Melia Grand Hermitage /img/frontend/nomap.png"

Melia Grand Hermitage

Колко забавна тема..,не вярвах че някой ще се осмели да започне такава!!Нека и аз да кажа  нещо от кухнята като  макар и вече бивш служител на този хотел.По отношение на г-н Колев,така е -той е бивш продавач  на  джапанки в СПА центъра,който беше съкратен поради намаляване обема на работа в края на сезона.Когато испанците дойдоха търсиха подходящ човек за длъжността Quality Mgr, и нямаха нищо против това да е бивш служител,който заслужава промоция.От ЧР го препоръчаха,той издържа интервютата и се започна...Но кой да знае,че човека е толкова напорист, че ще се вземе толкова насериозно,самозабравяйки се...
Едно е вярно!!Най-опитните и добри служители на хотела, истинските професионалисти си тръгнаха или ги принудиха да го направят- сега други вериги се радват на опита им.И е вярно и мнението по-горе, че в хотела се плетат интриги от едни  и същи хора ,най вече порочния ЧР отдел-дами  които без съществуващата там среда не биха могли да получат позиции повече от чистачи...за съжаление.Там е царството на некадърните- да не говорим ,че принудиха един от най -добрите финансови директори да напусне за да насадят на негово място едно момченце без образование....дали испанците осъзнават всичко това???Не мисля!Знам само,че ние бившите получихме достойна реализация извън това гнездо на усойници!!Успех на всички!!

Започнах работа в хотела през април 2006г. Все още Кемпински - най доброто място където съм работил до сега. Пак си имаше проблеми, но се решаваха ...ЕКИПНО. Да бяхме добър екип и се разбирахме с поглед. От много неща не съм бил доволен и не съм си мълчал, но мениджърите ми по това време ме изслушваха и помагаха. Имаше и стандарти на работа, които спазвахме. Да беше много натоварено. С дни не съм се прибирал, но накрая признателността на ГОСТИТЕ, мениджърите и малки финансови бонуси оставяха усещане за принадлежност и сладка умора. И по това време имаше колеги, които гледаха да минат метър, но по - голямата част от екипа беше съставен от професионалисти и хора обичащи професията си. За да си добър в нещо , трябва да обичаш да го вършиш. Лично мое мнение е , че упадъка на това иначе райско място започна след напускането на голяма част от стария мениджърски екип. Новите лица, които дойдоха на тяхно място не съумяха да спечелят доверието на екипа който бе работил от самото откриване на хотела. Дали нямаха желание или не знаеха как, но не успяха. Започнаха да назначават свои хора, които ние трябваше да обучаваме. Парадокс - аз да обуча мениджъта, който после да ме уволни. Ха ха. Тези лица нямаха и представа от 5 звезден сервиз. Нещата се получаваха в стил "Балкан Турист"(за времето си е било ОК). Дойде испанската верига и нещата се усложниха още повече. Започна се едно безкрайно подмазване и целуване на ... от лица , който иначе не биха имали възможността да се издигнат при предишните условия и мениджмънт. Е успяха да постигнат целите си. Аз обаче и основната част от екипа решихме да запазим достойнството си и напуснахме. Лично на мен ми беше доста тежко от факта, че години бяхме градили нещо , което изчезна за месец и половина. Сега не ни остана нищо друго освен да си спомняме с носталгия за отминалите години в ХОТЕЛА (умишлено е с главни букви).
Аз лично научих много от работата си на това място и не съжалявам за натрупаният опит.
Успех на бившите колеги в новите им предизвикателства , а на бъдещите, които биха потърсили инфо тук преди да започнат работа в Мелиа Гранд Ермитаж бих пожелал търпение и късмет да попаднат на такъв екип като мен. Интриганти и скатавки винаги и навсякъде ще има, но въпросът е: "Вие такива ли сте?"
Поздрави и честита нова година.

Колеги,доста неща прочетох и в мен като нова служителка(даже и само сезонна) се натрупаха доста въпроси.Коментира се постоянно компетентността на Деян Колев.Аз съм много млада и не мога да преценя той колко е компетентен.Нито един от колегите не казва нищо положително за него.Някой от по-старите,които знаят,могат ли да кажат,как стана така,че като не е компетентен е започнал работа в този хотел на такава длъжност.Испанските директори обаче го приемат добре.Чух,че по времете на Кемпински е бил продавач.Някой виждал ли му е автобиографията и какъв опит има до сега.Ако някой знае нека да сподели иначе звучи много клеветнически.

Г-н Донев много добре познава хората и единственото,което може да направи е да се забавлява,до тук стигат неговите възможности.По забавно ще бъде да ги пратите на испанците в България и в Испания.Тогава ефекта може би ще е страхотен,кой знае,пробвайте!

Според моето скромно мнение модераторите и да трият и да не трият мненията нещата явно са си верни,иначе защо да трият написаното против тях.Освен това мисла,че сериозно потърпевшите са си запазили тези злъчни писания и рано или късно ще го пратят където трябва за забавно четиво на по горестоящите.Така че да празнуват спокойно!

Няколко години съм работил в този хотел  не знам на какво се дължи и къде са началник отделите,но такава мръсотия в хотела не съм виждал.Чудех се какво ли би станало ако имахме проверка от ХИ.В камериерските офиси дори бяха плъзнали бели тлъсти червей по чиниите на гостите.Като цяло никаква организация персонала не знае къде се намира.Много сме далеч от 5* хотел по-скоро сме нещо като пансион.Кога най-после ще се назначат компетентни хора профисионалисти за да могат да оправят нещата!Къде остана наистина доброто старо време от Кемпински никога не имало такива интриги!И най-голямата глупост е това,което направиха с пералнята какво разбира Стефка от пране общите части и хотела на никъде тръгнала да оправя пералнята смях в залата!!!!!То това не е като другото с него се справя перфектно знаете какво имам предвид!

Хотелът с този ръководен състав е обречен на неуспех.60% от началник отделите са некомпетентни и някои от тях даже некадърни.Някои от тях са толкова прости че чак се взимат на сериозно и спускат такива нареждания и не виждат ,че като се обърнат и персонала им се подиграва зад гърба.Тези хора в съдружие с тъй наречените фин.директори и гл.счетоводители и снабдители само дерибействат и тормозят всики около тях.Тъй като горе споменатите са некадърни както вече казах не виждат истинските проблеми в хотела и се занимават само с интриги.В момента се чувстват измамно силни,защото чувстват подкрепата на горе стоящите.Те обаче все някой ден макар и твърде късно ще се усетят и ще им бият по един камшик по задниците,само наблюдавайте.Ние ще ги наблюдаваме с голям интерес.Крайно време е в този хотел най-сетне да се вземат хора които могат да работят,за да тръгнат нещата.

Някой обръщал ли е внимание сутрин в автобуса кой до кого стои на кого се пази мястото и т.н ами те се виждат кои са интригантите и кой се занимава с клюки и простотии по цял ден,а на обяд бързат да сервират на шефовете си и от приказки го докарват много!Факт,че в края на сезона освободиха хора с качества и опит в големи хотели а останаха тези които се държат за полата на личен състав и на практика нищо не зависи от който трябва нещата се решават от въпросната групичка с даване на не компитентни мнения.

Наблюдавайки съвсем отблизо и ежедневно нещата в нашия хотел с много изстрадал персонал,за да се оправят веднага нещата,за мен е нужно да се освободят веднага 5 души от мениджърския състав.Трима от административния отдел,един от нач.отделите и още един мениджър без отдел.Не пиша имена,защото още утре коментара ще бъде изтрит.И петимата са от един приятелски кръг, някои от тях се събират  редовно по кръчми и оплюват всичкиТези хора поради липса на компетентност,но най-вече с користни подбуди дават грешна информация на главния мениджър,който от своя страна явно също е много некомпетентен,щом позволява да му влияят за формиране на мнението му и решенията му.Сами по себе си тези хора също се мразят и като чета другите мнения съм сигурна и че пишат сами срещу другите от приятелският им кръг,но са принудени за момента да бъдат заедно.От друга страна в зависимост от това кога ще разбият тази клика,зависи кога ще се оправят нещата.Гледайки в момента как вървят нещата изобщо няма да има подобрение на ситуацията,тъй като те по цял ден се събират и се чудят кой пише против тях,а не как да се променят и да решат проблемите,за да не пишат против тях по форумите.Като ги гледам няма да могат сами да се коригират и догодина ще ни е много по-трудно.Има един остров на спокойствието и това е селс отдела.Много умни и способни жени с много потенциал за разжитие и капацитет.

Какво нередно имаше в изказватето на гост на хотела че администратора пак е изтрил както и други без никаква причина.Този сайта е пълна измислица не остават хората да си кажат това,което мислят!А  мнението което обобщава ситуацията в хотела в момента го изтриват трябва всеки ден да се публикува браво на този който го е писал!