"Иксетик Пловдив - ЕООД" /img/frontend/nomap.png"

"Иксетик Пловдив - ЕООД"

Тая фирма колко пъти ще си сменя заглавието и шефовете? И после немците били точни и коректни… за да избегнат данъците и да спестят пари са готови на всичко. Бай Ганьо ги е информирал, че тук може и през полето…Аман и от нашенци връзкари, които край нямат!

Ситуацията във фирмата е следната!
Над 100 човека бяха съкратени през последния месец, около 20% от персонала.Всички хора назначени към външна фирма и такива който работят на ниво-оператор.В момента съотношението м/у Административен/Управленски персонал и Оператори/Работници е приблизително 50/50(може би и вече е в полза на администрацията..).Да това не е шега или някакъв корпоративен Виц!И не се борим за рекорд на Гинес. Всички който твърдят че този служители не трябва да бъде повече от 20% от целия персонал на едно предприятие, могат да заповядат при нас, и да се уверят че доста неща всъщност са възможни...Както всички биха си помислили-причината е Пандемията.Да ама не само! Причинно следствени са причините,и те се трупат вече няколко години,за да ескалират тази пролет.Още преди година и половина имахме посещение от Международна анализаторска фирма,която достигна до следното заключение относно персонала - Нивото на персонала трябва да бъде намалено и ефективно, администрацията оптимизирана и ограничена до минимум - за да оцелее бизнесът!Но когато правиш съкращения е небходимо това да се случва поетапно със необходимата пресявка..Много от хората който бяха съкратени в действителност бяха по трудолюбиви и кадърни от много от тези който останаха. Но Уви, били към външни фирми.Не случайно Магна/Ханон от край време е място в което дори и човек да е изгонен от няколко фирми, тук лесно би се превърнал във Топ Служител.Достатъчно е само да бъде умел подмазвач който се стреми на бъде някой на някой, впоследствие натрупвайки собствени дивиденти..Да спрем дотук със нецелесъобразното управление на човешките ресурси във фирмата.Да обърнем внимание на основния случай - липса на поръчки, вследствие на Ковид 19.Липсата на поръчки и спадовете във работата не са от вчера, това се случва повече от една година вече.Отдавна се знаеше че предстоят спадове не само при нас, но и в световен мащаб,автомиболостроенето тръгна по кривата на долу и така ще бъде близките 1-2год. поне."Срокът на експлатация" на една част от линийте във фирмата приключва до към началото на 2021 год. и нататък нищо ново, остаряло производство...В крайна сметка добре че беше Иво Петров(предишния директор на фирмата)и неговото далновидно и находчиво управление в завода, че да осигури всичката работа която имаме и сега.Имаше нови линии, преместване на цял завод от Хюкесваген при нас, нови проекти, всичко благодарение и вследствие на него.За жалост след неговото напускане преди около 3,6 год, нищо съществено не се случи в завода. А,да!
Да бъдем и малко по обективни.Случи се едно безумно разхищение на ресурси.Едно назначаване на какви ли не хора,откриването на какви ли не позиции, за по хиляди левове заплати.Похарчиха се стотици хиляди за нови хора,за модерни позиции-проектанти, дизайнери,началници,администрация,ейчари,Мениджъри нови проекти.Обучения,срещи,тиймбилдинги, който да помогнат за тяхното развитие и ограмотяване, че да допринесат с нещо за завода.Но това допринесе единствено на тях самите...Нещата са такива че всеки мениджър се стреми да създаде и назначи колкото се може повече хора под себе си.Тези хора да бъдат като опора на неговата "власт", неговата висока позиция и заплата..Да бъдат крачетата който крепът стола му.А колкото повече крачета,толкова по здраво стой стола нали така ? Една стара Българска поговорка гласи - "Сто баби, хилаво бебе" Сто бабички на хранилка, който си щракат с пръстите в момента, работа няма заплатата върви. Да живее комунизма!Такъв беше резултата от управлението последните години - катастрофален.Стратегическия мениджмънт ни е на катастрофално ниско равнище, което не е нормално за фирма която претендира че е реномирана и едно добро място за работа.Или по скоро си беше създала име на такава..Добре е за хората от Административен и Управленски състав. Резултати колкото-толкова, уволнения,санкции,наказания, благодарност-няма.Но пък условията са по-добри от тези в повечето производствени фирми в региона.Естествено не е виновен този който яде баницата, а този който му я дава...

Илянчо разбра ли че си монтанска утрепка от която нищо не става, добре че е женати да ти дава акъл че си кух както градинска лейка.Много хора ти избягаха, защото градиш кариера, защото си мухльо, натягаш се но си слаб,как още те държат в фирмата незнам.Пътник си мършо.

Не четеш ли коментарите колега? Какво искаш още като информация?А забравих, имаме голяма нужда от малумници като теб и с повечко вазелин ще станат нещата,идвай чакаме те.

Здравейте.Може ли малко информация за работата в цеха и администрацията.Как е заплащането, условията, как са Началниците и колегите.Заслужава ли си да се започва там

Смяната на собственика се прави на всеки 5 години с цел да се цака държавата с неплащане на данъци(води се нов "инвеститор" и има гратис от данъците)Завода е модерен и привлекателен,но до тук с приказките от 1001нощ.Заплатите са горе долу добре ,като за индианска държава.Имай предвид ,че ще пътуваш по 60км на ден от Пловдив и работното ти време от 8ч.ще ти стане 10-12ч.на ден(и на смени).Проблеми може да имаш и с недоказаните(некадърни)"инженерчета"отговорници на отделни производства.ЗА ръководството по горните етажи не ми се говори(пълен уникум)Има много работа в самия Пловдив град ,защо ти е да пътуваш?Избора е твой.Като цяло ще се разочароваш с течение на времето.Поздрави.

Здравейте ,някой колега може ли да поразкаже струва ли си кандидатстване при тая смяна на собственик,да кажем ниско ниво мениджмънт,пък дали са коректни хората да им имам ли доверие.Просто ако ти трябва работа и кажат изчакай струва ли си.Е очаквам малко напътствия колеги.

Колега бягай в чужбина и не се обръщай назад.Магна е продадена на жълтурите(корейци).Не се учудвам ,че са те игнорирали(просто си мъж),а на тях им трябват свиркаджийки като Сергеева,ако не можеш да свириш на кавал, не ставаш.Хубави западни фирми примесени с бългаски бъркоч за нищо не стават.Нашата ръководна класа се мисли за велика и скоро ще слезе на земята(въпрос на време).

Лятото на 2018 г. кандидатствах за обявена в jobs.bg длъжност Супервайзоор в отдел Логистика в Магна. Бях поканен на първо и след това на второ интервю, Последното се проведе в края на м. Август. От фирмата обещаха да обявят решението си до края на м. Септември. Дори изпратиха психологически тест. Към средата на м. Декември се сетих, че така и не получих обратна информация за представянето си. Писах едно кратко писмо и получих отговор след няколко дни, че все още не са взели решение и ми желаят успех.
Споделям това преживяване, за информация на бъдещите кандидати, да не хранят големи надежди към този работодател.

Магна Словакия явно е перфектно място за работа,но Магна България е много "лошо" място за млади хора.Не знам на интересен ли се правиш или си голям тарикат,че не си остана да си работиш в хубавата Магна България ами отиде на запад.Българската магна се нуждае от тотална чистка на ръководна измет и тогава могат да се получат нещата.Няма как за 400евро да задържиш квалифицирани хора на полето отдалечено на 30 км. от Пловдив.Много съжалявам за дръзките думи но това е истината.