Радомир Метал Индъстрийз /img/frontend/nomap.png"

Радомир Метал Индъстрийз

Страхувам се да пиша.СТРАХ!!! Страхът е навсякъде в тази пропадаща фирма.Остават ми няколко години до пенсия и заплахите, че ще ме изхвърлят преди да се пенсионирам са ежедневие.Тук работят само хора прехвърлили 50 години или вече пенсионери.Млади хора няма-кой млад човек ще дойде за 300 лева заплата , никакви перспективи и отношение на робовладелци към роби.Хората приличат на зомбита-гледат с празен поглед, не се поздравяват дори, не разговарят,защото знаят, че ги подслушват навсякъде, следят ги с камери и ако някой каже една грешна дума ,бива изхвърлян. 60 годишният ни собственик се интересува единствено от яхтата,пътешествията и 30-годишната си любовница .Оставил е завода в ръцете на бащата на любовницата си /Директора ни е със средно образование-Г. Димитров/ , който го краде и мами както си иска и прибира хиляди месечно от комисионните от доставките на материали и услугите.Другите ни директорчета/хора образовани, знаещи и можещи/ са се свили и не смеят нищо да кажат,защото и тях ги грози изхвърляне, ако си отворят устата и не се кланят достатъчно на Гошко.
Млади хора,елате при нас, ако искате да получавате мизерна заплата, да се държат с вас като с роби, да ви унижават,да ви управляват некадърници и крадци.

Значи-отдавна искам да си дам мнението за тая позакъсала фирма-рожба на някогашните "социалистически напъни" да изглежда и нашата скрома държавица способна,в неща които никога не сме разбирали и вършили както трябва......Да се конкретизирам-вместо да си гледаме овците и кравите по село и ние  се засилихме да правим неща(машиностроене) за които трябва и малко "генетичен" материал! Никога не сме били техническа нация-и няма да сме.. За тая цел трябва най-напред господата които се заемат с МАШИНОСТРОЕНЕТО- САМИ ДА РАЗБИРАТ ОТ СЪщОТО........ А не да се правят на бизнесмени-а да са "бивши шофиори на разни мутри и VIS-
аджии..Както е в случая с г-н Бонев...Не разбраха ли някои господа-другари от БКП че за да се прави машиностроене не е необходимо да се слагат разни "готови номенклатурчици" на възловите места-а че трябва да се  даде простор на широкомислещите умни и кадърни хора с опит и знания,да се оставят нещата на ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ...Но не би-в случая би се наложило да си отидат разните "специалисти" от инжинерно-техническият състав които само разхождат престилките си по цял ден и освен да пият кафета и да се ровят в INTERNET на своите PC -за друго не стават...
Просто с 2 думи-В ТОЯ БАСТИОН НА някогашният СОЦИАЛИЗЪМ ГОСПОДА СТАНАХТЕ СМЕШНИ- НЕ ГАЗА ВИ ПРЕЧИ-ПРЕЧИ ВИ ТОВА ЧЕ СЕ ГЛАВОЗАМАЯХТЕ И РЕШИХТЕ ЧЕ ВЕЧНО щЕ ИМА КОЙ ДА ВИ ХРАНИ И ДА РАБОТИ ЗА ВАС... Но май се свършиха баламите- кои бяха изгонени,кои сами избягаха-та вече е време само да запретнете ръкави и да видите с очите си и да се научите с ръцете си-"каде се ражда хляба"... Иначе отивате на "БОРСАТА"-А ТАМ НЕ ИСКАТ 'ЛЕЖАЧИ" !!! кАТО ВАС !!!

Здравейте "Неудачник" и настоящи колеги.И аз не съм щастлив от 4те часа и малката заплата,имам и заем и ми се е-ва мамата,ама я се огледай,по-добро за сега не съм намерил.Плюенето е лесно и удобно занимание,особенно в това мътно време,ама последните 3-4 години като аванса и заплатата беше чесовник 15.....30число не се пишеше нищо лошо за собственика,ръководството и фирмата.Забравяте как при държавните ръководства и директори гледахме как се демонтират и продават на братските европейски страни,машини и съоражения за милиони левове,които явно отиваха в гушките на прехвалените държавни директори, а ние чакахме по половин година да земем мизерните си заплати а не световна,никаква криза нямаше.Благодарение на собственика беше преустановено източването на фирмата от предишните ръководства,чрез поставети фирми.Купуваха се материали на високи цени а готовата продукция се даваше без пари.Забравихте за това,че се сваляха части от едни машини за да се ремонтират малкото останали работещи.Ако трябва да сме честни,виж последните3-4години що машини се съживиха,що съоражения се закърпиха.Като ония старите ръководства бяха толкова къдърни що ги докараха до това състояние без криза?Виж,аз смятам така, ако имате нещо за казване,кажете го на собственика,напишете му го разбран ми се вижда,гледам го ходи по завода,пък той както прецени.

Това беше и до известна степен все още е един завод с  големи възможности и невероятна перспектива! Не само със стратегическото си местоположение(само на 50км от столицата)но и със уникалното си машинно оборудване!!! Просто това беше завод за заводи!!! Говоря за Комбината в първоначалния му вид! Сега е жалко подобие на завод... За съжаление малко хора проявиха прозорливост,че след нарастването на влиянието в политиката и обществения живот на разните ЕКО-партии, в края на миналия век в "бившия ЕС"- много от производствените мощности на редица гиганти в машиностроенето там ,ще бъдат изнесени извън неговите предели... Така още преди 25-30 години западняците установяват че ще е по-изгодно,по-печелившо и много по удобно да притежават по периферията на "евросъюза" такива машиностроителни гиганти а не  да дават луди пари за разните еко-проекти и пречиствателни инсталации... Какво обаче направиха нашите "умни" глави- политици и финансисти..по време на "прехода" та до наши дни. Ношия завод  бе раздробен и приватизиран ! Тъжното е че настоящия собственик явно нехае за бъдещето на собствената му фабрика... Не иска ли не може да се справи с невероятна раздутия административно-управленски персонал останал в наследство още от "Татово време". Не иска или не може да прецени,колко зле се справят в условия на криза неговите изпълнителни директори. Как с цената на вси4ко те запазват местата разните му там шуробаджанаци-а махат от цехове(кадето се "ражда" хляба)определено кфалифицирани работници и служители... Не иска или не може да разбере,че фабриката му определено  е тласкана целенасочено към фалит... Тъжно е че нашия собственик(който иначе може да е блестящ финансист и икономист) не  му минава през акъла да наеме някоя фирма от бранша(извън завода примерно) да обяви и проведе един прозрачен конкурс за подмяна на цялото ръководство(от най-малкия началник до последния директор)! Защо например не свика един заводски съвет със квалифицирани и опитни специалисти от вси4ките производства,който съвет,да се запознае с цялостната картина,а след това да предложи и приеме някакъв антикризисен пакет от мерки.... Не съм толко запознат -но защо ли не обърне малко по-сериозно внимание и на търговската реклама и маркетинга... Има отдели в фабриката му,кадето за тая деиност някои лица взвмат крупни суми - но резултати няма...Ако трябва,всеки месец ще подменя ръководството докато се появят резултатите... А не някои,да се смятат за недосегаеми и незаменими.. Просто,защо например са му нови мощности на тоя завод след като старите не са натоварени-то тая работа е малко като- "на гол корем-чифте пищови"...Защо например не се обърне сериозно внимание дори и да има криза,дори да няма поръчки-нормален ли е производствения процес,има ли и каде са тесните производствени участъци, и да започне постоянна комуникация със своите подчинени по всички тия въпроси...иначе от скромния ми опит и наблюдения -оставам с усещането че начина на поведение на самия сабственик влияе пряко и на начина на поведения почти и на целия личен състав..Май никой не си дава сметка че тая фабрика варви към фалит и има пълно бездушие и апатия... Всичко това рефлектира и върху заплащането и върху отношенията "пряк началник-подчинен". Иначе има преки и лични впечатления от самия собственик и мога да гарантирам че "човека и сериозен"- но може би просто хората с които  се е обградил и на които разчита в момента най-вероятно не са подходящи за настоящата икономическа ситуация!!!!!

положението във завода е много зле,единствено собственикът се опитва да прави нещо,ама и той си е виновен като се е обградил с некадърници,връзкари и роднини.Д.а маха тия директори и да си върне предишните ,ако иска да има кой да му подписва договори за нови поръчки,тези сега не си мърдат пръста и са се превърнали в пъдари вместо да си вършат работата за която са назначени

Голям завод с големи възможности, старо ръководство, никакви нововъведения в административно, технологично и ръководно отношение. Поддържат се стари порочни традиции в подбора на персонал и управлението, които плашат и отблъскват младите и кадърни служители.