Starbucks /img/frontend/nomap.png"

Не си губете времето!
Това, което разбрах от интервюто от лъчезарна,но татуирана като затворник особа боравеща с чуждици:
Заплата 800 Бруто,4 лв на час Бруто.
Мултиспорт карта на цена 40 лв остатъка от работодателя.
Право на пакет кафе,който ти се удържа от заплатата в размер на 3,50 лв, защото е някакво "специално" и реалната цена е 13-14 лв.
Въпроси :С какво се занимавате освен търсене на работа (с цел сигурно в бъдеще да те ползват за техни цели).
Първа смяна от 7:00.
Готвене, чистене,каса, напитки.
Успех!

Като бивш служител мога да кажа, че единственото което е зле е заплащенето. Колегите и екипа са супер, станахме много близки приятели и си помагахме и покривахме много.
Напускането е голямо заради изключителното ниско заплащане- 3,20 на час. В някой от заведенията натоварването е много голямо.

Преди време кандидатствах за позицията на бариста, с идеята да я съчетавам с учението. Имаше две интервюта, като второто беше на място в заведението и ме накараха да "поработя" на място малко, като на практика ме накараха да избърша шкафовете и да поизмия съдове безплатно... Не знам какво се оценява с това - каква експертиза имаш в размахването на парцала, нито как с тогавашния ми студентски акъл се съгласих. Още повече, че провеждащия интервюто ме остави на самотек и после и не погледна "резултата". Опция за 4 часа не ми предложиха, за 6 заплащането беше около 550-600 лева по мои спомени (става дума за преди около 2-3 г.). Като цяло работата за студенти без опит, които искат да заработват някой лев, става, на мен обаче мениджмънта ми остави лошо впечатление.

Здравейте на всички! Аз съм момче на 16 години и с приятелите ми решихме, че ни е време да опитаме от "удоволствието" на работата. Имам въпрос към хора, които могат да ми отговорят на следния въпрос: Какви документи ми трябват за да кандидатствам за работа в Старбъкс, и ако ме приемат какво следва?

Благодаря Ви!

Аз съм редовен клиент на заведението на Гурко. Искам само да кажа, че съм очарована от персонала. Лъчезарни, любезни, внимателни. Прави ми впечатление и, че няма разделение на "шефове" и "подчинени". Продължавайте все така! А аз ще продължа да съм от най-редовните ви клиенти :)

1 точка

Заплатата е около 500лв.+ 60лв. ваучери за храна. Всяка седмица имаш безплатен пакет кафе + бакшиш от клиентите (който е между 10 и 25лв. на седмица)

Работното време се спазва стриктно, като по време на работа имаш право на 3 напитки по избор.

В The mall е доста по-натоварено от останалите заведения и има моменти, когато работата е доста напрегната и изнервена.Клиентите изобщо не са такива, каквито ти ги представят на интервюто.
Работата на втората смяна е 60% чистене.По-скоро си хигиенист отколкото бариста.
Според мен студенти могат да работят, ако не им се налага да ходят редовно на университет.А и когато си на 4 часа заплатата е около 300 лв.
Ако търсите социална и динамична среда мястото е ок.
За сериозна работа - не става.

Здравейте, имам въпрос към хората, които са наясно с организацията на веригата.
Възможно ли е студент да работи на непълен работен ден в Старбъкс?

Искам да изразя мнението си за компанията, като бивш служител.
Разглеждайки критериите за оценяване,посечени долу мога за кажа,че заплащането не е много, но за студент е  достатъчно. А коректността на фирмата спряма теб-гарантирана. Заплатата се превежда в определиния ден и час, без никакви изключения!Може да е  малко, но знаеш,че я получаваш.
Що се отнася за потенциала за развитие-има на къде да се развива човек, но за да се развиеш тоест да се издигнеш в йерархията е нужно първо някой да напусне и да се отвори позицията и втори наистина да работиш здраво,като следваш всички стандарти на компанията.
А ако  става дума за колектив и работна среда мога да кажа много хубави неща. Готини колеги, с които се забавляваш докато работиш. Разбран мениджър, които те уважава и с който можеш да се забавляваш нищо, че сте на работа(в рамките на нормалното разбира се)
Но от изветно време насам разбрах,че има много промени по трудовите договори и заплащането е малко по-различно. Смениха и регионалния мениджър, което допълнително променя старата обстановка и нещата не са така както стояха.

А за заведението в Бургас някой може ли да ми каже повече информация-най вече ме интересува заплащането..Понеже в предните мнения става въпрос само за софийските заведения.

Здравейте, само искам да кажа, че Starbucks  е франчаиз като повеяето подобни вериги и това си носи негативите. Там където съм, има и хубави и лоши локации. Под "лоши" да се разбира точно както някои описаха - не особено чисто, малко и неподредено, объркват ти напитките и т.н. В други места (там където всеки ден се отбивам преди работа) е съвсем различно.
Между другото - познайте къде съм оставал най-разочарован от Старбъкс...... предполагам, че е трудно да се повярва но това е Ню Йорк. Мръсни, без асортимент, с една обща тоалетна (!) и други.
Така,че.. не е изненада това което става у нас с тези заведения, още повече че лицензионният контрол на толкова малък пазар е "0" . А дори и да го има, гърците ще намерят изход.
Поне, надявам се, кафето да им е истинско, а не пакетирано в съседното мазе.