Гранд Хотел Пловдив АД / Новотел Пловдив АД /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел Пловдив АД / Новотел Пловдив АД

Аз бих добавил в отговор на колежката, Росита, по отношение на работата, че отношението, към нея и всички останали в ресторанта е такова за каквото е заслужил. И бих е помолил да не се оплаква, защото всеки е минал от там по този начин. И г-це Жорова, научете се да пишете правилно

Работата в Новотел Пловдив беше интересно преживяване.
Първо,относно заплащането - заплатата в слабия сезон не са розови наистина,но пък е факт че когато има работа,заплатата расте.
На второ място,персонала - Момента в който аз работих там,беше с много сладки колеги,с които ми беше изключително приятно да работя,като държа да подчертая заместник управител рецепция и още двама колеги,които наистина се радвам че срещнах. Разбира се има и неразбирателства,но те са породени от многото работа в определени моменти.
Проблем са болнични и отпуски,но пък заплатите се получават навреме,както и осигуровките са реални.
Останалия персонал извън рецепция също са изключително свестни хора,с които се работи лесно.
Проблем е,че зимата е адския студ и всички на рецепция ходят перманентно болни и с мигрена.
Уважението също куца,ако търсите топло отношение,съжалявам но няма да го намерите там,имам предвид от управата.
Развитие...аз лично не видях такава перспектива,но пък ако някой може да ме опровергае ще се радвам.
Ако някой смята,че бих могла да съм му от полза за мнение да заповяда - Skype : vesi_tg
Дано съм била полезна!
Поздрави,Весела

Това е най-престижният хотел в града. Там може да се научите на много неща и след това всяка друга работа, ще ви се струва песен. Нека да започнем от личностните взаимоотношения и най-напред от Ръководство-Персонал. Тук липсва всякакъв вид уважение и у двете страни. Персоналът изпитва единствено някакво криворазбрано страхопочитание към висшестоящите, но и то се стопява с минаване на времето. Ръководството от своя страна не им остава длъжно като постоянно им напомня, че са една сбирщина от заменими нископлатени боклуци. Отношението е меко казано демотивиращо и непредразполагащо към спокойна работа. Но какво толкова, та нали в повечето фирми в БГ е така. Нека погледнем и друг аспект на взаимоотношенията - този между колегите. В хотелът хората са на принципа "всеки за себе си". Лицемерието и прехвърлянето на отговорност са превърнати в култ. Често се среща и неадекватно поведение на служител към колега или клиент, а лошото е, че последният е все пак клиент. Малцина са отцепниците, които кротуват и мирно и тихо си вършат добре работата, за което накрая е възможно (но не задължително) да бъдат порицани. Квалификация на персонала - забравете. Комуникация между отделите липсва, а ако все пак успеят да направят такава, то се окзава, че говорят на различни езици. Не са единични случаите, в които се забелязва отсъствие на координация дори в самия отдел. Повечето ръководители на отдели не са нищо повече от повярвали си аматьори с объркана представа за света около тях. Няма особено големи възможности за развитие. То няма и накъде. Някои постове са до пенсия, а други и след това. Нещата са си константни - каквито са били преди 20 години, такива ще бъдат и след 20 години. Там не обичат промените. Те са нещо лошо, което може да им разбута местенцето и още по-лошо - да ги накара да мислят. А от това боли. Привидно лъскавата фасада на хотела и имиджа, който е градил с години изчезват в момента, в който клиента отвори вратата на стаята си и се пренесе 30 години назад. Материално-техническата база има нужда от сериозен ремонт, но никой нехае. Клиентите се оплакват, че качеството на услугите не отговаря на това, което са заплатили и в някои случаи са прави. Но щом от ръководството са решили да пестят от всичко, кои сме ние, че да ги спрем. Не мога да не се съглася, че служителя на хотела си има някои привилегии: работно облекло веднъж годишно плюс обувки. Вярно, отпускат малко пари, но от сърце, опс грешка, те нямат сърца. Купон за храна в служебен стол. Тук трябва да отбележа, че ако патентоват безотпадната технология на храната, ще спечелят много пари в световен мащаб. В служебен стол наред с останалата гастритна храна се предлага вече продадена и неконсумирана храна от мероприятие останала от предната вечер или от преди кой знае кога. Към кандидатите за работа - здрав стомах и дупе да ви е яко. Така стоят нещатата там. Всичко изписано от хората преди мен е вярно и го подкрепям. Който иска нека да опита. Хотелът е една добра възможност за стартова работа (говоря за тези, които не заминават да учат и работят в чужбина), която ще ви ориентира за вбъдеще. Другият вариант е да сте личност която не търси развитие, задоволява се с малка заплата, обича да я тъпчат, унижават и мачкат психически и не влага грам мисъл в работата, тогава това е мястото за вас. Успех на всички.

Положението там е/беше/ много зле.Изкарах 1година 2006г-2007г. Заплащането е мизерно за хотел 5 * ,отношението на управител смяна е под всякакви критика,обиди от сорта на малоумници, за нищо не ставаш, ти си тъп и т.н. бяха ежедневие и за мен е недопустимо да се употребяват такива думи към служителите на такъв "елитен" хотел.Колегиалност-рядко.Мен колеги са ме унижавали,та дори и един ми посегна.Старите кучета в бранша работят, да...но ти им вършиш черната работа и накрая те правят за 2 стотинки.Работиш на нечовешки график,викат те извънредно на банкет до 3-4ч. сутринта, ана следващия ден си редовна 1-ва смяна от 6:30ч.,ако има свободна стая дават една, за да си повинеш през тези 2 часа до другата смяна.Полираш чаши,прибори и чинии,това за мен не е работа на един сервитьор,подреждаш маси по схеми и т.н. И милиони да ми дават там няма да се върна.Иначе, заплащането е редовно,осигуровки,болнични и т.н. също.....Но само това.

Заплащането по никакъв начин не отговаря на труда, който се полага. Работи се на намален щат в най-натовареното звено - рецепция. Заплатата е просто смешна за петзвезден хотел. На моменти ужасно грубо отношение към служителите, а и към клиентите. Хотелът е в много лошо състояние, дори и при постоянни оплаквания от клиентите не се прави нищо по въпроса. Има осигурено работно облекло, но то се сменя много рядко и се носи до пълно изтъркване, направо да те е срам да се покажеш пред гостите с такива оръфани костюми. Служебният стол е отвратителен, храната в него също. Има непрестанно текучество на кадри, което не е никак изненадващо.
Не се подлъгвайте да работите в Новотела - в началото ще ви замажат очите с обещания, но после само ще си патите!

Това е хотел на който  директора по цял ден чете вестници откакто е дошъл и всички ни побърква с нервния си характер. Изобщо не може да се каже, че това е работа в хотел само стрес напрежение и постоянно текучество и това всичкото заради управител парашутист който никога няма да разбере в каква свера е попаднал Лесно е да носиш излъскани дрешки, но не е така да ръководиш толкова хора.

Работих няколко години в този хотел затова ще се опитам да дам плюсовите и минусите.
- ниски заплати за 5 звезден хотел
- текучество на кадърни работници и началници, с което пада самото ниво
- типичното българско управление в което се търсят кусурите на работниците,карат им се и нямат никакъв подход при подчинените си, а за нерви да не говорим,а й никой не се сеща да каже една добра дума от менъджерите когато си заслужил при което общо взето си оставаш недооценен.
- за допълнителна мотивация и дума неможе да става, на българският управленски екип тя е почти чужда, затова може да се каже че им е простено
+ добър собственик
+ открито заплащане, със всички осигуровки
+ допълнително социална придобивки като работно облекло и купон за храна
+ добра работна среда, като изклчим работните помещения където работниците се преобличат сигурно не са им правили освежаване от деситилетия, и пералното с химическото където лятото сигурно не се диша вентилацията там е мн зле

В Пловдив това е най-добрият хотел. там е най-доброто заплащане и най коректните осигуровки. немога да разбера защо някой хора се оплакват и какво не им харесва.

Заплащането е прилично, но не съответства на работата, която се очаква да вършиш и на отговорностите, които носиш.
Създават се добри колективи, но се ограничават само в различните отдели.
Няма поощрения за добра работа, не толерират личната инициатива.
Не са чували за управление на човешките ресурси.
Като единствения 5-звезден хотел в Пловдив в момента е престижно да работиш там, друг е въпроса, че отблизо не е чак толкова 5-звезден.

Това е първият хотел, в който работех в началото на кариерата си. Заплащането беше добро, имаше привилегии, а и колегите също бяха на ниво. Всеки знае задълженията си и ги изпълнява. Да се покриеш е трудно. Най-важното за мен беше отношението, на което се научих към туристите и работата като цяло. Освен това се научаваш да издържаш на физическо и умствено натоварване, което е важно в туризма.