Лидер Консулти /img/frontend/nomap.png"

Лидер Консулти

Да добавя още нещо,защото явно все някой ще ме пита:
Да ,фирмата има лиценза за извършване на посредническа дейност В БЪЛГАРИЯ.
На мене обаче ми беше казано,че ще бъда нает от български работодател и впоследствие ще бъда командирован в Германия.
В което аз лично не виждам нищо нередно - поне ако условията по договора са спазени.

160 "Лидер Консулти" ЕООД № 917/ регистрирана на 12.03.2008г. гр. Варна, ул. "Три уши" 14, ет. 1, ап. 1; тел. 052/ 979 - 171
валидност на лиценза:
12.03.2013 г.
 източник на информацията:

Предполагам,че някой неудовлетворен от условията или самата работа е дал израз на омразата си тук.
А може би просто има хора ,които надценяват квалификацията си?

Е какво става сега, явно нищо не е станало до този момент, никакви проверки не са отишли в Лидер, защото тая продължава да работи и да търси например Водопроводчици за работа в Словения за оная Стела Мезе и сайта и се търсят спешно водопроводчици и в заплата бг Лидер Консулти също търсят Водопроводчици и Шофъори за Италия се търсят и как търсят работници за работа в чужбина, като не са лизензирани да изпращат хора навънка. Какво става в тази държава, няма ли органи да проверят ?

някои може ли да ми каже за какво става вапрос

Нека да обобщим основните факти:
1.Лидер Консулти нямат лиценз за работа в чужбина. Както беше написано - да пращаш работници в чужбина без лиценз се смята за престъпление.
2.Нямат право да ползват ничий друг лиценз и да си връзват гащите по този начин.
3.До момента във форума са писали измамени по обяви за Германия, Италия, Словения...
4.Госпожата не знае чужд език - значи като плащате за превод на документи, всъщност плащате тя да занесе документите ви на някоя преводаческа агенция. А много хора пишат че не са видели документите за които плащат.
5.Суми от по 100 - 200 евро се искат ей така за даване на един телефон и никаква реална услуга от рода на подбор, точни и коректни сведения за работта и битовите условия и т.н.
6.От агенцията пишат под различни имена като изкарват българския работник див некадърник и простак - този, който до сега им е плащал и им е давал хляба мислейки, че ще му намерят работа.
И накрая - този форум е  доказателство, че не могат да ни правят на маймуни прекалено дълго. Никой не може дълго да си играе с доверието на хората и да печели от него.

От април 2008 г. до средата на август 2008 г. лицензите на 22 посреднически фирми бяха отнети, в сравнение с 33 за периода април 2007 г.-март2008 г. и 15 за периода април 2006 г.-март 2007г . Досега са отнети общо 85 лиценза. Освен това една нелицензирана посредническа фирма беше осъдена, а други три случая се разглеждат от съда.
ОТ 01.10.2006 Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ДА СЕ ИЗПРАЩАТ РАБОТНИЦИ В ЧУЖБИНА, АКО ФИРМАТА НЯМА ЛИЦЕНЗ, КАТО ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО СЕ НАКАЗВА С 10 ГОДИНИ ЗАТВОР И ГЛОБА В НЕОГРАНИЧЕНИ РАЗМЕРИ.

Госпожата може да си развърже гащите, ама да ги държи да не и паднат и съвсем да се разкрие всичко. ТАКАВА ПОДОБНА ИЗМИСЛЕНА ФИРМА ЕВРО ПОЛ ЕООД, ПУБЛИКУВАНА ТУК ОТ АГЕНЦИЯ ЛИДЕР КОНСУЛТИ (под името БЕЗ ИМЕ ОТ ВАРНА), ЧЕ пращат хората с друга фирма и са си вързали гащите  - НЯМА, НЕСЪЩЕСТВУВА, няма ЕВРО ПОЛ ЕООД не съществува като фирма, проверени бяха всички регистри като вид дейност. А и дори да съществува или да е в процес на съществуване е противозаконно, защото агент според закона няма право да преотстъпва агенските си права на друг. Не могат да си преотстъпват лицензите и едните да работят с лиценза на другите. В този случай дори и да съществуват взаимно и да си играят с хората, още по лошо. Благодарим ви за информацията госпожо Димитрова, това също ще използваме срещу вас.

Какво значи няма вина? Значи посредникът хабер си няма къде праща хората и каква е действителността? Толкова по-зле за него, че не знае действителните условия и казва на хората неща, които не са действителни.
Толкова по-зле и ако праща на работодателя хора които не са майстори и излагат името на страната ни. Та нали основната работа на един посредник е да прави подбор на хората и да преценява кои са специалисти? Значи ако и това не се прави, къде е професионализма?

Може да е прав, но неможе да слага всички хора под един знаменател.
7 от измамените момчета са с 15 години стаж , хора доказали се в професията си, хора направили половината Варна с гипсокартон, хора работили за едни от най-големите строителни фирми във Варна.
Съгласен съм, че има много самозванци, които се пишат за майстори, но в този лучай с фирма Лидер Консулти не е така.Просто кадърните момчета, те даже не са момчета а мъже по на 35 години, бяха излъгани за условията на живот и труд в Германия, бяха излъгани ,че ще има прилична квартира, трудов договор и осигуровки, взеха им парите и ги пратиха за зелен хайвер.Тези , които са все още в Германия и работят за един месец са взели  по 50 евро.Лично аз говорих с едното момче, което е все още там , скъсва се от бачкане, все още е без трудов догавар и няма пари да е прибере.Тези фирми се гаврят с хоратаи ни ползват нас българите , като бели роби.

Благодаря на всички, които писаха за тазе меко казано некорекна фирма и ни предпазиха, защото за малко и ние да изгорим.Благодарение на форумите и на всички измамени, които са писали ние се отказахме навреме.
Благодаря