И:ФАО-България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 109&markers=София,бул. България 109

И:ФАО-България ЕООД

За CEO-то си казах вече мнението. Вторият човек във фирмата е една дама, която се мъчи да управлява фирмените финанси, но нещо не и върви. Тя е една от причините заплатите да седят на трупчета по няколко години. Останалите пеят песните, което им реди CEO-то. ...... е в това число. Момчето има пъргава мисъл, но му липсва сериозна IT култура. Като човек...? Аз поне съм го отписал от моя списък на джентълмените.

nqkoi moje li da razkaje po-podrobno za nemskite menadjeri na IFAO,za6toto se interesuvam 6to za ptici sa...4uva se za nqkakyv ..... ......,koito idval da kontrolira...mneniq?

Фирмата е добра за чираците, поносима за калфите и лоша за майсторите.

Основната причина е немското ръководство – ниската му квалификация и в същото време нетърпимост към друго мнение. Немското CEO е кулминация в това отношение. Той има манията, че е голям “инвентор”, но има съвсем приблизителна представа за IT технологиите и е много лош бизнесмен. Провалите му почти разориха фирмата по едно време.

Маниите и капризите на немските “менаджери” правят отвратителен живота на тийм и проект лидерите. Ако седнеш да обясняваш, че това е грешка, тъпотия или лудост – чака те уволнение. Когато стане издънка – виновни са пак българите.

Няма бонуси, няма стимулиране, няма професионално развитие. Иначе работната среда е приятна, само дето е зле с транспорта до там. Работната седмица е стриктно 40 часа.

какъв кеф е да видиш, че не всички чуждестранни фирми са добри, щото са чуждестранни.

+ заплащането е ниско към средно за сферата
+ отлична работна среда и атмосфера във екипите
+ относителна толерантност и склонност за определени компромиси с работното време

+/- отличено обучение за начинаещи, което обаче изисква допълнителна клауа в договора, според която разработчика трябва да остане с фирмата за определен период от време. Ако клаузата бъде нарушена то той дължи парично обезщетение.

- много ниско технологично ниво на основнта част от продуктите и поради това - малки възможности за развитие
- много нединамичен, закостенял работен цикъл, практикуван от чуждестранното ръководство
- неуспешен опит за диалог между високите етажи на управленско ниво и изпълнителни екипи

Като цяло фирмата е много добра за начинаещи програмисти, не толкова добра за по-напреднали и доста спъваща за много напреднали. (Визирам малкото количество ресурс - паричен и човешки - който се влага във по-напредналите продукти, които фирмата разработва)

Относно сигурността и уважението - това сигурно е фирмата с най-много уволнени служители (става въпрос за опитни и лоялни хора работили дълго време там, както и работили на много добри позиции преди и след това), по какви причини и дали е оправдано не знам, но като познавам хората много се съмнявам.

Напълно подкрепям по-горното мнение: наистина немците се държат с хората в тази фирма като с маймуни, а ръководството няма сили и умения да промени ситуацията. Ако ще постъпвате там си договаряйте заплатите в началото, че после не се надявайте на увеличение. Работното време е много не-гъвкаво и това е досадно. Има и още, мислете преди да отидете там.

Хората там са страхотни, но за съжаление само хората не правят фирмата. Може да се научи много но стигнеш ли определено ниво по-нагоре нямаш шанс. Изискванията им са прекалено високи за условията които предлагат. Заплащатено е добро за новопостъпилите, но след това почти не се преразглежда. Фирмата е под прекия контрол на немско управление и българското ръководство са като марионетки ... не умеят да защитават интересите си ...

Фирмата сега се помещава в квартал захарна фабрика в бизнес център Антим Тауър. Постоянно се набира персонал и предлагат обучение. Има голямо текучество включително на дългогодишни кадри. Заплащането е добро за начинаещи и много зле за напраднали, няма абслютно никакви социални придобивки, като изключим безплатно кафе и минерална вода. Има обвързващ договор за обучаващите си. Не ви съветвам да постъпвате там.

Голямо текучество от около 2 години. Заплатите не са увеличавани 3 години. никакъв шанс за растеж на позиция...