Sodexho PASS Bulgaria / Содексо Пасс /img/frontend/nomap.png"

Sodexho PASS Bulgaria / Содексо Пасс

Аз работя като стажант във Варна и честно казано съм много доволна
Заплащането е супер, имаш си твърда част, а останалото зависи от теб, ако се справяш значи ще вземаш и повече пари
Уважение има от страна на висшестоящите
Е за привилегиите-няма такива за стажантите, но пък ако си на постоянен договор ги има
Фирмена сигурност-поне за стажантите няма също, защото работата е временна, но за другите я има, ако се справяш добре с работата, няма защо да те махнат
Работа/свободно време-работно време-9-18ч, почивни дни събота и неделя, кое му е лошото
Потенциал-ами пак както другите неща, ако си стажант, развитието не е много сигурно, но ако си на постоянен го има според мен
Местоположение-ами нямаш офис, до който да стигнеш, офиса е вкъщи, така че е супер :)
Колегите също са супер
Работната среда също, ако имаш някакъв проблем, знаеш към кого да се обърнеш и знаеш и че ще ти помогне. Разходите, свързани с работата, също абсолютно всичко се плаща.

Истината е, че за първи път харесвам истински работата, която работя, но за съжаление не е постоянна. Нямам иначе от какво да се оплача-най-важните неща за една работа са налице:
Работа-супер
Заплащане-супер
Работно време-супер
Колеги-супер
Работна среда-супер

Аз си мислех, че моята фирма, която се бори за всеки лев и е изцяло българска и изцяло български мениджънт няма много възможности. Но тези направо ме учудват. Пари имат, но май мениджмънт акъла не им достига като чувам какво се прави с познати.

МНОГО ТОЧНО КАЗАНО!

Определено има лъскава опаковка на голяма международна фирма, но реално нещата са гнили. Дават смешни бонуси, а обещаваните увеличения са откровена подигравка.

Няма смисъл човек да си губи времето там.

Съгласен съм с гореспоменатото, само, че бих иска да добавя, че освен всичко друго мениджърския състав има свойството да не си държи на думата и да извърта фактите.
Кофти фирма, ако не сте го закъсали - стойте далеч!

Класически случай на чужда фирма с български мениджмънт. А, по-точно солидна фирма с много пари и потенциал, но с пловдивски шеф с типичния пловдивски манталитет. Евтини на житото, но пък са скъпи на триците. Дават луди пари за офис, таксита, телефони, но пък компенсират с ниските заплати на служителите. Отношението към персонала е цифрово, тоест служителят е разглеждан като конкретна цифра пари - дадени му и възвърнати от него на фирмата. Интересното е, че няма черна каса, но е разбираено поради естеството на работата - ваучери за храна; Социалната програма е отлична - 40 лева ваучери за храна на месец. Да работиш и да пееш! Възможности за издигане има, но са летални. Разбирайте след леталния край на .......-Ваучера - Търговският Гуру-Директор и върховен идеолог на ваучерната система в България. Когато кандидатсвате за работа там, ще се възползвате от благината на Диференцираният Подход, което в случая значи, че ще се пробват да ви "купят" за възможно най-ниската цена.

Извод: Ако си търсите първата работа и не ви притеснява, че ще работите за сума, по-малка от месечните Ви разходи, то СодексоПАСС е вашата фирма. Ако търсите сериозна работа за сериозни пари, със сериозни переспективи за развитие и читаво отношение - потърсете нещо друго....