Юг - 95 ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Юг - 95 ЕООД

Бивш работник съм на фирмата. Не искам да си спомням времето , през което работих. Отношението е повече от вулгарно. Има създадени два лагера - единият е със собственика на фирмата, а другият е на тихо роптаещите, но принудени да търпят. Длъжносттите са слети - сервитьорите са и салонни управители, и снабдители. Готвачите са и чистачи и миячи на съдове. по днешните изисквания и нормативи - абсолютно недопустимо. В неделя - не се работи. Ключ до обекта си има собственикът и неговият брат - и в понеделник можеда се намери голяма изненада от техните вихри и опустошения, тъй като живеят в самият обект. Собственикът дебне са оборота и ако няма това, което той иска - пригответе се за театрални изпълнения след работно време. На никой не му харесва, но всички кимат в единодушие докато изчете лекция за трудното икономическо положение, кризата, великодушието ми и какво ли не, ес една дума - аз съм тук вашият покровител. За осигуровки нормални не може да се говори, всички договори са почти фиктивни, който не му харесва - вън! Но най-унизителното е, че се задържа от всички по една заплата, всъщност собственикът работи с тези пари за зареждане на заведението. Пак на който не му харесва - вън!
Почти никой не е с необходимият лиценз за работа - ако след Нова година се приемат новите правила за работа в заведенията, трябва целият персонал на кухнята да си замине. Особено готвачите - те са самоуки или научили всичко на място. Борбата са надмощие е много голяма. Унизителна, но за шефа трябва да се приготвят и топли мекици, и топли кифли и баници, и така, напред към прогреса!
За заплащане - доста под това, което трябва да бъде! единствено за храната, която се осигурява, но от кухнята си правят най-различни експерименти и тан пък е второто място където трябва да се благодари! Напуснах с голяма болка и огорчение, не заради работата, а заради унижението и непрекъснатото съскане и напомняне, че трябва само да благодари, и само благодарим, че имаме и днес парче хляб!

След  като забременях бях принудена от собственика Митхат Осман да подам молба за напускане от работа защото според него ,цитирам-"Не ми се занимава с майчинство и болнични".  През времето когато работих в същата фирма от февруари до октомври 2009г. бях осигурявана на минималната работна заплата-240лв. а от октомври до май осигуровките се изчисляваха върху 4 часа и съответно 120лв.Никои не ни предупреди за това допълнително споразумение към тр.договор а ни беше връчено с условието да го подпишем в противен случаи ни чака уволнение.От април месец тази година започна намаляне на нашите заплати с 10%,като обяснението беше че ние сме виновни че фирмата няма работа,доколкото ми е известно това продължава,отказва се изплащането и ползването на отпуските с аргумента че сме в криза.Атмосферата на работа не е лоша като изключим дните ,когато собственика Митхат Осман е пиян и наистина тормози работниците си (не се шегувам) в това число се отправят и лични обиди.

Работих във фирма "Юг-95"ЕООД като сервитьор почти 2 години,бях освободена от работа защото забременях.Периода в който работих е декември 2008г.-май 2010г.Работното ми време беше шест дни в седмицата по 8 часа,понякога и повече,но всички бяхме осигурявани на минималната работна заплата и на 4 часа,а когато нямаше работа заплатите ни бяха намалени с 15%.

Кажете нещо де... пак търсятТехнически конструктор.

Споделете мещо за фирмата, търсят Технически Конструктор.