ОПТИКС АД /img/frontend/nomap.png"

ОПТИКС АД

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Привет,

С ръка на сърцето мога да кажа, че това е най- некоректната фирма, за която съм работила. Използваха ме няколко години и накрая ме захвърлиха като употребена салфетка, по претекст, че не си върша работата достатъчно добре (работа, която в общи линии е да мултитаскваш в 100 различни неща и накрая от стрес и бързане да оплескаш всичко. Задачите не са разпределени между служителите и във фирмата цари един организиран хаос. Навсякъде се крещи и се говори на неприемлив тон. "Високите" постове биват заети от един и същи, вече видимо остарели морално и физически, хора, които не дават никакъв шанс на младите кадри да пробият и да имат кариерно развитие. Всяка свежа и нова идея бива оплювана, защото въпросните висотайши живеят в миналия век, а някои от тях дори не знаят как да си включат компютъра. С две думи- пълен соц! Мирише на комунистически строй, а не на просперираща фирма. Помислете си добре преди да приемете работа в Оптикс, не си заслужава времето и нервите!

Хора, не си губете времето! Тази фирма е бавно, но сигурно потъващ кораб. Ще ви изцедят на максимум, след това ще ви захвърлят като употребен парцал, по претекст, че не си вършите работата и "трябва да си повишите компетенциите". Невъзможно е един международен търговец, като мен, от 365 дни в годината, 350 да е в България. Некоректност по отношение на командировъчните, чудовищна бюрокрация, недоверие към служителите. ИД те гледа сякаш си потенциален крадец, а не образован и деен кадър. Често ми се е случвало да плащам от собствения си джоб, когато отида на бизнес пътуване в чужда страна, защото ресурсите, които ти се полагат като търговец са крайно недостатъчни. Размити отговорности, неадекватно началство, ако е възможно един човек да върши работата на десетима, е перфектно. Заплатите не са конкурентни, когато постъпите ви заливат с обещания, но по-късно разбирате, че всичко е добре измислена схема. Спестете си разочарованието!

Привет! Работих във фирмата четири години. Не мога да ви опиша за какъв "комунистически строй" говорим. Няма свобода на мисълта и действието, няма иновации, няма перспектива.Работните места на високо ниво са заети от един и същи хора вече цяла вечност и не се дава никакъв шанс на младите кадри да "пробият" и да вкарат свежо мислене и идеи. Самият ИД не знае какво е маркетинг, а отделът, който носи това име, извършва всякакви други дейности, но не и маркетингови. Дори на директорско ниво няма свобода на действието, бюджетът се намалява с по 10-15 процента всеки месец, което говори за крайно неприемливо плануване. Да не подхващаме темата за заплатите - един оператор на стург взима повече от човек на мениджърска позиция (примерно). Работниците са посредствени и меко казано се отнасят с пренебрежение към началството. От целия фирмен колектив, сигурно има не повече от 10 процента качествени кадри, знаещи какво правят. В медийното пространство се изливат суперлативи, за да се замажат очите на обществото. Общо-взето идеята на ръководството е такава - всяка година да се привличат новозавършилите гимназия/техникум, да се изстиска на максимум капацитетът им, да се обвържат с три годишен договор, при който, ако напуснат, връщат огромни суми като компенсация, а през целия този период на работа, да не видят кадърно обучение и систематизирано вдигане на възнаграждението, както обещават в началото. Да не говорим, че немалък процент от кадрите на мениджърско
ниво, нямат висше образование и са придобили съответното работно място на принципа "той е братовчед на третия син на еди кой си..." Отговорностите са размити на всякакви нива и често се прибягва до висок тон, свади, противоречия, които разбира се се прикриват много добре. Разбира се, има и положителни страни във фирмата, но те са почти невидими на фона на цялата анархия. С две думи - помислете добре преди да започнете работа в "Оптикс" АД.

Коректна фирма, добра социална политика.

Вече няколко години не работя във фирмата, но не мога да кажа, че съм напуснал разочарован. Всъщност отстрани разбирам колко позитивни неща имаше там.

Като цяло е добре и аз съм си доволна. Пробвах като стажант и после ме взеха на трудов договор. Оценявам, че на млад току-що завършил студент, ми дадоха шанс за реализация. Шефовете са амбициозни и понякога доста ни юркат. Иначе получавам заплатата си навреме, взимам полагания ми отпуск, има столова, в която можеш да се нахраниш като човек.
Всяка фирма има положителни и негативни качества, но всеки вижда каквото иска!

Всичко, което ще обещаят на интервюто няма да бъде спазено! Внимавайте как си договаряте заплатата - ако Вие говорите в Нето, те имат предвид Бруто. Никакво място за израстване! Никакво уважение! Хората, които не са от града са по-долу и от плъхове. Ако имате проблем ще Ви изслушат, но няма да вземат мерки, макар че ще Ви обещаят точно това. Ръководителите са гола-вода, некомпетентни и груби. Всички кадърни хора вече напуснаха, останаха само хора, които няма къде да работят, тоест нямат избор и затова се съгласяват на всякакви извращения от страна на така нареченото ръководство! Ще Ви кажат всичко, което искате да чуете и после ще направят каквото си знаят - да Ви смачкат и унижат, за да си мълчите вече! Видеото в jobs е лъжа след лъжа! Има още няколко фирми в града в същата сфера, които напредват стремглаво и въпросната фирма потъва бавно и сигурно. Начинът на работа е под всякаква критика - никаквва организация, всеки работи срещу всеки, за да прецака другия, усложнени процедури, които никой не спазва, защото вечно всичко е спешно, понеже някой е спал и не си е свършил работата навреме. Блестящ пример за шуробаджанащина! Социалните придобвки няма да ги коментирам, защото са смешни. Да не дава Господ да изразите мнение! Ако започнете работа там, явно доста сте закъсали, но няма проблем - ако имате мозък и го използвате, скоро ще се убедите в думите ми и сами ще напуснете! Клюкарщина и простащина в изобилие. Заплатата стига за хляб и дъвки. В заключение: Компанията не струва и си заслужава съдбата (вж. по-горе)! НЕДЕЙТЕ!

Положителни страни: редовно заплащане; бонуси; спазване на работното време; работно облекло; пари за квартира или пътни; обучения; отстъпка в стола;

Отрицателни: обвързващ договор (с неустойка); не добра организираност на работния процес; прекомерно натоварване с работа; нямаш право на мнение, имаш право само да работиш; кофти колеги (повечето); липса на устойчивост - честа смяна на работни позиции/цехове, според нуждата, честа смяна на преки ръководители, оттам и честа смяна на бонусите; бонусите се определят субективно от ръководителя на цеха, а не според индивидуални постигнати резултати; невъзможност за кариерно развитие; непрекъснато видео наблюдение; Работа на смени - възможно е първоначално да си редовна смяна, но при необходимост ще работиш където и когато ти кажат.

...............