Ментормейт България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67&markers=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67

Ментормейт България

Здравейте, не мога да кажа че имам лошо впечатление за фирмата, даже напротив всички бяха много любезни. Бях при тях на интервю и ме разочарова единствено фактът, че там явно не държат на хора с компютърно образование (все пак това е софтуерна фирма), а по скоро на хора, които имат изкаран някакъв курс и издаден сертификат. Явно те смятат, че човек, който е изкарал двумесечен курс има повече знания и възможности от човек, който е учил компютри пет години. На интервюто поне 4-5 пъти ме попитаха дали имам такъв курс. Ами то аз ако знаех, че е така изобщо нямаше да се хабя да уча пет години. Ето на изкарваш един курс по Front end,един по Web design и един QA и веднага ще те вземат на работа в някоя софтуерна фирма. За съжаления явно от повечето компании образованието не се цени.

Здравейте. Изборът на фирма работодател може да е предизвикателна задача и доста хора се обръщат към тази платформа за допълнителна информация, за това и аз ще е опитам да споделя впечатленията си от компанията, за всички заинтересовани, с надеждата да им бъда полезна.

Аз прекарах 7 години в компанията към QA практиката и мога да кажа, че като всяка компания в сферата ММ има своите плюсове и минуси, доволни и както можете да прочетете тук - недоволни служители, което е нормално.

Силните страни на компанията:

1. MentorMate е service компания, което означава, че голям плюс в дейността на фирмата е разнообразието от проекти и възможността, хора с различен темперамент, опит и желания за развитие да намерят проект, в който да ги реализират.

2. Работното време - ММ е с работно време от 12:00 - 20:00 часа. 8 работни часа с включени почивки. За разлика от стандартното работно време от 9 часа, това е страхотен плюс.

3. Локация - до метро странция.

4. Културата на компанията - изключително приятелска среда и безброй инициативи за приобщаване и социализиране на хората. Ако средата е важна за вас, то това е още една силна страна.

5. Грижа за хората - бизнеса на ММ са хората, което автоматично означава, че в интерес на компанията е да задържи своите кадри. Ако грижата е важна за вас, то ще се чувствате много добре в компанията.

6. Развитие - ММ расте с всеки изминал ден. С растежа идват и възможностите за израстване. Те ще зависят пряко от вашите умения, софт скилс и заявени амбиции.

7. Заплащането е адекватно и подлежи на договаряне. Ако сте силен кадър и се докажете като такъв бихте могли да бутнете тавана до задоволителни нива за вас. Има регулярни ъпдейти на заплащането.

Възможни слаби страни:

1. Заплащане - по-ниско от средното за бранша в София. Няма силно развита бонус система. Бонусите са нерегламентирани и по усмотрение на мениджмънта, проекта, в който сте попаднали и т.н.

2. Работно време - за някои хора работното време може да е проблем. Хора с деца и т.н.

3. Бързия темп на разрастване - бързият растеж често е предизвикателен за управление. ММ със сигурност се опитва да прави най-доброто, на което компанията е способна. Понякога има грешки, отново нормално.

4. Сървис компания - сървис или продуктова, вие трябва да решите. Като цяло сървис компаниите и типа на бизнеса им предполага компромиси с качеството и технологичните решения, както и по-голям процент неопитни или мид кадри. Специфично е за бизнеса, не за компанията.

Заключение:

ММ е прекрасна компнания с всичките си плюсове и мунуси. Всички компании имат такива. Когато четете коментарите на колеги, имайте предвид че булшинстово са на хора, които по един или друг начин не са си допаднали с компанията. Ако се интересувате от ММ, отидете на интервю, запознайте се с мениджмънта и сами преценете как се чувствате.

Здравейте,кандидатствах за Junior BA в Mentormate,днес получих покана за интервю. Някой може ли да сподели как минава интервюто,какви въпроси задават,има ли тест,интервюто предполагам е на английски,но все пак питам. Ще съм много благодарна ако някой може да ми отговори. Лека вечер. :)

Като бивш служител на фирмата, намирам заплатите за ниски на фона на останалите компании в сектора. Компанията се крепи от стажанти и джуниър хора, които не са наясно с познанията и уменията си и се навиват да работят за малко пари. Хора с опит трудно приемат предложените от компанията условия и заплата. Не само заплатите говорят за мизерните условия в компанията - коледния ни бонус бяха еднакви за всички картички, увеличението на заплатата на годишна база или при ревю се равнява на седмичен пазар във Фантастико. Усеща се натрапчиво снизхождение от колегите от централния офис, в САЩ. Гледат на служителите в България като на хора от третия свят.
Уважение = бюрокрация. Липса на нормална човешка комуникация.
Плюс са яките и позитивни колеги и страхотния екип, в който работих. Повечето от тях напуснаха и продължават да напускат.

Здравейте, искам да попитам някой знае ли, как протича стандартно интервю за Джуниор позиция. Колко пъти те викат? Дават ли задача за вкъщи или всичко се случва в офиса? Интервю на английски език? и т.н. Във Варна са доста активни с обявите.
Благодяра предварително.

Не съм бивш служител, мислех да кандидатствам, но след всички тези негативи ме отказвате напълно.

Да добавя мнение все пак.

Видях че на едно място пишеше че заплатата е 1100лв.
Е, ако това е стартовата заплата за "Developer" с каквото и да е било, просто няма как да стане!

Има компании(няма да ги цитирам в момента), в които за junior дават 2000 + привилегии и всичко е 6.

Не че 1100 лв. са малко! Да не са, но за касиер в магазин, бензинджия, или барман.Не за човек който е положил труд да научи нещо и е изгубил толкова години.

Мнението ми е за Варна, тъй като работих тук. Една от добрите фирми в града. Заплатите са добре на база локация. Добър екип от професионалисти. Добра и организирана структура и процеси. Нямал съм проблем, докато работих тук. Всичко минаваше гладко и без пречки. Имаше интересни събития и тиймбилдинги. Колегите са готини. Предимство е, че има много офиси из страната и в Щатите.

Абсолютни ПОМИЯРИ !!!

Подведоха мой близък да дойде от чужбина с оферта за работа. Човека дойде,отиде да подпише договора и "surprise surprise" условията и уговорките променени !?

Поискал обяснение и еничарите в ментормате оттеглили офертата за работа,представлявате ли си що за безочие !

Направо съм бясна,как може такова подло поведение,как очаквате Българите да се върнат от чужбина ?

Така че драги сънародници избягвайте тази фирма на всяка ценал

Врачанското дуо на чело на Андроида екипа е много стабилно, особено дву-метровия тийм лиид, който ходи с еднакви дрехи през цялата седмица!!!

По ред на номерата:

1. Позитиви
1.1. Има тук-тамка готини колеги. Действително имам приятели от компанията.
1.2. Натоварване няма. Има страшно много колеги, които няма какво да правят по цял ден и други, които работят извънредно. Дали е позитив или негатив - зависи от кои сте. Аз нямам проблем с натоварването в момента и съм доволен, но не винаги това е бил слуачаят. По-долу за поробности.
1.3. Местоположението е прилично. Доста шумно, но все пак ми е удобоно и има транспорт и метро в близост. Компанията поема и разходите по градски транспорт.
1.4. Има тийм билдинг събития, на които можем да се повеселим и да си кажем болките искрено между колеги, но нищо не се променя.

2 Негативи
2.1. Работната обстановка е тип аквариум. Работим като в хале тип склад за бельо на едро в Илиенци.
2.2. Заплатите са доста под средното ниво за столицата, но и колегите са под средното за страната.
2.3. Уважение от мениджъри, колеги, собственици - несъществуващо. Държат се с нас сякаш сме им роби и длъжни. Общо взето американските колонизатори са намерили селски марионетки, които да прокарват империалистични похвати за сметка на работниците. Недай си боже да имаш семейство и да ти кажат да работиш извънредно. Случвало ми се е не един път.
2.4. Както беше упоменато - има готини колеги. Те обаче не са преобладаващата част от обкръжението ми и винаги биват подтискани от кретенската маса на скътавки, мазняри, доносници и лицемери. Техничката им експертиза клони към отрицателна нула, а методологията им на работа е параван за прикриване на мързела им.
2.5. Относно потенциала и възможността за развитие - има я. Можете да израствате в йерархията, стига да познавате или се опитвате всячески да опознавате задните части на преките и не толкова преките си началници, които най-вероятно са няколко години по-млади от вас. И, за да дефинираме думата "началник" - това са всички ваши доностници-колеги, мениджъри на проекти, на офис, на санитарен възел и охрана на сградата.
2.6 Привилегии - можете да получите билет за градски транспорт + натрапчиви въпроси от ранга "Щастлив ли си днес?". И в двата случая - нямате никакви и сте заменим, най-малкото защото в компанията не се извършва висококвалифицирана дейност. Всички са заменими.
2.7 Заплащане - заплатата ми е 1100лв, а съм в бранша от 2.5 години. Обещана ми беше заплата с 200лв по-висока, но така и не получих увеличението си. Нямаше клаузи дали, а беше казано, че ще. Нямам обяснение на това.