Авиокомпания България Ер /img/frontend/nomap.png"

Авиокомпания България Ер

счупиха ми куфара триабваше 1ч. да споря  с тях докато стигнем до консенсус, и дори не ми поеха сумата на куфара изцяло . хич не им хареса че беше закупуван от европа и цената му беше в евро. не съм доволна от обслужването, дори и с  персонала си не са много коректни.

Тази авиокампания и в частност авиотехническата база са пъна, ама пълна трагедия. Ръководните кадри на базата , понеже аз работя в нея, са меко казано, дупедавци и неразбиращи нищо от авиация. Никаква организация, условията на труд са мизерни(няма дори една баня, ако стане нещо човек да се изплакне,) температурата в хангара зимно време е в порядъка 2 - 3 средно дневна, да не говорим че са достигали и до -24 по целзий , ДА правилно сте прочели  -24 градуса , плюса беше че недухаше вятър. Ненормирано работно време , незнаеш кога почиваш, ден за ден ти казват ка ще работиш. За заплащането няма да говоря то е под всякаква критика. Постояно се работи в напрежение, ръководителите постояноо намират за какво да се скарат неуместно ни в клин ни в ръкав. Опитват се да поддържат някакъв ред с заплахи и уволнения. Разбира се има и хора които са доволни от работодателя си, тези хора са от близкото и далечно обкръжение на директорите , някои лидери на "синдикати" известни като "братчедите" те се познават по шапките  "желевки" . Служителите немогат да си ползват пшлатения годишен отпуск , понеже винаги нямало хора, да бе да, с тяхната организация е така. има служители ако не 90 процента от тях с над 100 дни отпуск. Не се плаща извънреден труд,  а се работи по 30 - 36 4аса извънредно месечно.  Най-обичат да карат хората да работят по празниците когато се полагат почивки или когато се събират по 5 - 6 дни.Съботите са нормален работен ден . Приказка. Заповядайте на работа в България Ер, шефовете се познават лесно, викат им джуджетата, лесно ще ги познаете.

Само едно ще кажа - мутри правят авиация.Оттам нататък вие правете изводи :)

Фирмата е толкова мизерна и жалка, че просто е смешно..Управлението е извън всякаква логика,парите са малко и не се превеждат на време,изискванията са безкрайни и безмислени,цари постоянна дезинформация за каквото и да било,пълно е с клюкари и интриганти...с две думи бягайте далече! Аз съм крайно възмутена...!

след последното развитие на събитията, каквото и да кажа ще бъда голословен. става въпрос за намеренията за намаляване на възнагражденията, според мен - голяяяма грешка,защото те и така хорицата не си даваха зор да не говорим за след понижението, загубата за фирмата ще е по голяма. помислете добре господа размърдайте си кратунките и намерете смислено решение, добрите фирми държат на персонала си за да държи и той на фирмата!!!

Заплащането е под всякаква критика.Неможе за периода 2008-2010 на ни увеличат запланите(800лв.) с 15% (като се има предвид инфлацията за тези години). Направихме среща с преките ни ръководители относно заплатите , а те се държаха като озверели кучето( все едно сме им изяли десерта). Един от колегите се опита да изложи нашите искания и лошите условия на работа и го уволниха след 3 дни. Обещаха ни премии след тежкия летен сенон (2008 г.) така и неполучихме.

Никой няма впредвид кадърните специалисти от Балкан,там е работата че кадърните ги няма вече.Тези които са останали са доста хитри за да седят на горещите столове на които са седяли кадърните,знаещите и които не са се посрамили да си кажат мнението което не е било угодно за ШЕФА.Които са знаели какво могат и какво искат и са го поискали,но не им е било дадено.Няма единност в отделите а само интриги и нагаждачество спрямо ситуацията,борба за оцеляване до пенсийката ми.Веднага давам пример как един служител с по-малко стаж от година става началник на отдел само заради това че се харесва на шефовете,не им противоречи и умее да се самоизтъква когато е направил нещо полезно,и да се покрие когато е направил грешка.Или за служителя който е уволнен и назначен и отново уволнен защото длъжноста която е заемал се е харесала забележете на един и същи човек всеки път.Или за дългогодишния служител на Балкан който когато му дадоха да носи одговорност се премести в друг отдел.Примерите са безброй и няма смисъл нещата няма да се оправят а ще се влошават!!!!!!

Авиацията е като дрогата-трудно се отказжаш,след като опиташ.Точно това е и причината много хора да се занимават с нея,въпреки недоволството си. Като цяло работата дава много възможности, но голям проблем е,че в тази фирма ръководни постове се заемат от некадърни хора и от много бивши "балканджии", които са със закостеняло мислене.
И наистина не се ценят кадрите във всеки един отдел.Липсват поощрения за персонала, но наказанията валят едно след друго в някои отдели. И нека не забравяме на татко,на мама, на леля и на чичо децата,които се наместват,където си пожелаят във фирата и които без никакво притеснение си позволяват доста.

Въпреки привидно ниските оценки мнението ми не е лошо. Има си много положителни страни. Но да кажем и отрицателните.
- шуробаджанащина
- уважение - много зависи от отдела и длъжността
- прекалено много на брой закостенели кадри от бившата БГА Балкан
- много голямо текучество породено от лошо управление
- не се ценят кадрите

Ami ima nujda ot powe4e kultura na rabota i to w MLADITE. Trqba da osuznaqt 4e po starite goworqt ot opit a ne da se prawqt na interesni,i toq problem ne e samo tam a wuw wsi4ki BG Aviofirmi. No w Bulgariq Air ima dobri specialisti i dobur potencial a razwitie
no oba4e nujno i malko wreme,horata popadnali tam po slu4ainost predi wreme da se poiz4istqt,6toto wse pak ima i takiwa:-)