Джорданс ООД /img/frontend/nomap.png"

Джорданс ООД

Скъпи девойки,като настоящ служител в тази фирма ще кажа,че негативните мнения относно тази фирмата са обидни и нямат нищо общо с действителноста. Да започнем от работното време-смените са две напълно нормално,получава се стока извън работно време да наистина но всичко се заплаща.Празниците се зачитат и отново получаваме двойно възнаграждение.Взимат се най-добрите пари за този бранш.Разбира се всеки работодател има изисквания и влагаме доста труд за да постигнем добри резултати.Работата не е толкова тежка колкото си я представят доста от вас по нагоре в коментарите,стига да ти се работи а не да си склонен само да МРЪНКАШ!!

Бях на събеседване преди няколко дни за позиция консултант продавач. Държа да кажа, че отговарям на всички техни условия. Мина обаче доста странно - почти само аз питах и се интересувах, сякаш им досаждах, а естествено те ме поканиха. Иначе бяха добронамерени, доста млади бяха - за управителки /говорих с две момичета и не разбрах коя коя е /. Не казаха нищо конкретно - ще се обадят ли или не, до кога да чакам позвъняване евентуално. Така ли се процедира при тях.

Здравейте,аз също попаднах в схемата на експлатация на човешкия труд на Paolo Botichelli В началото на интервюто всичко звучи прекрасно,заплатата много добра и започваш да се съмняваш дали е истина и къде е уловката.Но когато започнеш работа и мине първия месец разбираш че много лошо и неусетно си попаднал в страшна схема.Заплатата не е твърда както ти обещават в началото,а е със значителна сума надолу и всеки месец варира.На интервюто казват че стоката е в работно време освен когато се сменя сезона и се налага два пъти в годината да се идва в 6 сутринта ,а всъщност това се случва всяка седмица,понякога и два пъти в седмицата независимо дали почиваш в този ден.След това ти замазват очите с глупостите,че се заплаща и затова заплатата варира ....Момичетата нямат право да си сравняват заплатите , защото може да се види че момиче с повече работни дни и присъствие на стока е взела по - малко от друга...без никаква логика и когато попиташ "управителката"защо е така тя ти казва че другия месец ще вземеш повече и ти обяснява нови схеми за изчисляване на заплатата не това което е казала на интервюто и те предопреждава, че ако още веднъш се сравняват заплатите ще има глоби.Утношението на Зорница "управителката"е меко казано отвратително.Гледа те от високо сякаш си по-нисша класа,дърши ти тон и отправя заповеди,трябва да я питаш дали може да отидеш до тоалетната,ако ти се наложи да се обадиш по тел.също трябва да питаш и да се надяваш да е в добро настроение за да ти позволи за да се почувства важна и да избива комплекси.Има 30мин почивка ,но това не важи за всички самата "управителка" излиза по три пъти на ден по половин час а през останалото време си седи в склада на едно столче и си говори по тел.и. отвреме на време излиза да даде заповеди и да ти направи забелешка в това се състои работата и .Да не говорим за външния и вид...най-малкото което и липсва е усмивката ,която е задължителна при работа с хора ,а при нея не само липсва но и е намръщена постоянно и крещи на момичетата дори пред клиентите и ги унижава.Когато се правят ревизии всички идват в 5 сутринта и се брой до 10 (извън работно време) а деня преди ревизия се остава до 12,1 докато не се приготви и сортира всичко за сутринта да е по-лесно за броене и никой не го интересува как ще се прибереш.Още при подписване на договора подписваш освен молба за назначаване,но и молба за напускане запитайте се защо.Когато ти писне да се подиграват с теб и съобщиш за напускането си и започваш да си караш предиизвестието се започва същинския ад .Понеше така и така се махаш започват максимално да те изцеждат ...от офиса звънят и правят забелешка че не си работила с клиенти ,а в това време ти подреждаш склада ,а вечер като се прибереш не се усещаш ръцете,а неможеш и да си тръгнеш,защото си си с месец и половина назад със заплатата ,а докоментално всичко им е изрядно и ти послушно си си подписала всичко и сега каквото ти хвърлят.Една част от заплатата е по карта ,но по-голямата част се дава на ръка без да подписваш фиш за получена заплата и ако напускаш тези пари не ги виждаш осигуряват те по договор на парите който получаваш по карта и след удръшките са 430лв и напрактика това е заплатата в РаoloBotichelli.Ако си в предиизвестие и наближава датата за плащане по най-бързия начин се набира нов персонал,а на теб ти се връчва заповед за освобождаване от работа и са наред другите момичета постоянно се въртят нов и нов персонал който работят за 430 лв по 10-15 часа тешка физическа работа.Вие преценете дали ви се работи много за малко пари без капка уважение.

Работих за тази фирма достатъчно дълго време за да заявя, че анархията там е пълна, като имам предвид не само персонала, но и по-горните нива.
Има ужасно много дупки в системата им, условията на труд са покъртително зле, а изискванията им са огромни и най-често непосилни за изпълнение от служителите.
Заплащането е добро на фона на други фирми занимаващи се с подобна дейност, но като цяло всичко положително приключва до там.
Факт - трудолюбивите и съвестни хора не издържат дълго време там и напускат.

Актуално мнение за фирмата от вече бивш служител.

- заплата - добри пари,но изкарани с много натоварване,а когато излизаш отпуск те орязват и не ти дават процент от оборота

- уважение - повечето управители правят каквото си искат,държат се надменно,няма контакт между продавач-консултантите и отговорниците в офиса,а когато дойдат в магазина им се замазват очите

- натоварване - на 100% - 10 часа и половина смени с половин час почивка,влачене на кашони,стоки от 6ч. - след това на работа /в такива дни работното време може да е и 14 часа с 30 мин почивка/,лепене на стикери и правене на намаления,също в извънработно време

- фирмена сигурност - не те осигуряват върху това,което получаваш,карат те да лъжеш институциите при проверка

- колеги - кадърните служители си тръгват от там

- работна среда - изискват да продаваш,без да правят обучение на персонала,има много интриги

Обърнете внимание на управителя от град Русе, често е виждана през работно време да пие бира в съседното на магазина заведение!Мисля, че това не е професионално и етично!

Всички отрицателни мнения за фирмата за жалост са истина.
Най-абсурдното е, че платения годишен отпуск си го плаща работника, а не фирмата. Удържат се съответните надници, но не се получава нищо друго.

Последното мнение е много невярно. Ако беше така нямаше да има постоянно текучество на персонал и обявите на "прекрасната" фирма да не слизат от сайтовете за работа. Не се лъжете да започвате там!!!

Като настоящ служител, бих могла да изразя положително мнение, през последната година има само положителни промени във фирмата, заплащането е бих казала високо за този бранш, работата не е тежка, да часовете са в повече, но именно заплащането компенсира този минус. Коментарите за Paradise са стари и не отговарят на истината.

За първа работа искрено съжалявам, че избрах да стана част от "прекрасния" колектив на Paolo botticelli, където си не само продавач консултант, но и всичко друго. Управителката няма никакво уважение или разбиране към другите си служители и както едни могат да се ползват с големи привилегии то други могат да бъдат само тъпкани и унижавани ежедневно.