ЗММ Враца АД /img/frontend/nomap.png"

ЗММ Враца АД

Срамота е да се работи 6 дни в седмицата за заплата която едва стига за сметки и храни на промоций.Работодателя е с огромно самочувствие и мачка хората по всякакъв начин.Всъщност е страхливец но хората мълчат и псуват зад гърба му за да си получат мизерните заплати.Извънредния(неплатен) труд е издигнат в култ в тази фирма.Който иска да бъде системно унижаван и да работи огромно количество часове за (БЕЗ) пари,ще се чувства на мястото си в ЗММ Враца...

Трудно ми е да опиша всичко за ЗММ,работна обстановка от лоша по лоша,не трябва да контактунаш с колеги ако те види изп.дир.става много лошо изпада в изтерия и цялото му семейство-зам.директори застават срещу теб.Лъжат за заплатата и ти дават само това което им се откине от сърцето- минимална плюс 10лв.Изминаха месеци от както напуснах а все още ми се иска да срешна изп.дир. да го разцелувам.

Мога само да кажа  че си абсолютен РОБ в тази "фирма". Минимални заплати,мизерни условия,работи се на температури в границите от -20 до +50 в зависимост от раб.място и времето навън. Отношение към служителите не граничи с никакви човешки норми!!! Бягайте далеч от този работодател. Извинявам се за не до там добрия коментар но фактите са си факти,лек и успешен ден на всички!!!

Да кажа и аз все пак няколко изречения за една от малкото останали работещи фирми в региона.Относително стабилна фирма като търсене на продуктите....и до тук с положителното мнение! Работата във фирмата може да се опише горе долу така: Ежедневната работа е изпълнена със страх,постоянно има едно напрежение ,което не е породено от самата работа а от г-н изпълнителния директор известен на всички в региона и който сега няма да се коментира! Длъжността е само формалност един работник поема по 2 и повече задължения ,които разбира се не се заплащат! Работи се всяка събота задължително и в отделни случай и неделя! Никаква среда и възможност за развитие ( започваш стругар ...стругар се пенсионираш -пример),не се почива и на официални празници.Персонал на фирмата и служители са предимно хора около и над 50-те. с тежко социално положение съгласни на тези условия на труд.Хубава фирма с хубава дейност но с изключително надменно и нагло ръководство използващо ситуацията в този регион. Заплатата както навсякаде е по договаряне и рядко много рядко надвишава 500-600 лв. за всичко описано по горе.

Работиш без да знаеш разценките за труда си и колко пари ще получиш накрая на месеца. За шефа е важно да стоиш там. Избива по някакъв начин комплексите си чрез гадна физиономия и неистови викове. Заплати според това какво му хартиса, колко му се откъсне от сърцето. Няма елементарни уважения към човека.

Общо казано Луница! Никой не върши това, което му е работа. Пълно е с некадърни подлизурковци, които обаче са лансирани от шефа, тъй като винаги са готови да натопят някой колега без видима причина. Много ниско заплащане. Освен на по-горе описаните кадри, останалите много трудно надвишават 350-400 лв. Никога не знаеш каква заплата ще вземеш този месец. Това го решава еднолично шефа в поледния ден от месеца. Сумата ти в договара не играе. Сумата зависи от това колко си оставал след работа и то безплатно разбира се и колко колеги си оклепал. Слаб мениджмънт. Слаби началници, които са "скопени" от властния си директор. Нямат никакви права. Слаб заместник на Директора. Но за тази сметка много силен и властен директор. До толкова, че на моменти нещата преминават в "терор". Никакво свободно време. Дори и почивките не са никакви почивки. Имаш право само да работиш.