PENNY MARKET - REWE /img/frontend/nomap.png"

PENNY MARKET - REWE

Прочетете внимателмо мнението на Cobain.Същото се отнася и за София.Повярвайте,никой не  трябва да работи там.

И аз се интересувам силно от обявата им за регионален мениджър. Ще съм благодарна, ако споделите вашето мнение по този въпрос.

Ами масови уволнения стигнаха и до Добрич. Вече има уволнени две момичета. На останалите е казано да си търсят работа. До края на месеца трябва да бъдат съкратени още пет касиер- аранжори.
Клиенти вече почти не влизат в този магазин. Цените им са по- високи, отколкото в Кауфланд и ЦБА. Например килиграм картофи е 79 стотинки, докато на пазара са по 50 стотинки. Хляба е по 80 сттинки, а масово по магазините се предлага същия грамаж за 39-40 стотинки. И не е само това. Почти за всички стоки се отнася. И после се чудят защо оборота е нисък.

С уволненията нищо не постигнаха във Враца, в Ботевград, в Разград и т.н.....само показаха на хората че шуробаджанащината е налице и колко сме долни и какви тъпи решения зимат отностно персонала! "Всички в управата сме работили във вериги и имаме опит" имат опит в напускането от една верига в друга, като са толкова печени началници защо са напуснали предишните вериги?ПАРИ? започнах да се смея и то със сълзи...не защото искат да се омажат навсякаде,защото искат да карат Щкоди. Знаете ли кво е да карате Щкода аАа???? малеее ;) ама само в тва ни бива да караме и да се возим,аа и да се правим на велики пред хората които ни изкарват парите по магазините с по 12 часов труд!
Вие господа със Щкодите направихте Пени България кочина, а с постояните си грешки на централно ниво смешни в очите на клиента. Пускайте обяви в jobs че се задава цунамито.....

И какво сега? Уволниха готиния ни управител рано-рано сутринта и си мислят, че ще оправят нещата! Момчето бачкаше на всички фронтове по цял ден и накрая него изкараха виновен заради "управленските качества" на Митко Коцев и сие. Дано по-натам му провърви в някоя друга компания. Тук явно подмазвачите и подлизурковците само имат шанс да просперират. А при нас ще влизат все по-малко клиенти

добре че прочетох отзивите за веригата  в интернет , имах налудничавата идея да кандидатствам за работа в магазина които сте открият скоро в нашия град , но сега неееее......
    аз също познавам веригата от пребиваването ми в германия  , но там нещтата стоят друг начин , вярно че е за по сиромаси и чуждензи наи вече...но ставаше ..... тук в бг - то  явно са я побългарили яко веригата...лошо... дано разните там шефчета четат отзивите и да си направят некви изводи , а не само да дърпат премийки за сметка на бачкаторите си...

Преди 2 седмици откриха в Радомир въпросния магазин.Цените са доста приемливи в сравнение с локалните магазини.Но Радомир е малък град и в него няма други магазини от тоя тип.Магазина е зле зареден и зле подреден,като гледам персонала се изтърбушва от работа за НЕВЕРОЯТНИТЕ 270лв./щат.Стоките...не знам,някои от производителите за първи път ги чувам,то сигурно и за това е толкова евтинджос...Кисело мляко за 18ст....А бе дано нещата се оправят в последствие на работата...

всичко казано за тази верига магазини е вярно работата е по 12 часа на ден

Пътьом реших, да се отбия в Пени - Нова Загора, за да го разгледам. Какво да ви кажа - това не е магазин, това е трагедия. Бяха пуснали зеле на 0,14 лв/кг, обаче тегленето ставаше на касите. Съответно - работеха само две каси от възможни 6, а магазинът беше пълен с клиенти, които се опитваха да купят зеле с тонове. На касите разбира се всяка зелка трябваше да бъде теглена поотделно, тъй като дигиталният им кантар явно е с малък капацитет. Едната касиерка не спираше да се кара на клиентите, оббиждаше ги, само дето не си позволи да удари някого. Отстрани управителят на магазина (или някакъв подобен шеф) стоеше и се хилеше на целия този цирк.

Познавам веригата от следването ми в Германия. Знам, че това са магазини за по-ниските обществени класи, но това в Нова Загора надмина и най-лошите ми кошмари.

Към управата на Пени Маркт - пичове, с подобна организация и персонал нямате НИКАКЪВ шанс в по-големите градове. Просто не ви виждам. А нали се сещате, че за да кандидатстват при вас за работа и други, освен селяндури, трябва да си коригирате заплатите...
Айде със здраве.

Моля се много хора да четат този форум и да не се хващат на обещанията на тази верига. Жена ми работи там от месец и половина. Касиер-аранжор е. Заплатата и бруто е 300 лева, след удръжките остават около 250 лева. По договор би трябвало да се работи на 6 часов работен ден, пет дни в седмицата. Жена ми обаче за последния месец има само два почивни дни. Работи се не 6 часа, а 10-12 часа. Когато е следобедна смяна от 13 часа, се прибира вечерта не по- рано от 00, 00 часа, а преди няколко дни ги пуснаха от работа в 2 часа през нощта. Обещават им, че щели да им платят извънредни, но аз това вече не го вярвам, тъй като за миналия месец на никого не са платили извънреден труд, макар че всеки ден са имали поне по 2-3 часа /преди откриването на магазина/. Сега след откриването на магазина се работи по 10-12 часа. Не им дават да мърдат от касите по6-8 часа, не могат даже до тоалетната да отидат. Преди откриването на магазина бяха командировани в Нови пазар за една седмица. Платиха си билетите на отиване и връщане, върнаха им после парите. Но командировъчните им бяха платени по 10 лева, вместо по 20 лева, както е по закон /с преспиване извън мястото, където живеят, за повече от един ден/. Излъгали ги , че по закон било 10 лева. В закона обаче цифрата е 20 лева. Магазинът се намира в циганската махала. Когато вечер ги пуснат късно да си ходят, жените се чудят какво да правят, все пак в циганската махала е и си е много опасно. Когато в "края" на работния ден започнат да отчитат парите, времето за отчитане /поне един час/ не се смята за работно време, а като извънработно.
Ако пожелаете да напуснете, то ПРЕДИЗВЕСТИЕТО ЗА НАПУСКАТЕ Е 3 /ТРИ/ МЕСЕЦА. Тоест, с това предизвестие целят да ви откажат да напускате. Или ако все пак решите да не ходите на работа, трябва да им платите на тях три месечни брутни работни заплати, или казано по- точно 900 лева /за касиер/
Абе, ЕКСПЛОАТАТОРИ, нищо друго не мога да кажа. Жена ми е много разочарована. Започна с голямо желание, а сега е направо смазана.
Смятам тези дни да занимая Областната инспекция по труда в Добрич с начина на работа и работното време в тази фирма.
А Вие, които питате за работа в тази фирма- БЯГАЙТЕ КОЛКОТО Е ВЪЗМОЖНО ПО- НАДАЛЕЧ ОТ НЕЯ. Ще ви смажат от работа с двойно работно време и накрая ще вземете 250-260 лева. Между другото жените в магазините са в ролята на хамали и извършват товаро- разтоварната дейност и пренасянето и нареждането на тежките стоки по рафтовете е тяхно задължение. Мъже няма наети, с изключение на управителя, на когото заплатата е 500 лева бруто и също участва в товаро- разтоварните дейности.
Та, това е от мен, уважаеми съфорумци.