Керамика Бургас АД /img/frontend/nomap.png"

Керамика Бургас АД

Некоректен работодател. С нарушаване на трудовото законодателство ще се сблъскате в първия Ви работен ден, но уви при свършен факт. Ще си кажете е какво толкова, то почти навсякъде е така...но съвсем скоро ще разберете, че това не е точно така,защото т.нар. "бонуси" често не се дават и то без обяснение. По-точно преди заплата се вдигат зрелищни скандали с цел да те глобят или направо да те уволнят за абсолютно несъществени неща. Г-на е изключително арогантен,безскруполен и неспособен да работи с хора. В това число и с клиенти на фирмата. Как тази фирма все още има бизнес партньори,след като шефът ти няма елементарна етика и си позволява нецензурни определения по телефон или в лични срещи. Това е причината за тягосната и неприятна работна атмосфера, която дори готините колеги не могат да подобрят. Навсякъде има камери и няма шанс да ги игнорираш, защото от съвсем неочаквани коментари от г-на по телефона разбираш,че си наблюдаван. Аз съжалявам, че съм познавала и работила за такава личност. Много неприятно място за работа,въпреки големия потенциал който фирмата има и който според мен няма да се реализира,защото безхаберието е потресаващо. Лично мое мнение е, че Керамика ще си остане малък провинциален производител със затихващи с годините функции. Защото процеса е двупосочен. Една фирма ще се развива и просперира когато зад нея стои армия от хора, които хабят сили, енергия и потенциал, но със сигурност също ще изискват и ще си знаят цената. Все пак съм оптимист,че нещата ще тръгнат в правилната посока, но определено това няма как да се случи с Керамика по обясними причини.

Работното време е нерегламентирано,нощни и извънредни не се заплащат.Безопасността на труда е под всякаква критика."Пари и хора няма,действайте!Ако не ви харесва-балъци много."Работно облекло се дава един път на пет години.Няма значение дали работиш или не,важно е какво се говори.Уважение нулево.Права не съществуват.Съжалявам,че си изгубих времето,здравето и нервите.Успех на всеки,който иска да се пробва!

Истината в това "Предприятие" я определят двама човека... човекът -Слънце и..."човешки ресурси.
Всяка крива ,успоредна на шефовата е права.
Голям потенциал,за съжаление не възможно да бъде реализира.
Повечето кадри са там сложени за уши. Реално работят 5 човека ,като те са и неудобни и често непослушните се отстраняват.
Работи се и съботите и официалните празници ,а не се плащат.
Не получаваш договорената си заплата ,защото ....така са решили горните двама.
Това е истината.
Успех на всеки ,който посмее!

Някой може ли да даде актуална информация за работата във фирмата?

Ужас в бетоново стопанство без работно време, заплата мн зле, уважение нулево с две думи работи Иванчо чефлика е твои колегите  супер зле ,уши колкото искаш, а операторите  гогата и димитър винаги готови да слухтят администрацията е наи важна защо ли??? радвам се че се отарвах на време

Ужас в бетоново стопанство зплата нулева работно време денонощно ,текучество голямо с две думи работи Иванчо чефлика е твои. Колкото по-мълчиш по уважаван си общо взето мн зле.Шпиони много, двамата братч Георги и Димитър ушите на Валката, изомих се и се радвам че се отарвах на време.Пално е с малаумници!!!!

Ето и моето мнение:
1.Сносно,гледал си какво подписваш.
2.Ясно,че за теб ПАРИТЕ са уважение,намалят ли не те УВАЖАВАТ!
3.Навсякъде ако само мрънкаш , а не работиш ,ще ти бият шута.
4.Първо разбери какво ПИШЕ ,а после пиши!
5.Чувал ли си поговорката "Чуждото е по сладко"
6.Като гледам е голям ,само 6-так не го вижда.
7.Ключово.
8.Да не си случайно от атака или расист.
9.Това ,че ти не можеш да мислиш не значи ,че и другите не могат. :)

За обобщението:
Като беше толкова недоволен ,защо се върна там отново.
При теб май важи : "Бебето ако не реве МАЙКА му не му дава да сучe"

Сега моето обяснение :
1. Заплащане - НИСКО без тенденция за развитие , определя се дали ГО кефиш или не . От 3 месеца закъснява с по 15 дни , а аванса го спря нацяло . КРИЗА БИЛО !
2. Уважение - ами виж заплащането и ще се сетиш .
3. Привилегии - може да си оплакваш може и не - стига да не ти пука ,че утре ще те изгонят .
4. Фирмена сигурност - татко е бил голям , ама на големите и на тях им са клатят краката .
5. Свободно време се намира доста ако си в подръжката ,но извънредния труд е много и неплатен .
6. Потенциал за развитие - никакво развитие - и доверените хора идват и си отиват .
7. Нямам мнение
8. Колегите - Операторите са цигани и турци ; подръжката - българи (ел. - 3 човека и механици - около 8 човека) ; ръководството - ПРОФАНИ !
9. Работна среда няма , хората се разбират но условията не стават за мислещи . Ако не му пука на човек и не му се мисли си е точно за тук .

О Б О Б Щ Е Н И Е

Няма по лошо от това ,че във фирмата върви сравнението " Има и много по-зле от нас ; Другите фирми са по зле ; Стой тука - нали ти плащат и др. "

Докато гледаме тези които са по-зле все ще ги догонваме и най-накрая ще ги хванем . :) - Това е моя мисъл .

И кризата не може да ме спре да напусна.
Честито на желаещите да опитат .