ОПТИКС АД /img/frontend/nomap.png"

ОПТИКС АД

Бляк!!!

Привет! Мой познат доста ми препоръчва фирмата.Всичко било супер,заплатата около 600-700 лв.работното време също било обещаващо.ОБАЧЕ! До сега съм работил само и единствено в търговската сфера,такова си ми е и образованието.Естествено съм успокояван с думите" то там си има обучение"Честно да ви кажа нямам си грам понятие от оптика..Има ли смисъл да кандидатствам

Като за предприятие, за което се знае че е много проспериращо, даващо път на младите специалисти, световно известно със своята производителност, изключително съм разочарован от фирмената сигурност и от контрола на документи, които се подават било то за работа, стаж и така на татък.

Към предния анонимник:
Храната в стола е като във всеки стол, вярно, че е малко скъпа но с намалението идва поносимо.
А ти типично по български не гледаш себе си, а в чуждата паница. Който работи съвестно не го наказват. Има също и бонуси за добре свършена работа, аз лично си ги получавам. Също фирмата предлага 50 % заплащане на наема на квартира в Панагюрище. Не виждам какъв ти е проблема.

Хората искат да се върши работа, а не да си клатиш краката и да мрънкаш. Добре, че си напуснал, защото такива като тебе нямат място в Оптикс.

Не съм си представял, че може да има семейна фирма от 600 човека!Отношението към хората които не са от града е ужасно ! Заплатите ги режат без обеснения..На интервюто говорят гръмко, че ще подпомагат транспортните разходи, но всеки си троши собствената кола и дава допълнително за гориво..В фирмата работят цели семейства с братовчедите...Хубави заплати взимат само връзкарите...Ако не си от града гледат да те набедят за всичко..Правят се обучения като придобитите умения и квалификации не се използват в работата, а гледат да те държат с подписания допълнителен договор за неустойки..Работи се извънредно, като труда не се заплаща!По голямата част от шефовете са стари хора от комунистическо, като практика в фирмат е да се управлява с "навикване".Развитието в нулево...няма смисъл от старания най много да ви глобят!Местоположението е просто без коментар!Храната в стола е ужасна :D Ако сте човек без достойнство тази фирма е за вас !

Останах шокирана ,още на интервюто.Въпроси от сорта "Дете"?А намерение за дете?И на това му се вика отдел "Човешки ресурси".Срамота..

Още на интервюто започват със заплахите,как ще дължиш пари ако напуснеш,как ще те мачкат и унижават,как няма да можеш да пиеш вода и да ядеш.Не се работи така с хората,нямате елементарно уважение.Сега разбирам защо никой не иска да работи там.

Отношението към хората, които не са от града е отвратително. Добри пари взимат само връзкарите в тази фирма.Фирмата е пълна с роднини,любовници. Новопостъпилите инженери работят като оператори на машините,а не по длъжността за която са наети.

Не се заплащат транспортните разходи на хората които не са от града, макат на интервюто това да се обещава гръмко всеки си ходи с личният автомобил .Работи се събота и неделя а не се плаща. Отношението към хората които не са от града е отвратително. А заплатата незнаеш колко ще ти е всеки месец , защото като им кефне те режат до 50-60 % и си отиваш без пари и обяснение защо. Ако не си от града гледат да те набедят за всичко и да те изгонят , по-този начин шефовете се пазят чисти и друг го отнася за техните грешки. Фирмата е пълна с приятели , роднини съпрузи и любовници , те я ръководят и никога за нищо не ги интересуват работвщите в фирмата.

съжалявам че напуснах.сърцето ми е все още там.........няма смисъл от повече коментари...........