PENNY MARKET - REWE /img/frontend/nomap.png"

PENNY MARKET - REWE

разбрахте ли че идва Ярек.Ако знаете колко гие страх от него.Сега е момента да се казва истината  без да вие страх,защото всичко после ще бъде както преди.Обаче големи натягания са в момента.

Не вкарваите под един знаменател всички регионални и управители-има и добри сред тях.

не разбрахте ли че никои няма да се задържи в тая фирма,не трябва да знаете много ,много.Ако си вършиш задълженията  съвестно ,но не се догаждаш пред регионаллния- си никои.Уверих,се че си избират управителите да са прости да докладват на всеки час кои какво е направил ида са склонни да се подпичкосват с тях.

надявам се г-н Палавеев да се махне по-скоро защото никой не го понася и никой не иска да работи в негово присаствие.още с неговото идване в Обеля магазина пропадна,персонала няма желание да работи.ИСКАМЕ СИ ДЕСИСЛАВ ДИМИТРОВВВВВВВВВВ.

немога да си обиасна факта че смениха наи добриа човек Десислав Д. за тази xиена палавеев.махаи се от нас искаме си ДЕСИ!!!!!!!!!!!!!!

искаме си стария регионален мениджър в обеля не го искаме този скапан и нищо не разбиращ надут господин палавеев искаме си господин димитров който много си обичаме и много даржим на него от както дойде този палавеев магазана е най ужасния и персонала няма никакво желание за работа такаче той да си ходи искаме си димитров

Имах "честта" да работя в тази верига. Никога не бях попадала в по-неприятна работна среда! Всичко, което прочетох от колегите е абсолютно вярно. Заплащането е под всякаква критика, работи се извънредно (При мен се е стигало до 21 часов работен ден). За капак съм възмутена от поведението на т.н. зам. управители и управител. Това да хора без никакво възпитание и обноски! Поведението им е на ниво "Тракторист". Явно тъй като нямат никакви организационни и упраленски качества, са решили да блеснат с цветущите си псувни.Всички служители, които работеха съвестно и упорито, и най- вече хората, които имаха обноски, не се провикваха все едно са на полето и не псуваха като каруцари, бяха изгонени. Съветвам всички вас, които четете този коментар, да не се захващате с тези простаци, дори и да сте в затруднено финансово положение и да се нуждаете спешно от работа! Успех на всички!

всичко това което прочетох до тук е напьлно вярно.при нас беше пьрво 2 седмици обучение след това ни казаха,че ще си чистим магазина и ще се подготвя ме за откриването.това беше някаде около края на октомври.в деня когато щяхме да започнем да чистим ни казаха да си сьбираме багажа,защото трябвало да отидем да помогнем на колегите от друг град да си отворят магазина за 2-3 дни.трагнахме с нагласата да се приберем наистина за 2-3 дни,но стояхме около 10 дни.след като се прибрахме на другия ден ни се обадиха,че отново сме командировка.варнахме се от след 5 дни и ни пуснаха 1 ден почивка,защото нямало време и нашият магазин трябвало да се отваря.и буквално сме изчистили и заредили магазина за 3-4 дни.работили сме по 10-12 часа.деня преди откиването повече от половината колеги бяхме от 8 сутринта да кажи речи до 1 през нощта,а на откриването бяхме пак от рано на работа.както и да е
само искам да кажа,че наистина за да работиш в тази верига или трябва да имаш много здрави нерви и да работиш наистина много здраво за да не те махнат или да се подмазваш на шефовете за да се задаржиш на работа. наистина се работи повече от това което е по договор и изванредния труд не се заплаща

От днес са факт нови пет души съкратени от Пени маркет в Добрич. На работа остават 10 души, в това число и управителите. А в началото бяха 24. Управителят, който отвори магазина в началото на Ноември също не беше подминат от съкращенията. Беше махнат още в средата на декември. Работата отива много на зле. Май тоя магазин скоро окончателно ще бъде затворен. Просто липсват клиенти, цените са високи, малко разнообразие и т.н. Отгоре на всичко се намира в циганската махала.

Браво Койчо.Това мислех отдавна да направя, но за съжаление не владея немски, а и не знам как може да се сигнализира на големите босове(инвеститорите).Сигурен съм, че ако имат и най-малка представа какво се върши и как се спазват законите и подписаните договори няма да остане нито един от назначените управители,регионални и тем подобни.
Това ,което пише cobain е напълно вярно.Уверявам ви ,че няма ни най-малко преувеличение.Дори мога да добавя, че освен удълженото работно време се полага и нощен труд, който никъде не се споменава в трудовият договор(следователно не се и заплаща).Задължават персонала да се подписва в присъствената книга върху невярна информация(т.е. подписваш се ,че работният ти ден е с нормална продължителност и извънредният ти труд на практика не фигурира никъде).Използва се икономическата криза и нарастващата безработица, за да се държат хората в подчинение.Просто ,ако заявиш ,че искаш да се спазват клаузите в трудовият договор и законовите разпоредби според "Кодекса на труда" си заплашен от уволнение.Лошото е ,че на другият ден се назначават нови наивници.
 Ето за това ,Койчо ,искренно те приветствам!Мисля ,че точно това е правилният път.По мое мнение ,ако се сигнализира "Инспекция по труда" или друга някоя институция просто някой ще вземе някакви пари и нещата няма да се променят.За това трябва да се сигнализира немската управа и медиите ,за стане темата обществено достояние.
 Защото знаете ли ,дами и господа, не е чак толкова важно че нашите съпруги напускат и си тргват излъгани. Лошото е ,че на тяхно място идват други ,които също ще бъдат употребени. И така докато не се извади наяве всичката тая помия.