Домо Ритейл ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Домо Ритейл ЕООД

Шефовете от София пстоянно се оплакват от ниските продажби. Ами ние да не сме магьосници?!? Когато хората не влизат в магазина не можем да ги вкараме насила (противозаконно е), а повечето които влизат само разглеждат и убиват времето докато чакат някой от хранителният магазин да свърши с покупките. Когато клиентът не желае да копува или няма пари не можем да го накараме насила (това също е незаконно ;) ). За да се вдигнат продажбите, според мен трябва промоциите да са по-примамливи и да има по-голяма реклама. 70% от клиентите не са чували за веригата.
Да не говорим, че нашиет магазин е на такова място, че по-голяма част от продажбите ни зависят от JetKredit, които също одобряват много по-рядко. Ако имаше поне още една кредитна фирма нещата щеха да са по-добре.
Що се отнася до заплатите можеше и да са по-високи, съдейки по дейностите които вършим: продавач-консултанти, чистачи, хамали, дори понякога охрана.
Разбирам че сме в криза, но не би трябвало така да ни режат от заплатите. Съгласен съм да не ни дават бонусите, но вместо 350лв. получаваме 330, 320лв. което не е приемливо. И съм много възмутен от това, че ни накараха да си вземем по един ден неплатен отпуск, защото не можели да изплатят заплатите. И това не бяха управителите, а техните шефове (лично го чух от тях). При отказа ми да си взема този ден, ми беше платено колкото и на друготе, но просто ми бяха отрязали от някакви боноси, които така и не разбрах от къде са дошли. На какво прилича това г-жо Китова??? Да не говорим за фишовете, които за да можеш да разчетеш трябва да имаш три висши образование по стенография и икономика и незнам какво още.
Като цяло от магазина в който работя съм доволен много. Управителката и зам. управителя са много точни, услужливи и коректни както с персонала, така и с киентите. Много често има случаи, когато просто консултантите не стигат в пиковите часове ( то можели да се работи двама на смяна и когато единият излезе в отпуска да не говорим, но това е друк въпрос, просто ни удари кризата ) и управителите вместо да си седят и да се занимават с тяхните си неща, а именно да изпълняват прищявките от поредният имейл на някой на 200-300км. от тук, седящ си зад бюрото, чудейки се какво да прави, стават и обслужват клиентите. Евала.

абе кой е най - отгоре на това ДОМО тия хора хал хабер си нямат от управление на човешки ресурси и магазини за техника .идват разни регионални и други висшестоящи и всички в магазина треперят ей със страх не се управляват хора това беше преди 20 години ами как да чакате резултати .дайте на хората малко свобода и повече доверие в управителите / след като си назначите по добри не на всякъде де има и такива дето стават/ ама ми се струва че зам. управителите идват малко в повече на щата на магазина , май може и без тях. абе що не ми я дадете тая верига магазини за една година "пък да видите тогаз" както е казал бай ганьо.

Бих казал,че обслужването ще се подобри ако се подобри начина на възнаграждение и оценка на работа на служителите.А и подбора на кадри наистина е много зле.

Заплата в ДОМО Пазарджик 320лв.
Китова, Аргиров просто опитайте да изкарате месеца с 320лв ...
как се живее...

Здр. на всички. Искам да споделя еедна поредица от неприятни случки в този магазин. Започвам от там че още при влизането ми направиха впечатление две пупещи момичета пред магазина, който не ме поздраиха. След това когато влязох се гледаше на плазмата някакъва сапунка , която можеш да чуееш от стълбите и при това никои не ме поздрави. И така докато си обикалях никои не ми обърна внимание и да не говорим че има6е едно моми4е без унифирма стоеше пред компютъра си и се хилише сякаш се намира у дома си. Но както и да е след като отидох до касата да платя това което сам без консултация си намерих квото търся ме сполетя по голяма беля. Цената на стокато която бях закупил беше една на етикета а на касато с 30лв. отгоре, да не говорим 4е някакво мом4е ме обслужи което май беше ново тъй като го обучаваше едно мургаво момиче и не спряха да се смеят, не разбрах дали на мен или на грешката която бяха допуснали. аз естествено си взех стоката тъй като ми трябваше макар и бая надута, но ви казвам най-откровенно че повече в тоя магазин няма да вляза и няма да го препоръчвам на приятели. Надявам се някои да обърне внимание на думите ми , шефове не спете гледайте си подбора на служители. Разочарован съм. Надявам се и по другите градове да не е такава лудница и немърливост от страна на т. нар. слуйители. Благодаря че ми дадохте жъзмойност да изкажа мнението си . Лек ден на всички.

Фирмата ни е мн коректна но заради някои от консултантите, клиентите остават с погрешно мнение

Като цяло фирмата е доста кофти - като се започне от по-висшестоящите и се стигне до безхаберните човечета - титуловани, като управители на магазините:нямащи ни най-малка
представа от техника , а да не говорим за управление на персонал.
Работната заплата е без никакъв напредък от край време - става дума за 350лева, а изискванията с всеки следващ ден стават все по-високи - паричките пак 350 - пък ако могат да те дялнат с някой лев - ще го направят с удоволствие.
И какво излиза в крайна сметка:
-продавач-консултант,хигиенист,докер =320 до 350лева.
Харчете на воля !!!

Hora zdraveite,az rabotq v DOMO Retail EOOD i vi kazvam,koito iska da po4va tam prosto ne se lujete.Otnasqt se s vas,kato s maimuna.Zapla6taneto e pod vsqkakva kritika(440BGN)prosto ne se lujete.

Не знам защо си правите труда да пишете и да плюете след като едва ли някой ги чете, а и да ги чете едва ли ще вземе отношение .Косвено съм свързан с магазин Домо и от доста време чета мненията на клиенти и служители .Не мога да коментирам назначенията защото нямам пряко наблюдение , но явно подбора на персонала става по странен начин, съкращават се местни хора а се назначават хора прехвърлени от другия край на България , това е странно защото голяма част от продажбите стават на базата на познанства /няма да обяснявам подробно/ особенно в по малките градове голям плюс е клиентите да познават консултатите това и вдъхва един вид сигурност в избора на стока.Нещо маркетинговата ви политика малко куца то вярно че криза но хората си купуват.Относно прословутите бонуси и заплатите ще попитам служителите някой знае ли колко точно му е основната заплата?Едва ли.Бонуси не се изплащат дори и когато оборотите бяха много големи.Необясними разлики в заплатите на персонала допринасят за допълнително натягане на напреженито в колектива.И накрая излизане в неплатен отпуск на персонала / по 1-2 -3 дни в месеца/ с цел да не се сакращава персонал , това е временна мярка която няма да оправе нещата накрая колко ще стане неплатената отпуска 15 дни в месеца ли?Абсурди колкото искаш , но какво да се чудим тя цялати ни държава е такава АБСУРДНА.
PS Дано все пак някой чете а пък и ако и замисли.............

Zdraveite na vsi4ki koito pi6at istini skapi 6efove nie rabotnicite na DOMO ne se 6eguvame 4e rabotim mnogo no za sajalenie za slava mnogo vi molq ako ne ni davate bonusi pone ne ni rejete ot zaplatite za6toto naistina sme i XAMALI I 4ISTA4I I KONSULTANTI I KAKVO LI O6TE NE!!!!!!!! Na vas e qsno 4e ima mn drazgi i nerednosti ama za sajalenie ni6to ne predpriemate. I 6te kaja samo o6te ne6to poglednete si vnimatelno slujitelite na visokite postove t.e. opravitelite za6toto ima palni nekadarnici slojeni na nesaslujen post xora koito kato ti davat ne6to da 4ete6 te samite neznaqt za kakvo stava vapros. E xaide stiga i dano nqkoi ot VIPOVETE 4ETE TIQ NE6TA ZA DA ZNAE 6TO ZA LEKETA RABOTQT V MAGAZINI DOMO STAVA DUMA ZA OPRAVITELITE!!!!!!!!!!!!!! KOLEGI KONSULTANTI DA STE JIVI I ZDRAVI ZA6TOTO BLAGODARENIE NA NAS TIQ MAGAZINI RABOTQT!!!!