ПАРАЛЕЛ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ПАРАЛЕЛ ЕООД

няколко години работих в тази фирма,в склада им в Бургас.управителя-фактурист който беше по това време Георги Н. явно е имал схема продавайки стока с проформи после да я префактурира на по-ниски цени и да си взима разликата(незнам дали някой от севлиево е бил забъркан).Аз разбрах за тая схема от колегата в склада Живко,който ми обясни за кво иде реч и 2мата решихме да повдигнем въпроса за тея пари на нас няма ли да дадеот тях,така заедно с още един колега от офиса Янчо се събрахме и говорихме с Георги и се разбрахме и на нас да дава от тези пари.Обаче с времето разбрах от Живко че ако на нас ни подхвърли 50тина лева на седмица то той си прибира доста доста повече.Един ден ми писна и казах на началника Стамен,като реакцията му не беше особено изненадана,но все пак предприе мерки и след известно време го съкратиха тоя управител(не го уволниха),а аз скоро след това си намерих друга по добра работа и се махнах от тая дупка

как се крадат пари от фирмата чрез продажбата на матраци и дивани с проформи
1.когато продадат скъп матрак или диван за над 1000лв примерно направо се изписват като мостри(РЕАЛНО НИКОЙ ОТ СЕВЛИЕВО НЕ СЛЕДИ ЗА ТЕЗИ МОСТРИ,А САМИТЕ СКЛАДОВЕ УЖ ТРЯБВА ДА КОНТРОЛИРАТ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ,ТАКА СИГУРНО БАЯ МАТРАЦИ И ДИВАНИ СА ОТИШЛИ ПО КАНАЛНИЯ РЕД)
2.продадени матраци с проформа се префактурират на други фирми само че на по-ниска цена доколкото позволи складовата програма така матрак за 800лв,може да се префактурира за 400лв(НИКОЙ В СЕВЛИЕВО НЕ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ НА ТОВА НИТО РЪКОВОДСТВО НИТО СЧЕТОВОДСТВО,НЕ СЕ ЗНАЕ КАКВА Е СХЕМАТА)
3.продадени матраци с проформа се изписват във фактури с -1,първо се вкарва като артикул мостра със -1 като се преименува на съответния матрак било то стара или нова визия както дойде,а на втора позиция се вкарва реално продадения матрак с проформа със +1 и така се фактурира като реално така се заскладява един брой мостра във съответния склад,а се изписва матрака продаден с проформа и кинтити опа в джобовете на някой)

най-големите злоупотреби са в Бургас,Благоевград и София-там най-много крадат служителите

наскоро видях обява за стоковед и мислех да кандидаствам,но след прочетеното тук реших да пропусна тази възможност дано да съм бил прав

аз работих като фактурист и да мога да кажа че доста лев падаше,но за да стане това трябва да се кихат 30% на Стамен за да няма проблеми,той си има някой в счетоводството с който си е оплел коша и върви бизнеса

ТЪРСЯ СИ НОВА РАБОТА И СЕ МАХАМ-РАБОТЯ В ПРОИЗВОДСТВОТО,СПИРА МИ СЕ ТОКА ОТ РАБОТА,А ВЗИМАМ НЯКВА СУПЕР СМЕШНА ЗАПЛАТА,ДОКАТО РАЗНИ ТЪРГОВСКИ И УПРАВИТЕЛИ ПО СКЛАДОВЕТЕ ИЗ СТРАНАТА ПРАВЯТ ХИЛЯДАРКИ

аз работих като общ работник в един от складовете-като започвах се бяхме разбрали за твърда заплата от 700лв,а още с първия банков превод получих 1000ка,после лятото стигах и до 1400лв-явно управителя и счетоводството нещо не се бяха разбрали и ме бяха вкарали в бонусната система която уж е само за по-старите кадри.Ест че аз си премълчах,а и никой нямаше как да ми види фиша който пристига запечатан в плик,така няколко години взимах заплата колкото управителя без той да знае-ЖАЛКО ЧЕ МЕ СЪКРАТИХА ХУБАВА РАБОТА БЕШЕ

Търговския директор Стамен е забъркан в далаверите на складовете,кой знае колко пари му снасят управителите да си мълчи за далаверите им

не се изненадвам от долните мнения,но тази фирма си е един омагьосан кръг-Собственика наистина е комунист-милионер,но брат му го краде,надолу пък директорката и тя го краде,под нея разните шефчета също го крадат-така че е нормално и обикновенните служители и те да го крадат

пък да не говорим колко дивани и матраци се продават с проформи и после се изписват като мостри-демек фактуристите и управителите си прибират парите и край