International college - Albena / Международен Колеж - Албена /img/frontend/nomap.png"

International college - Albena / Международен Колеж - Албена

Ръководството на Висше училище по мениджмънт (ВУМ), както се казва университетът-фирма от май 2015г, са хора, които не ги интересува доброто на служителите, развитието им, качеството им на работа - интересуват ги парите, собственото им благоденствие и гнездото от оси, което са си създали през годините.
Аз бях освободена от работа, защото си вършех работата твърде добре и, според болния мозък на прекия ми началник Христина Армутлиева, се опитах да я изместя от позицията й. Г-ца Армутлиева се ползва от протекциите на Клара Димитрова - манипулативен, злобен човек без капка стойностност. Последната изпълнява функцията на изпълнителен директор или стопански директор или каквато е там. Също изпълнява и функцията да тормози служителите и да им оказва психически тормоз - умение, което г-ца Армутлиева умело е усвоила от нея, бидейки под крилото й толкова време.
Най-лошото е, че последното нещо на ума на ръководството на ВУМ в лицето на Тодор Радев и Клара Димитрова са студентите, тяхното обучение и развитие. Този университет съществува, за да работи по европроекти и да усвоява европари. Жалко за добрите и интелигентни бивши колеги, които търпят тоновете гнус, която ръководството на ВУМ им изсипва на главата всеки ден.

Фирмата се ръководи от интелигентни, ерудирани хора, с модерно мислене. Който работи без да се щади и постига резултати получава признание, включително и материални стимули. Престижно място за работа в Добрич. Много добре развиващо се предприятие на фона на свитата икономическа активност в града. Би било добре да има повече такива работодатели.

Правила, които никой от служителите не спазва. Работното време е различно за голяма част от работещите, има и такива, на които работния ден е по-малко от 8 часа. Често се случва някои служители да ползват повече от полагаемата им обедна почивка - вместо един час, те ползват цели два. Overtime не се заплаща, няма бонуси (освен коледни). Действащите служители много често се назначават на втори трудов договор без предварително да бъдат уведомени. Това обикновено се случва, когато Колежа спечели проект и вместо да назначава нови служители, за да свършат работата по проекта, се назначават служителите, които в момента работят там (на втори трудов договор) - по този начин работата се извършва от тях, а пари дефакто не получават. Да не говорим, че почти всеки служител има допълнително около 2-3 граждански договора, пари, от които отново не получават. По документи всичко е точно, защото служителите си слагат подписа, че са получили парите, а всъщност веднага щом получат банков превод в картите си дават парите на ръка на касата на Колежа. По този начин всички средства от тези договори си остават за ръководството на ВУМК. Нещо повече - всеки служител се налага да е мултифукционален, тъй като във всеки един момент може да се окаже, че се налага да си смени работното място и да "помага" я в ресторанта, я в кухнята, та дори и да бъде чистач.

С ЕДНА ДУМА - ВУМК Е ЕДНА ГОЛЯМА МАШИНА ЗА ПРАНЕ НА ПАРИ!!!

Добро място за работа. Вярно е, че има разочаровани колеги, но ако работиш - получаваш по заслуги.

Ненормиран работен ден; добро заплащате което обаче не съответства на количеството работа. Квалификацията на работещите там е доста занижена, а за тези които им предстои да работят там- подгответе се за 24 часа на разположение срещу никакви социални придобивки, нито свободно време!

По ужасен колеж от този няма по света.

Kolejat e dobur s dobri prepodavateli no prekaleno skup.

Няма друг работодател в Bg, който а дава такива възможности и подобна свобода за развитие на персонала си. Доц. ..... - Ректорът - най-добрият.