ПАРАЛЕЛ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ПАРАЛЕЛ ЕООД

Не се подлъгвайте да работите в тази "фирма" ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕКОРЕКТНИ, не спазват Кодекса на Труда, интриги, клюки и задкулисие. Гонят работниците си без предизвестие, от днес за утре - без никакви обяснения, без наказания и други провинения, просто ти казват утре не си на работа ... и то на безсрочен договор и доста стаж при тях. За това имат разправии с Инспекцията по труда и проблеми с оплаквания. ПО принцип там така гонят периодично работници а посля търсят нови - явно това е някаква извратена политика на фирмата им.

Приятели вместо да четете мнения за конкретна фирма дали е коректна или не. Ето начин как може да си докарате малко странични доходи от този сайт:
Плащат в биткойн, ползвам го вече повече от 5 години и си докарвам до 0.02 BTC на месец, което в паричен еквивалент е около - 750 $. тъй като успях да си развия акаунта почти на макс.

Дългогодишен клиент съм на фирма Паралел и работех с персонала от склад София, който беше изключително компетентен и отзивчив към клиентите на фирмата. От септември 2023 г. се появи първо нов касиер и хаоса в склада настъпи. За обсулжването на клиент и издаването на фактура от този нов касиер е нужно поне един час, а преди септември всичко се вършеше изключително бързо и коректно. Както знаем времето е пари и това е недопустимо в такава голяма фирма да е нужно един час за издаване на фактура и при това съставения документ е с невярно съдържание, което налага още корекции и губене на времето на клиента.Като клиент не съм уведомен, че поръчката е дошла и стои в склада с дни без никой да я достави, отново загуба на пари и време за мен и фирма Паралел.Не знам каква е причината да се стария комтенетен персонал да го няма и да се замени с некадърни нови служители, които не знаят къде се намират и унищожават изградения процес с дългогодишните клиенти.В същото време се объркват поръчките на клиентите и стоката се доставя няколко пъти на един и същи адрес, никой не проследява наличностите и в склад София никой не е на ясно какво се продава, какво се изписва и кой плаща за стоките. С една дума казано изчезва стока от склада нерегламентирано и не се знае кой печели от това, но определено не е фирма Паралел.Текущата касиерка и търговския представител са бивши служители на конкурентната фирма матраци ТЕД, от която са изгонени от управителя заради злоупотреба със средства, което е доста съмнително и как се допуска такива хора отново да се наемат на подобни длъжности, като има съмнения за тях, че крадат от собсвеника. Говори се между клиентите на Паралел в склад София, че има договорка за усвояване на средства, тоест скрити продажби услояване на приходи между новата касиерка, търговските представители и мениджъра на всички складове г-н Стамен Станчев.На кратко казано тези приходи не отиват във фирма Паралел, а в джобовете на посоченети по-горе лица.При една евентуална изненадваща ревизия фирма Паралел ще установи размерите на реалните кражби и укритите приходи, което препоръчвам да се направи в най-скоро време, ако не иска складът да остане празен, защото се краде с голяма лъжица.Не знам дали има възможност да се върне отново стария персонал, защото хората бяха изключителни професионалисти и всички колеги, клиенти на склад София бяха много доволни. Благодаря и надявам се нещата в склад София да се оправят за клиентите, като се върнат старите и компетентни служители, които бяха пуснати с лека ръка да си тръгнат и на тяхно място дойдоха крадци, които се възползват от изградени добри връзки с клиентите за всичките години.

изгониха тез дето крадваха ама поне им вървеше работата,а сега всеки месец обяви за работа и леща

Тази фирма постоянно ли си гони персонала, много често го сменят...
Днес отново в един ден търсят Стоковед и Управител.
Има ли някой,който да е работил там да сподели какво точно се случва и защо постоянно търсят хора?

Някой има ли скорошно мнение за тази фирма? Гледам,че всеки месец имат обява или за шофьори или за складови работници или за фактуристи?
https://www.jobs.bg/job/5980132 днес отново имат обява за 3ти път в рамките на 2 месеца. Какво е положението там? Пари ли не дават или си гонят хората след кратък престой при тях?
Ако някой има скорошна информация моля да сподели своето мнение или опит в тази фирма?

няколко години работих в тази фирма,в склада им в Бургас.управителя-фактурист който беше по това време Георги Н. явно е имал схема продавайки стока с проформи после да я префактурира на по-ниски цени и да си взима разликата(незнам дали някой от севлиево е бил забъркан).Аз разбрах за тая схема от колегата в склада Живко,който ми обясни за кво иде реч и 2мата решихме да повдигнем въпроса за тея пари на нас няма ли да дадеот тях,така заедно с още един колега от офиса Янчо се събрахме и говорихме с Георги и се разбрахме и на нас да дава от тези пари.Обаче с времето разбрах от Живко че ако на нас ни подхвърли 50тина лева на седмица то той си прибира доста доста повече.Един ден ми писна и казах на началника Стамен,като реакцията му не беше особено изненадана,но все пак предприе мерки и след известно време го съкратиха тоя управител(не го уволниха),а аз скоро след това си намерих друга по добра работа и се махнах от тая дупка

как се крадат пари от фирмата чрез продажбата на матраци и дивани с проформи
1.когато продадат скъп матрак или диван за над 1000лв примерно направо се изписват като мостри(РЕАЛНО НИКОЙ ОТ СЕВЛИЕВО НЕ СЛЕДИ ЗА ТЕЗИ МОСТРИ,А САМИТЕ СКЛАДОВЕ УЖ ТРЯБВА ДА КОНТРОЛИРАТ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ,ТАКА СИГУРНО БАЯ МАТРАЦИ И ДИВАНИ СА ОТИШЛИ ПО КАНАЛНИЯ РЕД)
2.продадени матраци с проформа се префактурират на други фирми само че на по-ниска цена доколкото позволи складовата програма така матрак за 800лв,може да се префактурира за 400лв(НИКОЙ В СЕВЛИЕВО НЕ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ НА ТОВА НИТО РЪКОВОДСТВО НИТО СЧЕТОВОДСТВО,НЕ СЕ ЗНАЕ КАКВА Е СХЕМАТА)
3.продадени матраци с проформа се изписват във фактури с -1,първо се вкарва като артикул мостра със -1 като се преименува на съответния матрак било то стара или нова визия както дойде,а на втора позиция се вкарва реално продадения матрак с проформа със +1 и така се фактурира като реално така се заскладява един брой мостра във съответния склад,а се изписва матрака продаден с проформа и кинтити опа в джобовете на някой)

най-големите злоупотреби са в Бургас,Благоевград и София-там най-много крадат служителите

наскоро видях обява за стоковед и мислех да кандидаствам,но след прочетеното тук реших да пропусна тази възможност дано да съм бил прав