Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Здравейте, бих искал да оставя едно красиво мнение, което естествено важи до ден днешен и предполагам още години наред/става въпрос за счетоводния отдел/. Нека започнем с абсурдното заплащане - ако ви предложат part-time job заплатата няма да е повече от 450 лв. Другия огромен минус - може да си служител на Кока Кола, но при Part-time не вземаш никакви придобивки/няма ваучери, доп. здр. осиг. и т.н./, т.е. стоиш на едни сухи 400-450 лева чисти. Това за мен е изключително грозно за такава международна фирма, та даже в прозивдоството служителите вземат ваучери. Друго ми направи впечатление. Вече мисля от близо година наеха момиче, което е студент на длъжност Експерт Счетоводител/без да има опит/ и тогава тъкмо завърши 2ри курс/смях в залата/. Та за експерт счетоводител явно се стига по доста различни начини като нейното заплащане е над 2 000 бруто + бонуси + придобивки/ваучерчета/ и т.н. Надявам се, това да ви светне мили хора колко е зле тази фирма. За сметка на това HR-ката, на която попаднах беше много готина и страшен пич. Иначе интервютата протичат по следния начин - телефонно интервю 40 мин/тестват ти езика, за който се изисква на самата длъжност/, после тест по счетоводство и ексел и накрая интервю с TL. Накрая за мижавка заплатка. Недейте се заблуждава, че е огромна компания 100% в София има много по-добри.

Изразявам мнението си на кандидат за няколко позиции във фирмата. След дълги интервюта и преговори, бях поканена на второ интервю за HR Processing Specialist (процеса отне седмица). Имах още едно интервю, около час и половина, за позицията, след което ми предложиха да изчакам две седмици за отговор. Да, знам, че две седмици е стандартното време, но да чакаш 12 дена, за да ти кажат, че всъщност позицията се закрива понеже се връща служител от майчинство??? Не успяхте ли да измислите нещо по-достоверно? Тези неща не се случват от днес за утре, а и обявата ви все още е навсякъде. В крайна сметка не разбирам защо трябваше да бъда излъгана вместо да получа адекватна обратна връзка?!

Искам да споделя,че има определени хора, които са движещата сила във фирмата.Семейство Тръпчевски - Ивчо мазният перчем и Ема, която нищо не разбира от търговия, но е звезда.
Другият герой е Явор Стефанов, който закопа фирмата преди две години с некадърното си управление и допусна кражба от тийм лидер за огромна сума. С една дума трагедия.

Кока-Кола Хрленик България е най-добрият работодател в страната. Висшият мениджмънт се отнасянс уважение към служителите на Компанията, заплащането е много добро и всеки има възможност за развитие стига да има желание и да постига резултати.
Повечето от бившите служители на Компанията, които в момента работят в други фирми впоследствие съжаляват, че са напуснали и търсят възможности да се върнат. Има безброй примери, които доказват моето твърдение.
Ето защо съветвам колегите ми да бъдат позитивни, да следват целите си и да вярват в успеха. Няма незабелязани постижения и неоценени служители.

Обстановката е тягостна, с едната ръка те тупат по рамото колко си добър, а с другата те мачкат. Хващането на бонуси е трудна работа, голямата фирма с малките заплати и големите бонуси, които не ги хващаш. Уж търговски отдел изкарвал парите на фирмата, а накрая излиза, че тези които си седят в офиса, а сега по къщите си живеят най-добре.
Има ли HR в тази фирма? Не можел брат ми да започне работа, защото такава била политиката на фирмата!!! А Александър Рунев може да оценява на всяко тримесечие прякоподчинената си любовница. Дайте да видим поне какви оценки е написал.

Добър работодател, чудесни колеги! Но има мениджъри, като този в коментара по-долу, супервайзори, тийм лидери и други селяни и селянки на високи и не толкова високи позиции, които мога да определя като "недоразумения", които рушат имиджа на една хубава компания.

Още колко време трябва на HR екипа, да си извадят главите от гъ****те, за да видят, че всички от екипа на Сашко Рунев си тръгват. Според проучванията 75% от служителите напускат, техните шефове, а не компанията си. Отворете си очите. В екипа му останаха само тези, които сутрин преди работа, му ближат я гъ*а, я нещо друго. Бях чувала, че ако голям процент от хора си тръгват, заради един човек, се замисляте, че явно проблемът е в този човек. Ами, замислете се. Не може да седи на толкова висока мениджърска позиция и да си бърка в пъпа докато си говори на среща с теб. Не бих искала да обиждам, но поне ще споделя мнение, че е доста гнусно.

Изгони сигурно повече от 90% от екипа си за последните 2 години с простотията си и никой не прави нищо. Тъжно е!

От сърце ви пожелавам, младите студенти, които взимате да ви работят за 1000лв да четат мненията тук и да не си мислят, че са хейтърски. Истина са! Спасете се! Кандидатсвайте на друго място. Не може да има 500 хейтърски коментара и да си мислите, че не е така. И Боко Борисов няма толкова много хейтърски коментари, колкото тази компания.

Бих написала и много за търговските екипи и как се държат с нас, но няма смисъл, вече има информация в по-долните мнения, които се припокриват и са актуални до ден днешен 29.01.2021. Тъжно е! До месец-два се надявам да ви напусна и аз и никога повече да не ви чувам, нито виждам. Ще ми липсват приятните колеги ( без лизачите), но нищо друго. Който си е тръгнал от тук се е развил в друга компания на високо ниво, защото тук те правят на маймуна и работиш като луд по цял ден за 1000лв. Когато отидеш в друга компания и ти дадът 1500лв и не те мъчат като маймуна, но ти си работиш като роб, защото така си свикнал, ти викат: "-Леле, как работиш, ето такива хора ни трябват в компанията!". А тук ти казват мързеливка, не можеш да общуваш с клиентите и си виновен за всичко, дори и че сега има пандемия и не продаваме добре, че не работят заведенията и че бутилка от 2л се продава за почти 3лв. Пък е вредна ...

Спасявайте се хора, за шепата кадърни и хубави хора, останали в тази компания, жал ми е за нас ...

Голяма илюзия е, че в Колата (Костинброд) работещите на мотокар взимат много пари. Пари се взимат, но се размазваш от работа. 1-ва седмица - нощни, 2-ра седмица - втори смени, 3-та седмица дневна и 4-та пак нощни. Товариш, разтоварваш, не се спираш. Лятото ти се плаща извънредния труд и си докарваш до 2300, ама с много, наистина много работа. Може да се стараеш, да се учиш бързо, да работиш професионално, но тях не ги интересува, за тях ти си просто парче месо, което трябва да работи бързо и да се справя иначе си отиваш. Повечето началници са психари и трябва да имаш железни нерви, за да не им избиеш зъбите.
Не препоръчвам на хора под 30 години да работят там. Напрежението и натоварването е нещото, което ще ви скапе психиката там. Ромите ги имат за повече хора от другите. Като цяло, ако мислите да започвате там - ОТКАЖЕТЕ СЕ. Не ви го казвам с лошо, а за добро. Много от служителите ще ви излъжат, че всичко, което сте чули за Кока-Кола в Костинброд е лъжа, ама не, хаха. Те го правят с цел да има младоци, които да вършат тежката работа, а и да ви викат на вас, а не на тях. Заплата преди 3 години беше пълен фарс 610-700 лева, но понеже видяха, че никой няма да им работи за тея мизерни пари я вдигнаха, но натоварването е голямо. Буквално от нощна си лягаш, будиш се, къпеш се и пак отиваш на нощна. Втората смяна е горе-долу същата - имаш малък интервал сутрин да свършиш всичко за деня, защото се прибираш вечер. Дневната е добре, ама затова е само една седмица в месеца, защото е добре.

Най- добрият работодател за който съм работила.

Ще говоря само за производството в завода в Костинброд и за работата на оператор на бутилираща линия, за другите места и позиции нямам впечатления и информация.
Така:
- кадровата политика на фирмата е... няма такава;
- ако смятате, че като се учите бързо, показвате желание за работа, влагате усилия и сте изпълнителен, това ще бъде забелязано,оценено и ще ви донесе някакви дивиденти за в бъдеще ЗАБРАВЕТЕ!;
- началството на вс. нива има склонноста да обещава и после да забравя т.е. лъжат като за световно;
- на никого не му пука за вас, използват ви по най-безцеремонния начин и когато решат ви бият шута като на мръсно коте. Това да инвестират време в развитие на кадри е извън техния капацитет. Там се работи на парче т.е. когато има много работа, през летния сезон се набират хора буквално от кол и въже, назначават се на някакви кратки срочни договори, аз съм имал за година и 7 месеца 3 договора, един от които за 30 дни :)) и когато работата намалее, заиграва метлата и болшинството от новоназначените си заминават. Имат един гръбнак от около 40 човека на безсрочни договори, които от ден на ден намаляват, понеже напускат поради ниското заплащане и тук говорим за хора с по 10-15г и нагоре стаж в компанията;
-малцинствата с привилигеровани и ако си циганин, гей или сърбин, ще си малко по-защитен от останалите, особено в случай на конфликтна ситуация с някой от горепосочените ти си априори виновен;
-заплащането е ниско, а работата, особено на някои позиций, е интензивна, напрегната и изморителна, и за 900 лева не си струва. Да когато има мноооого работа ти плащат извънреден труд и мовеш да вземеш веднъж на 3 месеца по 1500 чисти, но след КОВИД кризата - ЗАБРАВЕТЕ!;
- измежду началник смените се намират големи тъпунгери и комплексирани истерици, затова тябва да имате железни нерви, за да работите в такава обстановка без да посегнете на началника си ;))), но повечето са свестни, особено тези дето са били оператори и знаят за какво иде реч на твое място.
Ами това е, което имам да кажа по темата, иначе самата работа не е лоша, дори има интересни неща за хора като мен, които обичат да работят с машини и са работили много в тази сфера. Тръгвам си от тази работа с негативни чувства, понеже никъде досега не са ме лъгали толкова, колкото там. За тези които им предстои да започнат работа там, ПОМИСЛЕТЕ СИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПРЕДИ ТОВА!