Керамика Бургас АД /img/frontend/nomap.png"

Керамика Бургас АД

Като за Бургас не е лошо
Парите може да са повече
Иначе возят те - хранят те - дрехи дават и не е чак толкова натоварващо

Абе става , като се замислиш може и по добре ама в Бургас избор няма много

Не си губете времето там, там може само да си загубиш здравето, нищо няма да спечелите. Ако се смени ръководният състав може и да се оправят нещата.

Много обещания и нищо насреща. Извънредни часове и извънредни смени, а не се заплаща нищо извънредно. Мръсна и шумна работна среда, абсолютно никаква организация на работата !

Работих за кратко във фирмата. Не си заслужава човек да си разбира здравето физически и психически. Парите не са чак толкова много , колкото обещанията. Натоварването не е никак малко при условие , че ще те използват за всичко.

Като работно място, силно запрашена и шумна среда. Като заплата добра горе долу за Бургас, но не и за работа и отговорността. Иска се от теб да бъдеш всичко - от оператор , механик , ел , общак и чистач. Да, климатик има в кабинките, но всеки работник знае, че климатика не е за удобство на работника, а за ел. таблата и пултовете. Заплатата , с обещаната на интервюто и реалната е различна, а така чаканото увеличение , почти никой не го дочаква- обещаното на интервюто. Ръководен състав - и старият и новият началник една майка ги е раждала. На старият не му пука за нищо и не поема отговорност, а за новият самозабравил се младок с прекалено високо съмочувствие. За собственика на завода - лошо и високомерно отношение. Като цяло завода има бъдеще, но не и с този ръководен състав и собственик. Колегите- те са най- доброто в завода. Винаги готови да помогнат и да те научат. Разбира се и там се намира по някой който да говори лошо на всички. Моята препоръка е - че може да работите за 2-5 месеца или за зимата, но в никакъв случай целогодишно. Неописуемо мръсна среда. От скоро и интриганска и задкулисна обстановка от страна на новият началник. Това и беше причината да напусна.

Лични наблюдения за времето в което съм бил в завода:

Работата е сравнително лека - тежка би била за хора които са си седяли на столчето да си клатят краката!

условията са благоприятни като се счита че във всяко помещение имаш стол и климатик! (колко от вас могат да се похвалят че на работа им позволяват да сядат без забележки?)

Всичко което научих и съм благодарен че срещнах такъв човек в завода го дължа на новият началник!

Колегите са изключително приветливи и винаги можеш да работиш с удоволствие.

Неприятен е факта че заплащането не се осъществява така както се уговаряте с Г-на (реално няма да получите максимума за който ви стимулират да започнете)

За съжаление през 2021г. нищо не се е променило за периода от 2019 г. до този момент. Нови линии с технология от 19 век!!! Мизерия навсякъде!!! Неподдържани машини!!! Ще изискват от вас да сте няколко позиции наведнъж!!!

Некоректен работодател. С нарушаване на трудовото законодателство ще се сблъскате в първия Ви работен ден, но уви при свършен факт. Ще си кажете е какво толкова, то почти навсякъде е така...но съвсем скоро ще разберете, че това не е точно така,защото т.нар. "бонуси" често не се дават и то без обяснение. По-точно преди заплата се вдигат зрелищни скандали с цел да те глобят или направо да те уволнят за абсолютно несъществени неща. Г-на е изключително арогантен,безскруполен и неспособен да работи с хора. В това число и с клиенти на фирмата. Как тази фирма все още има бизнес партньори,след като шефът ти няма елементарна етика и си позволява нецензурни определения по телефон или в лични срещи. Това е причината за тягосната и неприятна работна атмосфера, която дори готините колеги не могат да подобрят. Навсякъде има камери и няма шанс да ги игнорираш, защото от съвсем неочаквани коментари от г-на по телефона разбираш,че си наблюдаван. Аз съжалявам, че съм познавала и работила за такава личност. Много неприятно място за работа,въпреки големия потенциал който фирмата има и който според мен няма да се реализира,защото безхаберието е потресаващо. Лично мое мнение е, че Керамика ще си остане малък провинциален производител със затихващи с годините функции. Защото процеса е двупосочен. Една фирма ще се развива и просперира когато зад нея стои армия от хора, които хабят сили, енергия и потенциал, но със сигурност също ще изискват и ще си знаят цената. Все пак съм оптимист,че нещата ще тръгнат в правилната посока, но определено това няма как да се случи с Керамика по обясними причини.

Работното време е нерегламентирано,нощни и извънредни не се заплащат.Безопасността на труда е под всякаква критика."Пари и хора няма,действайте!Ако не ви харесва-балъци много."Работно облекло се дава един път на пет години.Няма значение дали работиш или не,важно е какво се говори.Уважение нулево.Права не съществуват.Съжалявам,че си изгубих времето,здравето и нервите.Успех на всеки,който иска да се пробва!