ФОРКРАФТ ООД /img/frontend/nomap.png"

ФОРКРАФТ ООД

как е положението в момента

Не само че нещата не са се подобрили ами и по зле е вече във фирмата.Заплатите се бават с 2 месеца!

Здравейте. Тъй като прочетох  коментарите за фирмата , който обаче са доста стари ... искам да попитам дали нещата не са се подобрили малко или положението все още е толкова зле ?

С няколко изречение да поясня как стоят нещата. Работната седмица е 5 дена като почивните дни не са събота и неделя ( през седмицата са и не ти си ги избирап). Работното време е от 08:45 до 19:00. Първите 2 седмици не се заплащат, водят се обучение (след последния ден, ако те харесат тогава те наемат).
Договорът е на минималната заплата, като половината от осигуровките си плащаш ти, половината те. След тези удръжки чисто ти обещават около 650.
Вие си преценете...

ето как беше когато работех в Бгмрежа:
1-работно време-6 дена в седмицата като си избираш събота или неделя да е 6тия ден. Сутрин от 9(тоест 8) до вечер до когато има работа,след 8-11 вечерта) -отделно те юркат да даваш нощна на съпорта между 6те дена.
2-бръмчиш като изоглавен с колата и стълбата а от офиса само те юркат неистово.
3-ходиш да дърпаш оптика въпреки че си повреди.....
4-договор -4 часа на ден......
5-колегите са ....имаше готини хора с които се крепяхме в мизерията на фирмата.
6-поставят те в положение да си буфер между рагневения клиент и фирмата.
мога да изброявам много ,но е безмислено фирмата е голямо разочарование ако не си от "родата"

Бих желал и аз на свой ред да споделя малкото видяно от мен в тази фирма. Бях назначен за тестовия период от 10 дни, и като бивш служител на голяма интернет компания, с опит, уговорката беше за 5 дни без договор. Започнах 4етвъртък 26.08.2010. Изкарах си деня и се прибрах. Случи се инцидент, наложи ми се да отсъствам в петък. Няма проблем, каза ми Криси от офиса по телефона, щели сме да се чуем дали за понеделник или събота (по изключение) да дойда на работа. Не се чухме, а аз в понеделник си отидох в склада, откъдето тръгват техниците и от там ме посрещнаха с думите "няма те в списъка". Върнах се в офиса, шефа го няма, никой не го чувал трети ден. На всичкото отгоре аз трябвало да си потвърдя следващия работен (тестов) ден. Уговорихме се да ми се обадят, вече твърдо, за да не стане така, че пак аз трябвало да звънна и си тръгнах. Днес трябваше да си продължа теста, ама и днес никой не ми се обади, пък вчера съвсем.
ПИТАМ:
Дами и Господа, що за отношение е това към мен, новопостъпващия и в този случай какво да си мисля за отношението ви към вече назначените и с по-дълъг стаж при вас?

Момчета и момичета!, докато си мълчите и не си търсите правата ще е така, само ще пишете мнения по форуми и публични дискусии зад анонимен постер. Аз заведох жалба в инспекцията, пуснах копие до министерството на финансиите, и резултата не закъсня много. Представител на Форкрафт, учудващо защо анонимен, ми поиска по телефона банковата сметка. Беше ми преведена сума и бонус, с който да си "затворя устата". Така и направих, оттеглих исковата си молба и си получих печата в трудовата книжка със стаж дори и за тестовия 10-дневен период. Не съм доволен, когато се стига до това положение, но аз специално си знам правата и ги "гоня до дупка". Форкрафт не са първите, няма и да са последните, които си получиха урок от мен. Съветвам ви да спрете да пишете, почнете да действате, защото КТ (Кодекс на Труда) е изготвен изцяло в полза на работника (наетия) и в абсулютен ущърб на всеки, посмял да се подпише "работодател" в тази държава.
ДАНО!!, в тази държава да престанат да дремят овцете, и станат поне търсещи правата си личности. Как точно - има адвокати за тая работа, а трудово-правните спорове все осще се завеждат само срещу символичната такса от около 15 лв.

В момента работя в тази фирма и мога да кажа,че всичко написано до тук е абсолютно вярно.Закъснението на заплатата е 2 месеца.Дават по 100лв,плащаме си сметките и пак сме без пари.Отпуската е 10дни годишно и е неплатена.Осигуровките са за наша сметка.Почивки по празници и тн.няма а ако има са неплатени.Работната среда е отвратителна,офиса е под всякаква критика,но това щеше да се преживее ако поне плащаха.Отделно че самата мрежа е отвратителна и работата е изпълнена с напрежение,по 10 часа на ден трябва да се караш с хората,които всъщност са прави,защото нямат по 1 седмица интернет.

Здравейте!
Днес бях на интервю в многоименната фирма. Казвам го, защото се заблудих под името БГ Мрежa (Форкрафт ООД), а знам фирмата от време Уно, още когато се водеше Otel.net от преди над 5 год. и си беше в същия мизерен офис (двустаен апартамент с кухня) на ул. "У. Гладстон" №29... чудя се как са отцелели през тези години. Условията са следните:
5 дни работна седмица, от 9:00 до 19:00, като трябва да си там с 15-20мин по-рано за да ти бъде сдадено дежурството от нощната смяна, предполагам и вечер ще оставаш след 19:00 за да сдадеш пак дежурството на нощния съпорт. Абе кажи речи 55 часа работна седмица, вместо регламенитраните 40. Почиените дни са променливи и непоследователни. Хайде, това не е толкова лошо, за човек, който обича работата си и няма семейство и нужда от свободно време мисля, че е подходящо. Това, което им се струва за нормално е за двете седмици изпитателен срок и обучение да не ти платят и една стотинка, а договор се подписва евентуално след този срок, ако те харесат, ако ли не "Чао" - работил си безплатно две седмици за някой, вместо да използваш това време и да си намериш истинска и добре платена работа. Заплатата е 700лв. БРУТО!!! От тази заплата половината от осигуровките се плащат от работодателя, половината от теб... прави си сметка, колко взимаш след оддръжите!
Като цяло хората, които видях в така наречения "офис" ми се видяха свестни хора,  за съжаление са набутани 6 човека в една стая 4 на 3 метра с 3 бюра и как няма да са унили, като не са вземали заплата от месеци??? Там където е съпорта е и касиерката и счетоводството, ще забравите за лично пространство и комфортн на работното място!
И тъй като познавам фирмата от дълго, без значение колко пъти ще си смени името искам само да ти кажа, условията в тази фирма не са такива заради кризата, те са си просто такива и не разчитай, че ще се оправят! На който му стиска нека заповяда, после ще четем още интересни коментари ;) Късмет в намирането на работа и бъдете предпазливи, бягайте далеч от подобни фирми!

Подкрепям по горните мнения. Ужасни работодатели са Форкрафт.