Джорданс ООД /img/frontend/nomap.png"

Джорданс ООД

Искам да опровергая предишният ми коментар.Фирмата оправи получилото се недоразумение светкавично.Исключително коректни са към мен до този момент

Доста интересна интерпретация имат за "интервю". Първо ми се обаждат 20 минути преди самото интервю (!),а то "протече" така:
"Здрасти, дай си чантата и влизай в магазина!"
Съгласна съм, че трябва да разберат какво отношение имам към клиента, но на мен все ми се струва, че интервюто е вид "сделка"-двете страни казват от своя страна какво предлагат... Поне е редно да те уведомят, че да те "наблюдават на 10 камери"  е част от интервюто!  И да, гледах като теле и се чудих дали наистина ме мислят за идиот?! И дали наистина осъзнават колко бос подход за "поведенчески анализ" ми правят?!

Абе вие луди ли сте бе хора?Защо говорите без да знаете?Аз в момента съм служете в тази фирма и никога не съм оставала без обедна почивка!Апсолютно всеки ден било то събота или неделя или сряда..си имаме 30 минутна обедна почивка..Какави са тези глупости,който пишете..Когато нямаме клиенти ни е разрешено да се сяда,как така цял ден ще се стои на крак?Мен също ме викнаха за пробен ден..и мисля,4е така трябва и да се прави,защото CV-то може да е изрядно,но като отидеш там и да гледаш като идиот клиентите..Заплатата е 900 лева..когато има бонуси става и 1200..И смените са от 9 и 30 до 20:00 и втората от 12 до 22 и нормално,че трябва да се отиде по рано,за да се изчисти...да не би в други магазини да не е така?Е ще ме извинявата ама говорите без нищо да знаете!!!

На мен пък ми се обадиха в 16:15 да си нося документите да ми пискат договор и 3 часа по късно същият ден в 19:15 ми казаха да не си нося документите, че отварянето на магазина оставало за по нататак и днес, виждам че магазина си работи на пълна пара.ТОВА АКО НЕ Е ПОДИГРАВКА НЕ ЗНАМ КАКВО Е!!!!

Условия на работа, които предлага фирмата, за да не си губите времето с напразни интервюта:
- работно време нефиксирано, м/у 12 и 15 часа на ден;
- обедна почивка - води се 30 минути, но реално не я използваш почти никога.
- 20 дни годишен отпуск - използва се на 2 части в годината
- трудов договор и осигуровки на 8 работни часа
- работна заплата - 470 лв., брутна
Къде са проверяващите и контролните органи в страната питам аз? Толкова много своеволия от страна на работодателя остават безнаказани!
Ако условията ви устройват успех! За мен това е подигравка!

1 точка

Аз ходих на интервю и момичето , което ми се обади ме помоли да съм с удобни обувки , понеже ще се наложи да остана 1 час . Управителката беше много мила , започна да ми обяснява за работата - 1 ден почиваш през седмицата , Събота и Неделя си там по цял ден от отваряне до затваряне без обедна почивка, без да излизаш от магазина . През смяната не се сяда , стоиш прав . През седмицата има 2 смени - едната от 9 до 9 , а другата от 12 до 10 ( Петък и Събота до 9 ) . Имаш право на 30 минути обедна почивка . Във вторник си там от 6 сутринта , приема се стока . Заплатата е 700 лева , понеже от тези 800 , които обявяват ти плащат осигуровки . Осигуряват те на 450 лева и на 8 часов работен ден . Само да му се работи на човек . Карат всички да останат 1 час ,защото не всеки може да издържи прав толкова време . Направо кошмарно ми се стори . Влезе ли клиент трябва да си много мил и вежлив, да го обгрижиш . Отказах се , казах на управителката ,че не бих могла да издържа . Много зле е измислено разпределението на работното време според мен .

това което казват в другите коментари е доста вярно . мен ме викнаха на интервю за работа имам доста години трудов стаж в големи фирми и съм ходила на доста интервюта но това определено не бе такова . отивам аз и момичето ми казва трябва да работищ 1 час да видим дали ставащ...... при което аз направо останах като гръмната за секунди погледнах я изсмях се и си тръгнах с достойнство . Тва е подигравка с младите хора ! !!!! Нека не позволявя ме да ни мачкат да имаме поне малко достойнство ! Май само това ни остана в България !!!!!

За бъдещите кандидати, моля имаите впредвид следните факти, които са повече от притеснителни:
- Както предните коментари, започването във фирмата е свързано с повикването на изпитателен срок (което не се документира по никакъв начин). Общо взето - утре ела в магазина;
- Трудовия договор е почти на минимална работна заплата, като се дават обещания за двойно по-голяма заплата (ИНТЕРЕСНОТО ТУК Е ЗАЩО НАП не се е заинтересувала от тази практика на ФИРМА КОЯТО ИМА 2 ЦЕНТРАЛНИ МАГАЗИНА в София и обекти в почти всеки от моловете); Останалите пари явно се дават на ръка, като осигуровките си ги плащате вие.
- Работното време в ТД е 8 часа, но не се спазва. Персонала е задължен сутрин рано да чисти преди отваряне и работи до късно, като работния ден реално става 12 часа.
- Оценяването на представянето на персонала е базирано изцяло на субективни критерии, като всеки един момент можете да бъдете освободени без  посочена обективна причина (по време на изпитателния срок в полза на работодателя).
- Като цяло - некоректен работодател.

Бях много навита да работя за тях, но явно както ме предупредиха, условията не си заслужават голямото заплащане, което предлагат от 800 лв. Използват кандидатите за работа да им работят по 2-3 4аса на всяко интервю, като интервю няма, а отиваш в обекта и започваш да работиш и после чакаш да ти се обадят. Така могат да използват многократно труда на нуждаещите се от работа :( за съжаление. Напрежението е голямо, семейството трябва да го жертваш за да работиш за тях!!!

Пиша по повод своето предишно публикувано мнение,за да внеса уточнение.Всичко написано касае работата на служителите в офиса, с изключение на офис сътрудниците,чиито оставания след работно време не съм имала предвид в изложението си!Ако са го изтълкували буквално,моля да бъда извинена!Сферите ни са съвсем различни,за да си позволя да дам оценка за тяхната дейност,което всъщност за съжаление съм допуснала,слагайки всички под един знаменател!