga da ne kaja che firmata ima i srashno mnogo nedostataci, kakto mejdufprochem ima i vaf fsichki ostanali.Da zaplatite ne sa za nivoto na edna takava kompania za koiato zapazvaneto na kadrite triabva da e prioritet.Da bazata e ostariala do goliama stepen.Da socialniat paket ne e nai dobria i koeto e nai vajnoto, Da ima mnogo pliava v rakovodstvoto/nai veche centralnoto/ zashtoto novite sopstvenici na kompaniata napraviha kardinalnata greshka da ne smeniat pochti vsichki v centralno upravlenie.Kazvam pochti zshtoto ima niakolko choveka koito naistina sa kadarni.Problema e che staroto rakovodsto si beshe postroilo komunizma.Centralen ofis beshe kato/i kolkoto/ oshte edno ministerstvo.Horata se naznachavaha na rodninski princip/estestveni nishto ne razbirashti/.Biaha si napravili nerealno visoki zaplatite spriamo ostanalia personal/targ. sila i logostika/.Rabota po sashtestvo ne se varsheshe.Samo se smulirashe deinost.I savsem v stila na komunizma/ i ministarstvata/ biurokraciata totalno i bezprecedentno spavashe razvitieto na firmata.Ot nekadarnost i ot marzel razbirase.I za da napravia vraskata m/u movoto i staroto rakovodstvo shte si pozvolia da citiram edna mrasna pogovorka a tia e: Nov bardak sas stari prostitutki ne se pravi.Razbirase tova ne se otnasia za targovska sila zashtoto tia edinstvena prez vsichkite tezi godini ia interesuvashe niakkvo razvitie na firmata i edva li ne v nikakva agonia se macheshe da postigne niakakvi rezultati bez niakkva podrepa i v moreto ot biurokracia/deto se vika s trici maimuni da lovish/.Az sam lichen svidetel.I potarpevsh.No...No...novi sopstvenici, sveji inveticii, pochti novo rakovodstvo,nova tehnika/v proces na izgajdane/novi idei, novi nadejdi, mojebi novo badeshte.Tova e, vseki ima izbor, kak beshe...izborat na novoto pokolenie/koeto shte izgradi PEPSI.BG :)

PS: Sigurno si mislite: Toia sigurno e nekoi ot novite menijari deto samo zamazvat ochite na horata s tezi prikazki no ne.Posledna dupka na kavala sam.

И новия собственик нищо не е променил!! Заплатите са отчайващо ниски, условията на труд - ужасяваши. Работи се с много стара техника - компютрите са от ерата на динозаврите. Шефката на Човешки Ресурси не е на мястото си. Мениджърите не помагат, а затрудняват работата. Нищо не зависи от тях и проблемите само се трупат, не им се търси решение.

Страхотна фирма с много лошо управление. Дано новите собственици променят нещата.

Tova e strahotna firma;-)zonalniq menigdur e nai-dobriq,problema e samo v supervaizorite,ako gi smenqt za6toto te i ideq si nqmat kakvo da pravqt i kakvo stava na pazara togava PEPSI 6te biqt Koka-kola po prodagbi,parite sa mnogo dobri ako raboti6 zdravo,az o6te pazq fi6ovete ot zaplatata si,no ako se skatava6 kakto pravqt pove4eto kolegi nemoge6 da o4akva6 mnogo

1 точка

Фирма продължаваща да използва прийоми и организация като от епохата на комунизма. Офиса им във Варна преди 1 година имаше 1/един/ компютър за двайсетина човека персонал. Там съм преживял толкова абсурдни и не-пазарни моменти че сега трудно нещо може да ме учуди :)

Не са ми пресни впечатленията, но мога да потвърдя, че мениджърският състав беше абсолютно неадекватен и тогава, когато напуснах тази фирма. Това ме накара да напусна от там в крайна сметка, независимо от отличното заплащане (тогава) и чудесните колеги, с които имах удоволствието да работя няколко години.