Хотели Берлин /img/frontend/nomap.png"

Хотели Берлин

Преди година хотел Берлин Грийн парк беше едно добро работно място, докато не се появи новата комплексна управителка, която срина вскичко градено с години.
Никаде до сега е нямало такъв колектив, такова разбиране между хотелска част и ресторант.
Тази госпожа срина всичко до основи. Намали щата на персонала, мамали разнообразието, сви бюджета. Гостите започнаха да се оплакват, от там и тур операторите и така....
Накрая обвиниха персонала за това, но какво може да направи той, поставен в такова положение, да работи с удължено работно време за което не му се плаща, да създава нещо от нищо... да бъде вечно под напрежение, без никакви права и всеки ден отивайки на работа с очакването да види или да чуе нова заповед и нова забрана...
Е КАКВОТО БИЛО БИЛО..... ТОЗИ ХОТЕЛ НЯМА ДА Е СЪЩИЯ С НОВИТЕ УПРАВИТЕЛИ И БЕЗ СТАРИЯ ПЕРСОНАЛ...

Като гледам мерките, които се вземат от новата управителка, като поголовно съкращаване на щата, увеличаване на натоварването и намаляване на заплатите, и това, което се е случило на Гранда, скоро ще се срине високият ни рейтинг в Holidaycheck, за който толкова работихме особено след случката от миналата година. Или Стоеви ще я разкарат, а ние ще останем в батака, или ние ще си отидем преди нея. А това наистина беше едно добро работно място поне в сръвнение с останалите хотели на Златните...

Новата комплексна управителка на хотел Берлин, започна с лошо поведение към персонала!!!! Режи от заплатите на служителите!!! Съкращава персонала, който работи от години!!!  Това говори лошо за нея!!! Така не се правят икономии , това води до мизерия!!! Хотел Берлин е под лупа заради случката която се случи лято 2011г.!!! Без кадърен персонал хотела, ще пропадне!!! Дано Стоеви вземат правилното решение, ако им ПУКА ЗА ПЕРСОНАЛА!!! А РЕШЕНИЕТО Е ЕДНО - ДА ИЗТИНЕ МЯСТОТО НА КОМПЛЕКСНАТА УПРАВИТЕЛКА!!! това не може така да продължава, да се съкращава персонал и кризата да им е първата дума в устите им и така да си измиват ръцете!!! Г-жа Братоева, беше супер управител, жена на място , жена с отношение и добро поведение към персонала!!! А НЕ КАТО НОВАТА, КОЯТО ЗА НИЩО НЕ СТАВА!!!! .... това е истината ....

Настоящ,но не за дълго,надявам се.В момента всички служители си търсят работа.Положението е ЗЛЕ.Заплатите закъсняват с два месеца.Даже ще ги намалят с по 20%.Съветвам всеки който си търси работа,да не пробва там,няма смисъл.Собствениците въобще не се трогват от това че персонала им гладува,или има кредити,или не може да си плати тока.Готино им е като работиме за без пари,пък те си поркат нон стоп и си ходат на екскурзийки натам насам.Като напусне някои веднага се появяват резервни играчи от Варна.(Нищо против Варненския персонал)    За връзка Управители–Персонал изобщо не може да става дума. Братята Стоеви(управителите)само гасят крушките по котидорите за да правят икономий.Смешници.Аз мисля да слизам от потъващия кораб.Който иска да остава.

Когато прочетох всички коментари и мнения по-долу, реших че и аз трябва да добавя своето за да се опитам да ви дам бегла представа за това "Райско" кътче в полите на Витоша - х-л "Берлин Парк Витоша".
  Всичко което го прочетох по-долу е абсолютно вярно и точно относно управата и мениджмънта на хотела. Изненандвам се чак колко много съвпадения има и с колегите от Варна!?! Интересното в София обаче е, че почти няма Софийски персонал. Обявите за работа вървят с пълна сила почти всеки месец, но хората не се задържат за дълго! Защо, ще попита някой?
Ами ето няколко причини : Започваш работа, взимаш първа заплата чак след втория месец. Работиш съвестно - заплатата ти не я изплащат навреме /т.е. закъснява с не определен период/. Освен закъсненията, намират и за какво да ти одържат пари от заплатата. Финансовия директор от своя страна се "взима" и за съсобственик на компанията и се опитва да си присвои дори и това което си си заработил. Работиш по някой път доста над работното си време /т.е. извънредни часове/, - не ти го заплащат или ако ти го заплатят, ще намерят начин да те глобят и пак да си го вземат. Възможност за развитие - нулева! Фирмена сигурност - нулева!
  Ако след всичко това което написах, някой би могъл да остане да работи за такива хора - аз немога!!!
  Бъдете здрави и мислете преди да започнете някъде работа, много работодали се възползват от думата "криза" и "рецесия", но всъщност,  то е за да не ви увеличават заплатата ;-)

тай като ми изтриха коментара а не ми се занимава да пиша на далго и широко ште кажа само че не става за работа хотела,управата,заплатите всичко е под нормалното равниште,и моля не ми триите пак коментара не съм нарушил нито една точка от условията!!! Оценките ми са адекватни!!!

Да кажем няколко думи и за хотел БЕРЛИН парк в София.Не се съмнявайте че е от същата верига с варненските хотели.Всичко долунаписано от препатилите като мен е абсолютно вярно и важи на 100%и тук.Ами просто другаря(г-н)Марков като свърши сезона и цъфва тук в София,с верните си ку4енца.Изключвам хората работещи в другия хотел на които марков не е f&b.Заплатите тук са малко-по високи отколкото на морето,но за сметка на това се дават с леки закъснения от месец два.А забравих да кажа,че докато го няма Марков за да не губи контрола и да е информиран си е оставил слушалка в ресторанта,Ако случайно започнете работа там не очакваите да е за дълго,защото все пак лятото ще свърши и всичко започва от начало....

Здравейте
Ако случайно някои е решил да започне там работа трябва да има няколко неща,които да вземе в предвид – първото – даже и да са Ви казали заплатата,която уж всеки взема (460) ако работите там за първи път тя ще бъде …330… и пак не е много сигурно. Разбира се както почти на всякъде осигуряват на минимална заплата. Ако сте решили да се борите за израстване в тази „фирма” мога да заявя, че такова няма да постигнете. Един сезон „мазнене” също няма да Ви е достатъчен да си докарате по-висока заплата, но решите ли да се върнете следващия сезон и продължители с интригите и естествено „мазненето” определено бихте си докарали малко по-прилична заплата и то само при условие,че работите не къде да е, а в ресторанта. Работите ли в някои бар е тогава „нищо не правите” по цял ден и винаги ще Ви се намира допълнителна работа в повечето „свободно” време. Естествено с обещанието,че ще Ви бъде платено извънредно около 2,20 на час. Това разбира се не се случва и определено бъдещия Ви шеф г-н Марков няма да направи нищо за да Ви плати изработените от Вас парички. Доста трябва да покрещите и повикате докато някои Ви чуе, но чуе ли … ще Ви хвърлят някаква дребна сума,която пак няма да е заслужената. Уважение биха имали към Вас колкото и да сте мързеливи, мърлячи и неграмотни само и единствено,ако гледате тъпо и изпълнявате като робот всяка една команда. Отворите ли си устата великия мъдрец и оратор Марков веднага ще отвори и неговата и ще направи опит да Ви заглуши с крясъци. При него важи още соц. – режим – „мога да говоря само аз – ти ще мълчиш”, но ако си малко по-емоционален може и да успееш да го надвикаш за да разбере, че в крайна сметка живее в 2010 година и ти можеш и имаш право също да говориш. Заплатата я дават приблизително на 25 число. В крайна сметка почти всеки месец е различна, защото винаги излизат „разходи”,за които ти плащаш. Хотела няма никаква климатизация. Тази година беше някакъв мор не само за персонала,а и за туристите,които непрестанно се оплакваха и то с право. Храната е меко казано ужасна. Болките в корема и до момента не мога да ги оправя пред вид на рядкото ми хранене там… Много е захабен и занемарен като цяло обекта. Труден е за работа, защото,ако не ти викат „шефовете” с туристите не можеш да се оправиш – поляци, руснаци и румънци основно. Говорят си само на техните езици. Бакшиш.. е там е на късмет,но от горе изброените сами преценете колко бихте изкарали.
И все пак успех на всеки,които въпреки всичко изчетено реши, че това ще бъде бъдещото му работно място!

Подкрепям споделеното мнение от бившия служител преди мен. В този хотел осигуряват на минимална заплата и режат непрекъснато от заплатите. Измислят си прични и ги намират, разбира се. Изглежда са първи приятели с Инспекцията по труда, защото въпреки честите сигнали за злоупотреби няма съставени наказания. Но ще се пише на по-високо ниво, няма как. Не трябва да си мълчим, иначе няма да се оправи нищо в държавата.

Аз сьм Служител в ресторанта там и мога да кажа че човек трябва да се вьорьжи с много нерви за да тьрпи виковете не управителите.Колегите като цяло са точни но голямата част са ученици и ученички на който сьщо им се вика.Просто шефовете винаги си намират някаква причина да ти се скарат дори и да се мьчиш да си гледаш работата добре и те дьржат под напрежение искат да стойш послушно с наведена глава и да не им вьзразяваш.Ако заплащане от порядька на 460 лв ви се струва високо.Добре помислете преди да почнете работа там пиша това с цел да предпазя други хора,който мислят да почват работа там.Понеже аз самият неуспях да намеря мнения за Хотел Берлин- Златни Пясьци, в който работя но незнам точно до кога ще ми издьржат нервите .