СОМАТ АД / SOMAT / Willi Betz /img/frontend/nomap.png"

СОМАТ АД / SOMAT / Willi Betz

Колеги кажете заслужава ли си да кадидатствам за работа в СОМАТ
Изкарах категориите скоро и нямям опит като шофьор. Чух че обучението им е на ниво а за мен това е важно, тъй като във всяка голяма фирма искат стаж. Разбрах, че положението със заплащането е тежко, но камионите са нови а релациите разнообразни.

Томас,закривай,закривай...

Вие срам нямате ли.Кога най-накрая ще преведете дължимите заплати на шофиорите си или по-точно казано на шерпите,защтото е недопустимо да се държите така с хората които ви изкарват заплатите.Не ви ли е срам да давате интервюта по весниците как тази фирма за миналата година има печалба от 10%,а в същото време вие най-нагло задържате заплатите и безобразно режете от отчетите на шофиорите си,когато тръгнат на път ги изпращате почти без пари/едва с по 300е/за незнайно колко месеца.Нормални ли сте изобщо.Защо павите разлика между щофиорите от двата клона,за едните има по 400 дори 500е за тръгване на път за деугите с голям зор по 300е,едните могат за си взимат отчетите почти редовно за другите няма такава екстра,на едните се признават разходите за курс,на другите не,едните като слязат от камионите си почиват,другите са превърнати в метачи,чистачи,мивкаджии,и за всичко каквото се сетите без изобщо да има нещо общо със щофиорската професия.Знаете ли как се работи при 40гр.цял ден косене на трева и вечерта се тръгва на път.Със какво софийските щофиори са повече от Видинските нали сте една фирма,що за безобразие и непрекъснато надцакване става.Няма ли еин свестен шеф останал в тази фирма да се заинтересува за всичко това и да го промени накрая.И когато се вижда откровенната некадърност и безочие на шефовете по клонове,и некомпетентни диспоненти да бъдат  махнати все би трябвало да са останали и кадърни хора.Няма ли най-накрая да заработи нормално тази фирма.Докога ще трябва да се молим за изработените си пари,и за по-нормални условия.И накрая изплатете заплатите за да не ви тропна децата да ги гледате,безсрамници такива.Но може би вие нямате деца.

голяма фирма ама е дървена с мизерни заплати.Като не ви плащат започвайте да краднете нафта.Аз ако бях работих в тази фирма бих карал в чужбина там бих продал влекача после ще кажа ,че се го крадна ли пред кукуте

А ЗАЩО НИКОЙ НЕ КАЖЕ КАКВО ВСЪЩНОСТ ПРАВЯТ ШОФЬОРИТЕ ПО РЕЛАЦИЯТА ЗА ТЕРМЕЗ КАК СЕ ПРОДАВАТ  ГУМИ ЧАСТИ  И  НЯКОИ СА ГО ОБЪРНАЛИ НА АЛКОХОЛЕН И СЕКС ТУРИЗЪМ ВМЕСТО ДА КАРАТ  ТУК ЧЕТА КАК САМО ПЛЮЕТЕ ВАЛЕНТИН ХРИТОВ НО ТОЙ ЛИ ВИ Е ВИНОВЕН ЗА ВСИЧКО  НИЕ КАТО ШОФЬОРИ НЯМАМЕ ЛИ ВИНА ИЛИ ТОВА НЕ СЕ БРОИ НЕ МОЖЕ САМО ДА ОБИЖДАМЕ А ДА СИ ПРАВИМ КАКВОТО НА НАС НИ ИЗНАСЯ

Христов е най- положителният от посочената по-долу тройка, то е човечен, макар и прост. Като отидеш при него и човешки му посочиш проблема си, винаги ще ти помогне. Мартин от отчетите е просто комплексар, той знае че няма другаде никъде да го вземат на работа, типична мъжка про..................., скучно му е по цял ден, седи и дебне. Превърнал се е в класическа селянка от женски тип. Но й той не е проблемът на СОМАТ. Проблемът на СОМАТ е Роската Димитров - неговите вечни игри, той нарежда кога да се плати и кога не, той нарежда всичкор но даката нашта партия му пази гърба, така ще е

Жалкото е че всички написани гадости до тук са верни! А още по жалкото е че могат да се добавят още мнооого! Нека повдигнем и въпроса с авансите които взимаме в Европа. Аз лично не съм съгласен да вземам по 400 евро на месец аванс. Какво по напред да направя с тях? Да изпратя на семеиството си което не виждам по 3 месеца, да се прехранвам аз или да ги пазя докато се прибера, защото пък когато се прибера няма да мога да взема парите си от отчета, а ще трябва да чакам следващото си заминаване и така си работим като хамали и си седим без паричките които сме изработили и си мълчим!!!!!!!!!! Ако може някоот управлявящите да ме посъветва в този казус ще съм му благодарен!

Напишете оплакванията си там,където трябва,защото само тук не помага.Аз вече го направих

Тук е мястото да споделя за всички,които имат желание да кандидатстват в тази ,,соц''фирма и по точно  (администрацията), да не го правят.Отношението към служителите е крайно отрицателно и неуважително.Липсва добра работна атмосфера .Няма млади хора .Заплатите се изплащат с 3-4 месечно закъснение в повечето случай.Изключвам хората,работещи с Афганистан .Лицата(те си знаят кои са )   Валентин Христов,Мартин Петков,Росен Димитров,хора без образование ,като например  лицето Елена Босилкова и ощеееееее много другиии всеизвестни на всички нас кадри.Ако искате да работите със  стари кукумявки и  дебели тип''комунистически'' чичковци там е вашето място.

Успех!

Исках само да споделя на всички,че моя съпруг напусна от СОМАТ през месец май и все още не са му изплатили отчетите !!!Съгласна съм изцяло с мнението на Галя!