ФСК Доема ООД /img/frontend/nomap.png"

ФСК Доема ООД

Фирмата става :)

Заповядайте в офиса на Доема, за да се убедите във верността на казаното - нищо общо с истината.
Учудвам се само защо при тези ужасни условия се е наложило да уволнят този "нещастен служител" .
Очевидно благодарността обикновено се превръща в омраза и завист.
Поздрави на човека, който е писал - хубаво е да си припомни смисъла на понятието "коректност", ако някоgа го е знаел...

Здравейте хора,
Първо ще разкажа малко за фирмата. ФСК Доема ООД се занимава със счетоводни и одиторски услуги. Накратко казано предприятие от типа "счетоводна къща", в което обаче управителката е дипломиран експерт счетоводител и поради тази причина се мъчи да прави и одити. Какво ме провокира да напиша това мнение? Бивш служител съм. Сега ще обясна защо дадох такива оценки. Първо за заплащането - 3. Хората които се занимават със счетоводство знаят, че в счетоводна къща за да си докараш приличен доход от 1200-1500 лв. трябва да се скъшаш от работа. При това вечно нещо си изпуснал. В тази фирма всеки счетоводител си прави всичко сам. От заплатите и болничните до фин. отчет на края. Това предполага много работа срещу малко пари, които в последните месеци дори не получавахме навреме. Трябваше да се молим като цигани да ни плати заплатите. Освен това управителката е от типа хора, които не търпят чуждо мнение. Всяко мнение различно от нейното задължително не е вярно. Освен това обикновено се сеща за всякакви задачи в последния възможен момент, когато крайния срок изтича след 2-3 часа. Тогава, настава някакъв невероятен хаос, крещи се че нищо не е свършено и т.н. Това обяснява защо оценката ми за уважение към персонала е 0. Там задачите на персонала се сменят през 5 мин. Като всяка следваща задача НЕ отменя старата. Привилегии абсолютно никакви. Ако не се сетиш да си поискаш пари за билет когато ходиш до някоя институция, забрави да те попитат имаш ли или не. В тази фирма с оглед на това, че управителката е одитор може да се развивате. Но участието в одити е за сметка на текущата работа като счетоводител, която трябва да си я свършиш САМ. При това за участие в одита не се плаща допълнително. А наваксването в текущата работа става и составане след работното време, дори и в събота и неделя, за което също не се плаща, защото презумцията е че оставаш защото не си си свършил работата, което отвсякъде си е твой пробем. Пари за обучения и семинари никакви. Ако все пак решиш да си платиш един семинар сам, си пускаш отпуск за дните в които ще те няма. Когато звъннат за данъчна ревизия на някоя фирма нямате никаква подкрепа от страна управителката, която се измъква с думите "какво знам аз за тая фирма, че да говоря с данъчния инспектор". Това си е вярно, защото тя не се интересува дали имаш някакви проблеми и някакви казуси за разрешаване. Когато поискаш помощ тя вечно е заета и вечно има излизане за около час, като този час обикновено е до края на работния ден. Когато се организира среща с някой клиент в офиса тя никога не е подготвена. Напротив нарежда на човека, който се занимава с фирмата да се подготви, като пак се измъква с думите "какво знам аз тази фирма нали ти я водиш". За колегите не мога да кажа нищо, не за друго а защото с мен напуснаха и моите колеги т.е. стария персонал напусна наведнъж. Сега има нови, които не ги познавам. А във фирмата работи сина й, в което няма нищо лошо ако момчето иска да работи това и да се учи. Но........ за жалост той няма такива желания и това го прави дори опасен за работата, защото тя непрекъснато повтаря можеш да разчиташ на него той ще го направи. И когато все пак му възложиш нещо той вечно има работа някъде извън офиса. Работната среда е меко казано нездравословна. Работи се в една стая от около 15 кв.м. Като в нея са наблъскани 4 човека. Офиса е на 7-ми етаж. Няма лошо. Лошото е през зимата и през лятото, когато съответно е кучешки студ и адска жега. Има климатик, който едва едва работи и за който пари за профилактика не се дават. В тази връзка се сещам да напиша и за техниката с която се работи. Компютрите са втора ръка, защото са старите на синовете й на които вече им е писнало от тях. Мониторите са добри. Мрежата - никаква я няма, някакви аматьори се учат да връзват мрежа. Но така е когато управителката се опитва "с трици маймуни да лови". Пари за литература не се дават, но има Сиела което компенсира това обстоятелство. Друго не се сещам. Мисля, че разказах подробно и за добрите и за лошите страни на тази фирма. С две думи, колеги ако желаете да работите в счетоводна къща точно тази не е образец за добра организация, работна среда и дух.