бихте ли ми казали дали си заслужава да почвам работа като шофьор /за София става дума/ ? Питам понеже доста негативни мнения прочетох тук. Особено ако действително фирмата върви към несъстоятелнонст няма смисъл да се занимвам.

Заплатата за тази позиция каква е горе-долу ?

Тъй като съм свободен все още бих се върнал да работя при вас. Не искам много... Само 2000 лева твърда заплата. А когато се работи през почивните ти дни не се ли плащаха 200%...за 40 лева никой няма да се лиши от почивката си. Наздраве и си помислете ;)

Здравейте колеги , аз съм ваш клиент" вече малко бивш ".Вдигнахте цените няма много избор на марки и части например съединител при вас 320лв, в Т,... 250 И... 230
при другите хиени през 15 лв.Е как да работим ?Не съм зимал стока от вас 2 месеца онзи ден ми потрябва нещо оп резнали сте ми процента ???? Еми има и други това е пазарната икономока.Да не говорим за тези служители с които си работихме преди и всичко вървеше.Хаиде останете си със здраве те и частните лица вече са с 25% при вас .

Приликите с действителни лица и събития са случайни :)

Всеки ден, малката Мравка, пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Произвеждаше и беше доволна.
Шефът – Лъвът – се учудил, че мравката работи без надзор.
„Ако тя произвежда толкова без надзор, не би ли могла да произвежда повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.
Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади.

Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на достъпа за Мравката. След това на Хлебарката ѝ бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори. Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите, за да ги представи на срещи, специално организирани за тази цел. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър, лазерен принтер и бе наета една Муха, която да ръководи отдел информатика.
Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова хартии и срещи, които ѝ заемаха цялото време! Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за сектора, където работеше Мравката. Постът бе поверен на един Щурец, чието първо решение бе да закупи килим и ергономичен стол за бюрото си. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър и асистентка (която взе от предната си служба), за да му помага да подготвя стратегическия план за оптимизиране на работата и да контролира бюджета за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.
По същото време Щурецът убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не произвеждаше вече колкото преди. Той нае един Бухал – известен консултант – да осъществи одит и да предложи решения. Бухалът изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в това предприятие“.

Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение.

Настана време за чистка при менажерите, докато все още има кой да работи. Ако се продължава толерирането на дребни тарикати, мислещи се за големи иноватори то напълно заслужавате това което ви предстои. За такива издънки вече някои хора трябваше да бъдат позорно уволнени, а не да бъдат оставяни да дерибействат безнаказано.

"Мениджмънта трябва да взема стратегически решения които касаят оцеляването на граден повече от 20 години бизнес"
Тук съм напълно съгласен, но възниква един друг въпрос. Годен ли е сегашният мениджъмнт да взима качествени, според изскванията на пазара и ситуацията решения. Според мен НЕ. Доказва го свършеното през изминалите 2-3 години в условията на развиваща се конкуренция и то предимно подпомагана от старите кадри на Евро 07(за съжаление). В лице на тази безхаберщина се превърна т.нар. "Мениджър развитие на обектите" Цифрите говорят ако има кой да ги съпостави разбира се...Екскурзиите свършиха...измислете нещо добро и дайте да го свършим!!!

Колеги време е туристите в тази фирма да се махат визирам Н . Живков и Граматиката писна ни да ги носим на гърба.Само знаят да пишaт по форумите глупости место да се хванат на работа.Тe не стават и за волф да изхвърлят кофите за смет.

Отново поредния глупав коментар .Що ли си мисля , че една глупава плешива глава го е написала странна логика когато конкуренцията се развива ние в ЕВРО 07 , ще вдигнем цените и ще съкращаваме персонала .Нека ходят при конкуренцията нашите обучени кадри. Хора опомнете се преди да е станало късно с тая политика на свиване вече сте останали само мениджъри няма кой да копа.

Колеги , не споделям 90 % от споделените мнения . Когато пазарната конюнктура е динамична и пазара в нашият бизнес е изключително либерализиран , без каквито и да е признаци на картелни споразумения , без каквато и да е защита на Българската Държава на местният капитал от навлизането на чужди "инвеститори " от ЕС , то вземането на непопулярни решения с цел оздравяване и преструктуриране на бизнеса са нормални и правилни решения . Когато нелоялни практики на конкурентни Дружества целят дестабилизиране на пазара , когато чуждестранни Дружества водят нелоялна търговска политика с трудно доказуеми пазарни похвати за натиск върху пазара , то какво очаквате ???

Мениджмънта трябва да взема стратегически решения които касаят оцеляването на граден повече от 20 години бизнес .

Колеги , " ЕВРО 07" АД е коректен работодател и лоялен партньор в България . Приемете факта , че живеем във високо конкурентна среда и всеки ден трябва да се доказваме .

Остана,още малко време до края на този сериал.След няколко месеца всичко,ще свърши със обявяване на фирмата в несъстоятелност.Вече спряха плащането към основните доставчици,освободиха кадри,спряха разноси,затвориха магазини,продават автомобили,от вчера и заплатите още надолу.Колеги ориентирайте се.Ще останат до последно тези,койтомя съсипаха и пак ,ще имат гръмки идей