Сименс ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Илинден, ул. КУКУШ, 2&markers=София,Район р-н Илинден, ул. КУКУШ, 2

Сименс ЕООД

Не знам да има служителка Нелито, но явно това е партизанското й име. Както изглежда и тя е от някое село за да смята,че няма значение от къде си, има и то голямо, СОФИЯНЦИ са с едни гърди напред още с раждането си, но провинциалистите са нахални и мачкат всичко по пътя си към жадуваната софийска кариера. Колкото до това,че некадърниците са уволнявани, това е пълна лъжа, в Сименс не уволняват, ако някой не им е угоден, т.е. много талантлив и квалифициран, заплаха за шефовете, му предлагат високо възнаграждение!!! Естествено,че способните хора си намират лесно нова работа и не е необходимо да "ближат" разни части от тялото на ръководството за да достигнат до пенсия! Само се огледайте кои са дългогодишни служители!

Нелито - М.Й.

Мнението се отнася до 'Центъра за "Иновации" в сградните технологии'. Перфектно място за стартиране на кариерата, приемат се хора всякакви, без ценз, обявата по сайтовете все пак е на български. С привилегии са хора знаещи езици и учили в чужбина. Подходящ отдел за два типа хора, без никакъв опит и такива, които искат да се пенсионират там. Мотивацията на хората е както следва - току-що излезналите от уни искат да прегазят всичко по пътя си; тези които са "стари за смяна на работата" и търсят всячески да се закачат на дългосрочен проект и да не поемат отговорност. Проектите са изцяло за чужбина, НО това не означава, че няма лайнари сред клиентите. Чуждопоклонничеството е издигнато на пиадестал, което комбинирано с "интелигентните" европейци, води - ТОКСИЧНА СРЕДА. Има 4/5 проекта, по които си заслужава човек да работи, свързани с развитието на Сименс в направление сградни технологии, обратно на логиката, в тях се слагат хора, които "за нищо друго не стават" според мениджмънта. Ръководния екип е ходил на разни курсове.. личи от километри къде какъв "трик" прилагат. Единствената адекватна "глава" е на най - малкия екип, мхм, доста логично. Хората се държат много тъпи и леко гладни, фактора за три месечно предизвестие спира доста хора да търсят ново място за развитие. Психическия тормоз е на ниво, всяка грешка се наказва като в социалистическо училище - сочене с пръст, обясняване пред колектива къде си сбъркал. Изобщо културата на обвиняване е на високо ниво. Адекватните хора взимат каквото искат и бягат. За щастие името на Сименс помага в CVто, само че почнете ли да обяснявате какво точно сте правили в отдела.. чак вас ви хваща срам, колко време сте загубили. Развитие в корпорацията почти не може да има, кандидатури към чужбина се филтрират, а тези към други отдели водят до лоши последствия, така че освен ако нямате връзки, няма как да продължите нагоре. Хората от отдела си тръгват или след пенсия, или с клизма. Аз не съм пенсионер :)

От около 4 години се говори как отдела е пред закриване, поредна година се изпълняват целите, привидно всичко е окей от гледна точка на сигурност, проблема би дошъл ако го закрият - хората работещи там са абсолютно неконкурентно способни за остания пазар - нито за IT сферата, нито са сферата на автоматизацията. Курсове за личностно и професионално развитие не се провеждат, предложения за такива не се осъществяват.

Хора живеещи в Нови Хан, Елин Пелин и Кюстендил са с голям шанс да успеят, особено ако са братовчеди, познати, приятели, чинки и стринки на ръководителите.

Успех!

Уважаеми морски вълк, има неща в коментара ти, които са градивна критика, дано си вземат поука тези, от които зависи да ги променят. Заяждането за извънредния труд и бонус няма да коментирам, явно искаш да си изкараш на мен яда, ок. Сименс не е идеална фирма (едва ли има такава, където и да е по света), но в крайна сметка исках да кажа, че има за какво да се работи тук - и заради финансовите облаги, и заради готините колеги. Има и много други позитиви, които мога да изброя, но така като че ли ще подразня още повече, а и явно хората търсят пикантерии, а не каква е действителността. Нека не забравяме, че нещата никога не са само черни или само бели, истината е някъде по средата.

Нелито хубаво се хвали с бонусите, ама да беше казала какво точно е свършила, за да ги заслужи? Няма нищо лошо в това. А можеби бонусите са на килограм, важното е колко си усмихнат и какъв потенциал имаш. Скоро ми попаднаха ваши обяви, търсите инженери с опит, а сте ги формулирали като сервизни техници? Защо нямате смелост да кажете, че търсите сервизен инженер? Няма нужда да ми казваш - аз ще ти кажа: защото не искате да си платите достойно, искате работата ви да се свърши без пари. Трудничко ще ви бъде, будалите взеха да свършат, отсега да го знаеш. Евентуално някой току що завършил студент би се вързал, или някой, който да се учи върху контролерите ви, колкото да не се подписва в бюрото по труда. И тези неща, за които се хвалиш в нормалните фирми са написани още в самата обява за работа, компанията няма проблем да ги обяви писмено, и няма нужда някой като теб да бие тъпана с хвалебствията колко е хубаво. Мoй приятел (колега ми е от корабите, където работихме с ваши контролери близо почти 10 години ) кандидатства при вас за сервизен инженер, и като чу каква сума предлагате просто е станал и си е тръгнал по време на интервюто, все едно е забравил ютията в тях, ако ме разбираш... Така че когато пускате обяви имайте смелостта да напишете какво предлагате за онзи, който покрива тези изисквания, вместо губите времето на кандидатите, защото има такива, за които то е скъпо, ако и за вас не е ценно. И ако сте решили да си приказвате локумаджийски приказки, инженерите, които си разбират от работата нямат време за подобни неща. Аз лично искам да видя отговорностите преди да отида на интервю, какво компанията иска от мен, и какво тя предлага за този труд. Като ходих да си купувам колата , продавача ми каза много вярна приказка - един човек можеш да го разбереш колко е сериозен, по парите, които е готов да плати за дадена работа. За извънреден труд няма да те питам дали плащате, защото се съмнявам, че знаеш какво е или кога се полага... Хайде със здраве, и вземи добър съвет от мен - когато имате изисквания имайте смелост да напишете какво предлагате, иначе хората с опит остават със съмнението, че имате проблем с финансирането.

Боже, тук е заприличало на женския пазар, където озлобени, изгонени от фирмата служители разнасят махленските си истории. На кой му пука кой е от Русе, Бургас или Правец? Или кой какво казал за трети? Сериозно, това ли е най-важното и определящо? Много била гадна фирмата, да и аз затова вече пета година съм там, явно си падам мазохист. Мъка, мъка... Ама най-мъчно е като взимаме четири или петцифрени бонуси по Коледа.. Или като си харчим ваучерите за храна.. А пък Сименс е толкова нагла фирма, че ни осигурява и допълнително здравно.. Мъка, ей.. И тези ужасни колеги, не могат уж да се понасят, ама работят заедно от десетина години. Не им стига на работа, та след това и на спорт ходят заедно или на кръчма.. Всеки има право на мнение. Вие си изберете дали обаче да вярвате на уволнени некадърници или на доволни служители.Кофти, че в България обикновено само от първия вид изразяват мнение по форумите.

Нищо общо с немското име,пълно е с хора,които нямат капацитет...стари машини,лоша организация,липсват стимули за работо,а за реализацията.... АБСУРД! Ако си от Сливен или Ямбол може да те бутнат някъде на по добра позиция! Черешката е с прикриването със заразената от бактерия питейна вода и с опитите да убедят хората,че това е от вълнуващият грип.. как точно 800 човека са с диария и стомашни болки и всички те са работници на оСРАМ !! Не си мислете да идвате в този „завод”

Работката обстановка, като цяло бива. До толкова, че е поносимо да се работи. Повечето колеги като цяло са умни хора, но и много прехвалени има. И в Сименс положението е, че не е важно да си инженерче, а е важно да работиш с устичката и с телефона. Разбирай, повече да говориш, отколкото да мислиш. Ако си свикнал да бачкаш с американско работно време, окееееййй. Имах колеги, които го караха по препоръки иначе нищо не разбираха. Уж отлични студенти били, даже знам за случай в който доцент от ТУ се застъпва за тях, пък те завалийките едва хващат двата края на логиката.

Съгласен съм с мнението на анонимния бивш колега от Сименс ЕООД, по-долу, пълно със селяндури като се започне най-отгоре, подмазвачи и некъдърници, но това се толерира и ако сте такива може и да ви се отвори парашута. И за Тонка е вярно, и тя е от Бургас и си личи че е от "село" най-големия подмазвач и доносник, въпреки че е кръстила щерката на шефката си "ТЪПОТО" , всеки съди по себе си. Всички внимават какво говорят пред нея и се мазнят защото се донася!!! Успех на кандидатите, купете си маска!

Работих няколко години в тази фирма, за съжаление се оказа само фасада без съдържание, фирма в която мижитурките и подмазвачите оцеляват а способните хора напускат тъй като са заплаха за ръководството, което се е обградило със свои хора.Абсолютна селяния най-отгоре, развихрилия се фелдфебел Тонка Иванова секретарката на "русито" баш шефката, която се е забравила, тъй като е надълбоко и в личния бизнес на щефа.Фирмата запада и "рибата много се вмирисва" важно там е само личния ПР а обстановката е клюкарска и доносническа, не можеш да си кажеш личното мнение без да ти отрежат главата. Текучеството говори за "чудесната" обстановка и не се залъгвайте от опаковката, отвътре е страшно!