Авиокомпания България Ер /img/frontend/nomap.png"

Авиокомпания България Ер

Здравейте, аз съм настоящ служител. Гергана, не знам коя си, но ни излагаш. Макар и да си права в повечето неща, не е това начинът да го кажеш :) Относно трудното свързване по телефона - в офисите има по 1-2 служители, които обслужват хора на място и няма как да вдигнат телефона, когато пред тях стои клиент. Най-малкото, обидно е за клиента. Кол център е много силно казано ... служителите там вършат всичко и вдигането на телефона е най-малкото. Наистина това не е правилно, но служителите не са виновни - 2-3 души не могат да приемат стотиците обаждания на ден! Всеки разговор по телефона е обвързан с поне 5-10 минути обработване на съответната заявка от същия служител и през това време той няма как да поеме ново обаждане. Разбира се, че ще се свърже човек по-лесно с офиса в Берлин - там просто не звънят толкова много хора и затова винаги линията е свободна. Не знам защо, но повечето чужденци или намиращите се в чужбина, звънят на кол центъра в България, който се обслужва от смешен брой хора. Хората не стигат, намаляват и бавят заплатите, работата става все повече и повече, служителите си търсят нова работа ... това е във повечето отдели на България Ер.
Ако обмисляте да започнете работа при нас - НЕДЕЙТЕ! Не си струва нервите и скапването от работа.
Gone, ти стюард ли си? Защото иначе не знам как ще видиш свят - да, имаме право на намаления или безплатни билети, но дотам! С тези заплати няма пари за джобни, за хотел и тн, така че най-много да си ползваме билета до Варна или Бургас ...
През сайта се виждат всички офиси в България - София, Варна, Бургас, Шумен, но за тази цел отивате на контакти, след това избирате България и натискате Покажи. Тъпо, знам ...
има много кадърни служители, които разбират и вършат много повече от това, за което им плащат. Но има и ужасно много некадърни и нахални връзкари.

Според мен истината за България Ер има две лица. Едното е като работодател, а другото като превозвач.Положителните страни са - много лека работа, ако сте студенти добра заплата (иначе не), виждате свят.Отрицателни - огромна шуробаджанащина! Ниско заплащане за този вид работа, зле поддържани самолети, често не знаете дали сте на работа след 3-4 дена и не можете да си правите никакви планове, забавяне на заплатите с месеци, неизплащане на пари за храна. Всяка заповед е предпоследна. Липса на каквато и да е комуникация. Може да ви забравят, че съществувате, а вие да чакате на другия край на света! Отношението в България Ер като цяло е добро!, но бавенето на заплатите и като цяло несигурността кара служителите да се чувстват зле. Другото е, че често шуробаджанащината води до някои несправедливости. За някои има много строги правила, за други такива изобщо не съществуват. Това води до известно напрежение между самите служители.
Като превозвач по-скоро бих казал, че България Ер не отстъпва по нищо на повечето авиокомпании в Европа. Ще ме извинявате, но на България Ер не и липсва почти нищо! Може би единствен недостатък са високите цени и дървената маркетингова политика. Относно отношението на служителите... ПИШЕТЕ ОПЛАКВАНИЯ, БЕ ХОРА!!! Едно оплакване е единственият начин на някой връзкар да му се стъжни! А повярвайте само връзкарите си позволяват лошо отношение! И повярвайте, оплакването ви ще бъде взето под внимание! Така че вместо да хленчите по форуми в интернет, бъдете по-активни и си направете труда да пуснете оплакване.

Герганче, с такъв тип мислене нямаш никакъв шанс за просперитет в сегашните пазарни условия, моето момиче.
1. Клиентът винаги е прав.
2. Защо никой не си вдига телефоните в софийските офиси? Клиентите ли са виновни?
3. Защо рекламирате на страницата си "колцентър", след като там никога не вдигат телефона? Пак ли клиентите са виновни?
4. Не са 3 офиса. На 5 (!!!) места звъних, преди да звънна в Бeрлин.
5. Когато търсиш в Интернет контакти с вашата глупава фирма, на първите места в Гугъл излиза това: http://www.air.bg/bg/contacts Там НЯМА данни за офиси в Бургас. Тъй като бързах, реших, че все на някое от ПЕТТЕ ви представителства в София ще ми вдигнат телефона.

Сега изясниха ли ти се нещата? Не вярвам... Прекалено балкански тип на мислене имаш.

Мнението на Гергана е показателно какви хора работят там и с какви колеги ще си имате работа- арогантни, некомпетентни, които искат нищо да не правят по цял ден, но да получават заплати (типичните връзкари), хора, които оправдават некадърността си с клиентите, като ги обиждат и намират вина само в тях. Герганке, там си за да удовлетвориш желанията на клиентите, а не те твоите женски капризи. Ако нямаш клинети, нямаш и заплата. Ама се иска ум да го разбереш. По тази причина аз не пътувам с тази псевдокомпания, защото в другите фирми срещам компетентност, учтивост, без припряност.

Българите наиситина са маолумни, последните 2 мнения тука направо ме разбиха! Искал той да си провери номера на полета и чааак в Берлин му го казали, брех, а ти като си от Бургас, защо не се обадиш да питаш бюрото в Бургас за това? Заюо всички си мислите, че 3те бюра в София трябва да поемат обажданията на цялата страна, шри все че има бюра във Варна и Бургас? Освен това има и сайт, на който можете да видите номера на полета си...глупаци такива. Вй с ткива като вас си късмае нервите всеки ден, и после ние сме виновни, ама то да работиш с тиквени глави не е голяма чест.
А това за непридруженто дете на 10г  ме уби! Въобще НЕ Е вярно, че се плаща за придружаване на детето от чек ин до мястото му в самолета, защото за деца до 12г, тази услуга е безплатна. Но клеветеи и неверни инфорамции винаги може да се пишат, заюото на заядливия българин това му е душевната храна  - да плюе!
С голямо желание бих напуснала тази работа, именно защото вече не ми се занимава да си късам нервите с дезориентирани, прости и супер арогантно - взискателни българи!Проста нация сме си и това е! Какъвто и служител да ви обслужва, вие си оставате простаци на едно много ниско ниво.

Хахаха, това е най-смешната авиокомпания в Европа. Преди минути се опитах, да се свържа с НЯКОЙ от офисите им, защото ми трябваше номера на един техен полет. Познайте: нито в така нареченият кол-център, нито в централният офис, нито в който и да било от офисите им в София не ми вдигнаха телефона. На единия номер направо отказаха разговора (както даваше свободно, сигналът изведнъж се промени на заето)... И това е отношение към клиенти??? ХАХАХА, вие сте НАЙ-ГОЛЕМИТЕ СМЕШНИЦИ, с които съм имал работа през тази година :) Познайте, как намерих номера на полета, който ми трябваше: ами звъннах на офиса на България Еър в Берлин! Там ми помогнаха веднага. Ама явно наистина трябва тукашните служители да отидат малко навън, за да се научат, как се работи с клиенти, а не само да реват за пари.

Съжалявам че пиша това защото много бих искала българската авиокомпания да е на европейско ниво но за съжаление нищо подобно.НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПЪТУВАМ С ТЯХ БЕЗОБРАЗНО ОТНОШЕНИЕ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ ТЕ СА НАЗНАЧЕНИ ДА СЕ ПОДИГРТАВАТ С ХОРАТА А НЕ ДА ГИ ОБСЛУЖВАТ.НА 02.09.2010 изпратих моята племенница коятое дете на 10г. трябваше да лети сама билета и струваше колкото на възрастен и отделно се заплаща за стюардеса но такава нямаше дойде един дзвяр меко казано някаква измислена служителка събра всички деца в последния момент изнерви ме до краен предел.Тази злобарка ми обясни че не мога да чета и да пиша защото попълвах декларация в последния момент а бях два часа по рано там за да чакам на опашка според нея трябва всички да сме пътували да сме осведомени за всичко и питам ви аз тогава ТЯ ЗА КАКВО Е ТАМ? И като за последно получих заплаха че така ще направят че да не излети детето.Това е от мен правете си изводи и много внимавайте с кого ще изберете да пътувате.

Чета, чета и се чудя-всички мнения от техници.  Защо си мислите, че всичко в тая фирма се върти около техническа дирекция?  Целия свят се около Вас се върти.Седнали едни люде да се надплюват. И да драскат в нета, а самолетите стоят на земя.
Ето има нов мениджмънт- обособява се отделно дружество за ремонт на самолети... ще можете да покажете колко сте добри  и квалифицирани всички... и то на пазарни условия... ама май пооцапахте гащите, като чета? И ви е виновен мениджмънта че не ви гарантира безхаберие и парички като досега

Работил съм какво ли не и каде ли не.Такова безхаберие никаде не съм виждал.Сега е лош момент за напускане и стоя на работа от немая и каде,няма работа никаде.Такова отношение към клалифицирани служители никаде няма.Да не говорим за работно време и придобивки-няма такива.А за заплатата дума да не става.                                                 Как може да няма нито едно положително мнение за авиокомпанията от никого и от никаде и това да не прави впечатление на никого.
Приключвам че мога още много да говоря.

счупиха ми куфара триабваше 1ч. да споря  с тях докато стигнем до консенсус, и дори не ми поеха сумата на куфара изцяло . хич не им хареса че беше закупуван от европа и цената му беше в евро. не съм доволна от обслужването, дори и с  персонала си не са много коректни.