Carnival Cruise Lines /img/frontend/nomap.png"

Carnival Cruise Lines

Здравейте!
Преди няколко месеца слязох от първия си контракт, който ще е и последен. Напълно се съгласявам с предишното мнение, специално за позиция помощник сервитьор. Ако имате желание да се качите и работите на кораб не избирайте тази позиция. Получих здравословни усложнение именно от работата. Работи се всеки ден, по 10 часа (минимум), без почивен ден за целия контракт. А заплащането не съответства на положения труд. От друга страна, местата които се посещават са невероятни, срещнах хора от най-различни националности, като най-много са филипинци, индонезийци и индийци, но има още куп други. Може да се запознаете с различните им култури (за зло или за добро :). Аз бях в кабина с още един човек и делихме банята със съседната кабина, но са ми казвали, че има кораби, където в кабина са по 4 души и една баня се дели от 12-15 човека. Ще остане незабравим спомен и опит в живота ми. Препоръчвам да кандидатствате на позиции като: бар, екскурзии, казино, музиканти, гифт шоп, рецепция.

Работих като пом. сервитьор - работата е ужасно много, като най вече графика е ужасен работи се всеки ден на разкъсани смени от 6 до 9 сутринта после от 11 до 12 после от 2 до 2:30 след това от 5:30 до 10:30 - давам примерен може да е различно има и пълни смени, но не са много често срещани като нощна смяна. Живота на кораба е доста ограничен, ако може да излезете навън е хубаво, но пак си е тъпо да стойте на кораба. За интернета 200 минути 20 долара е ваучара към сателит, но е ужасно бавен - правилото е да излизате навън когато можете и да ползвате нета. Заплатата последно за пом.сер. е 920 долара като плащат билетите преди беше 1064 ама се сетиха,че може да я орежат като замажат очите с билетите и направо ... Правете си сметка устройва ли ви. Ако нямате друга работа и възможности и ви изпада давайте. Ама ако можете по скоро огледайте се има агенции за други позиции казино гифт шоп- вярно малко повече пари ще инвестирате ама и живота на кораба ще ви е доста по-лек. Успех. Аз изкарах 2 контракта. От парите съм доволен много изхарчих и много спестих ако сравнявам с това което съм печелил в България.

Mnogo se raboti, a ve4e parite sa po-malko, ina4e e OK

Туй фирма за нищу ни ставъ. Мании, аку знайх чи тъй ша е ич нямаш да почва?

За тази компания може да се изпише много, тя има много служители от български произход,но съм напълно сигурна че 90% от казаното няма да е много добро.В повечето случаи позициите които са давани на българи са ниски, а възможността за израстване е много субективно понятие защот тя не зависи от професионалните качества които работника притежава,а влияние оказват много други фактори.Заплащането става все по-лошо.Компанията сключва договори с работниците за суми от порядъка на 75$ като останалата част от заплащането зависи от волята на гостите на кораба,и заплащаната от тях сума за сервиза е пожелание, което означава че при липса на такова заплащането което получавате за свършена от вас работа е = 0$.Крайната получена сума може да е сравнително добра за българския стандарт(все още), но съотнесена към тежкия труд и дългото работно време достигащо до 14-16 часа на ден, и липсата на почивни дни в рамките на 6-10 месеца(колкото е продължителността на един контракт), смятам че е абсолютно недостатъчна.

parite sa super...horata s koito rabotq sa super profesionalisti i se grijat za tova vsichki da se chuvstvat dobre vupreki che sme dalech ot rodinata si...rabotnata sreda e super luksozna...menajerite durjat na vseki edin ot nas..nqma razdelenie...mojesh da se razvivash mnogo burzo tam..stiga da imash jelanie...imam mnogo privilegii tam...chuvstvam se uvajavan...i pulnocenen rabotnik...chuvstvam che tova ,koeto pravq tam se haresva na vsichki i sum dovolen ot svurshenata rabota...