Албена АД /img/frontend/nomap.png"

Албена АД

Ниски заплати и много работа.никакво уважение от шефовете. От самия шеф знам,че работи по шест дни седмично,а му плащат за 5 дни.

Почти всички, които са писали в този форум, са тролове, които знаят само да плюят. Няма как без да работите да ви се плаща, разберете. Нито пък някой ще ви остави да крадете просто така. Няма го КомунизЪма, когато някои се правеха, че работят, други наистина работеха, а заплатите бяха еднакви. Няма ги и управителите, които да са достатъчно големи балами, за да търпят и да оставят безнаказани всички глупости на персонала.

Ето и малко заплати, за да не са ми кухи твърденията:
Администратор - 500+50+60
Фронт Офис Мениджър - 550+50+60
Камериерка - 350+50+60
ОТЗ - 500+50+60
Барман - 500+50+60
...

Да сте видели скоро работодател, който да осигурява служителите си на заплата, далеч надхвърляща нетната? - Защото грамотните виждат по фишовете си, че в Албена е така.
Стига сте плюли - отивайте да работите. Като не ви харесва - има си и други курорти, никой не е умрял за вас.

Хайде със здраве!

Добре дошъл на новия директор на хотел "Балкан" -гр. Габрово -господин ХРИСТО ПЕНЕВ!
Лично назначен от г-н Станев,с перфектна заплата!
И какво стана то.... Каквото и да направиш, важно е да мине една година....
Успех, Пенев!

Никой да не се лъже да ходи там ! 5 лета съм работил там и нищо хубаво не съм видял,а само ЯДОВЕ.Всички комплексни управители до един селяни.F&B-та селяни.Тук там някой по-свестен шеф на хотел,но до там.Заплати - реално 500 лв. което е нищо, за тази работа в други курорти дават двойно , че и тройно.Например аз като барман в същото време бях и : общ работник,чистач,готвач,пиколо,мияч на чинии всеки ден по 1 час...Колегите (най-вече в кухнята) са мазни РОМИ....Не си заслужава освен за 15-16 годишни ученици//

Здравейте Албена като курорт много ми харесва но управляващите не ми харесват и имам едно предложение.
Искам господин Станев да влезе под прикритие за да види какво мислят неговите поподчинени за него и да увеличи заплатите защото това което го дава е нищо с това моето трябва да бъде.
Чакамрезултат
т

След едно прекрасно лято в Албена, в което работих като администратор в хотел "Ралица Супериор", мога да заявя, че "Албена АД" е добър начин човек да започне своята кариера още като ученик/студент. Това, което се говори за заплатите е ЛЪЖА - те не са 350, а 550лв чисто - отделно има ваучери за храна, транспорт или прилично място за спане. Работих в страхотен екип - млади, мотивирани шефове-мечта и лъчезарни колеги. Управителката и Фронт офис мениджърката, с които работихме всеки ден, ни приемат като свои приятели и буквално се грижат за нас. Проверките не са страшни, никой не се заяжда, ако няма причина. Болшинството от гостите са доволни, което още повече ни мотивира. Храната е на ниво - стига да не закъснеем прекалено много. Не знам дали това е правило, или изключение, но в този хотел почти няма интриги и помрачаване на спокойната и мотивираща обстановка. С удоволствие ще се връщам и през следващите години, макар и специалността в университета ми да няма общо със сферата на туризма.

не се притеснявам да изкажа мнение.Работих за Албена Ад няколко лета като Фронт офис и честно казано не съм възхитена. Ако трябва да съм искрена се връщах летата,защото за студент бе идеално,а и управителката на хотела,в който работих е един прекрасен човек,с когото с удоволствие бих работила и занапред и бих я дала като пример за млад и амбициозен човек.
Та за работодателите, всичко е под всякаква критика, работих в хотел 300 стаи,а те са малко в Албена, заплащането на служителите в този огромен и винаги пълен хотел бе смешно. Налагаха се глоби,постоянни проверки, за храната няма да коментирам. При нас беше строго забранено да припарваме до каквото е останало от инклузива, носиха ни храна в КОФИ,сякаш сме прасета и тя много често беше стара, сурова и пр.Нека спомена,че бях бременна и това по никакъв начин не трогваше нито шефовете,нито скъпите колеги от ресторанта /90% от които си бяха от ромски произход/.Не че това е проблем, но те ядяха нормална храна,а ние ядяхме от кофи,нищо че ние сме с висше образование,няколко езика и така.
Много шефове на главата,кой от кой по-надменен,повечето от около стотина години в този курорт/ и пенсията не би ги спряла/, никакво настаняване, казармен строй, никакво уважение към служителите. Постоянни събрания. Неспазване на работното време,имам в предвив оставане след работно време. Пиколски заплати - по 300 лева,а ги пращат по бригади,което може да се види само в Албена,което е смешно и унизително, защото на някой не му се дават излишни парички.
Отделно хората,които споменахте ,позволяващи си да бъркат в чантите на хората,не са от СОТ-а,така че колеги , по-спокойно! Тези същества са от ВВК/вътрешно-ведомствен контрол/,което е излишна позиция,но взимат заплати от по 3000лв./завалийките/. Аниматорите са господари.Въпросът е да се правиш на маймуна и всичко ти е позволено.
Плюсовете на албена АД.Редовно заплащане, точно на една дата, купони за храна,осигурен транспорт.Нека да вметна ,че не всички служители са със средно образование и са от Добрич,Оброчище или Балчик.  Курортът е прекрасен за почивка,но моля Ви г-н Станев, спрете с Веселин Маринов, Петя Буюклиева и DJ Теди Джорджо. Има и млади хора в този курорт.Колегите са често мили, много запознанства наистина. В Албена АД останаха значително по-некадърните служители /по хотелите/, амбициозните си заминаха и така трябва. Кадърните останаха ощетени, а да си търсиш правата в Албена е кауза пердута. Но и ако сте с по един английски език на аматьорско ниво, нали не очаквате да сте безценен кадър...все пак това е курорт и изискванията са по-високи. Не пренебрегвам този факт, както и фактът, че голяма част от персонала си позволява своеволия, неприемливо държание сред гости/пушене, пиене и пр./ Много от колегите по баровете и ресторантите си позволяваха да злоупотребяват, така че това също е неприемливо.
Курортът е прекрасен и не трябва да запада, бих била щастлива от факта, че работата усилено кипи и всяка една от страните е доволна.Най-вече негово величество- Клиентът! Нека не забравяме за какво сме се хванали на работа.
Успех на всеки,който кандидатства за работа в Албена, не е най-прекрасната ,но не е и най-ужасната работа, напротив - заряд от положителни емоции и веселие,защото работата с хора носи най-голямото удовлетворение!

Здравейте, искам да кажа няколко думи на онези, които възнамеряват да работят като спасители на басейн на Албена АД. Първо, ще ви подмамят с обещание за 5 дневна работна седмица, 8 часов работен ден и заплата от чисти 420-430 лв. ТОВА Е ДОЛНОПРОБНА ЛЪЖА!! НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ!! Още на втората седмица ще бъдете уведомени, че минавате на 6-дневна, като 6-ият ден ще ви се заплати на края на сезона- ЛЪЖА! На втория или третия ден от назначението си ще получите тъй-наречената длъжностна характеристика, където ще разберете, че освен задълженията си като спасител, ще имате още 19 други задължения, свързани с чистотата на басейна. Ще работите минимум 6 дни по 10 часа, а ако решите да оставате в предоставените ви стаи-мухлясали отвсякъде и мизерни до немай къде-тогава отиде на 12 часа на ден минимум. Пари ще получите евентуално след 52 дни(зависи кога сте започнали). От 1-во то 7-мо число може да вземете аванс, ако се запишете предварително, но знайте, че никой няма да ви каже за това. Много от братята роми, които съставляват около 40% от персонала на Албена АД правят така- изчакват да вземат аванса и бегат оттам, както дявол бяга от тамян. А и не само те. По време на самата работа забравете израза"лично достойнство" и прочее. Ще си имате работа предимно с...индивиди от Бг, Румъния, Русия, Молдова,Македония. Такива, които никога през живота си не са виждали няколко кубика вода събрани на 1 място! Ще трябва да им угаждате всячески и сакън да не сте си помислили да им противоречите!! Че лошо ви се пише! Прост пример: "Лежат неколцина румънски миризливеца цял ден на шезлонгите.Имат си няколко чадъра и всичко изглежда ок. По 1 време обаче им скимва да дойдат и да ВЗЕМАТ ЧАДЪРА НА СПАСИТЕЛЯ!!! И  си го правят без грам притеснение!!  Ако дръзнете да им повишите тон, на момента отиват да се оплачат на управителя. Той идва с тях, изслушва ги внимателно и вежливо, след което ви заявява с много благ и смирен глас:"Ами щом искат чадъра ти, нека го вземат"!!! Ей такива неща ще търпите докато работите там от първия до последният ден, гаранция!! В момента, в който получите първият си фиш за заплата, ще останете крайно разочаровани. Ще осъзнаете, че първоначалните обещания нямат нищо общо с истината. Но за съжаление, сезона вече ще е към края си, или в по-добрия случай- в разгара си. И вече е много трудно да търсите друго място за да го приключите. Ще имате """шеф""" разбира се. Това ще е тъй-нареченият Отговорник басейн. Ето какъв човек ще бъде той:
Аз думи нямам, оставям на всеки от вас да си направи изводите за себе си.
 Та под """ръководството""" именно на такъв човек, по цял ден ще чистите басейни, ще обирате свинщините на индивидите, разпръснати във и около басейните- посуда, напитки, храни, фасове, фекалии и всичко за каквото се сетите.
 И на края на сезона, ако си мислите, че ще получите някаква компенсация за това-ЖЕСТОКО СЕ ЛЪЖЕТЕ!!
 Всъщност има един начин и аз ще ви го кажа. Ако се чувствате поне малко човек, а не ... впрегнато животно, трябва да се жалвате. Ако знаете къде и как, ще има следният ефект: инспекцията по труда-Добрич ще направи някаква проверка. Те бързо ще констатират, че Албена АД ви е осигурила такива привилегии, че свят да ви се завие. Примерно, че всеки ден ви е осигурявана почивка по 2 часа в едва ли не кралски апартамент на 5 звезден хотел и условията ви за труд са били просто прекрасни.  И ще ви заявят, цитирам буквално: "Ще предприемем мерки с цел осигуряване обедната почивка на спасителите"!!! Това е! Вместо да им наложат яка глоба, задето се гаврят с няколко хиляди човека персонал всяко лято, откак станаха АД- 1997г, те ще ви заявят именно това. А Албена АД ще ви плати има-няма 60-70 лв компенсация за целия сезон!! Забравете за повече! Всеки адвокат по трудово право с поне малко опит ще ви каже, че нищо не може да се направи! Поради простата причина, че сте работили извънредно, извън договора си, без да го имате "черно на бяло". Това е положението.

В Албена най-много са българите, съобщи Йовка Страшилова, зам-директор "Продажби". От общо 15 000 летовници в момента, 4 500 са родни туристи.

Следват румънците и германците - по 3 000. През август, когато е сезонът на отпуските у нас, се очаква всеки ден броят на българите да е по 5-6 хиляди, коментира още Йовка Страшилова.

Курортът е с добра заетост, която традиционно, в началото на август е най-висока. Все още обаче могат да се намерят възможности за ваканция в курорта – в някои от хотелите за определени периоди.

Спадът на руски пазар се очаква да е около 10 процента. Повечето от другите пазари са на нивото на миналата година, като ръст има на френския пазар, за който тази година Албена предложи нов клубен хотел.