Скортел /img/frontend/nomap.png"

Здравейте
През 2009 ходих на интервю за работа в тази фирма за позиция junior .net dev. Тогава бях студент без опит,пари и ми трябваше работа.На интервюто ми разказаха колко са велики , че правят софтуер за САТЕЛИТНИ(слагам го с големи букви, защото възрастният чичка, който явно е някакъв шеф така натвърдваше на сателитни комуникации) и така не се държаха много добре с мен. Попитаха какви пари искам тогава не помня какво казах вероятно, нещо от сорта на 600 - 800 като за начало.Тогава възрастният чичка ми се изсмя и ми каза, че такива пари вземат хора с много опит и  с поне 40 часа на седмица.Накрая като ме изпращаха ми казаха да се обаждам и да ги търся ако случайно излезне някаква работа за мен.Тогава бях отчаян за работа тип "Will code for food", но не съм ги търсил след това интервю.
Това е моят опит с тази фирма. Приятен ден на всички.

Само за информация на другаря работодател, който се е маскирал като  "НАБЛЮДАТЕЛ"  - един бензинджия получава 700 лв за 15 дежурства,  и не носи никаква отговорност
Ако ти си тръгнал да ми търсиш сметка дали знам и какво  за спътниковите комуникации, първо си отговори на въпроса : как ще ме мотивираш да върша тази работа отговорно, да работя с толкова скъпо комуникационно оборудване, за въпрсните 650 лв. И след като са толкова много според теб, не си наемай хора, ами си свърши работата сам. Един човек можеш да го разбереш колко е сериозен, по парите които е готов да плати за дадена работа.
Другарю Наблюдател, дори и представа си нямаш от спътникови комуникации, защото щеше да знаеш,  че човек, който разбира от спътникови комуникации на един пасажерски кораб 5000 евра/месец  не ги харесва? И тези 650 лв ще ги даде на някоя танцьорка само за да се усмихне два пъти на някое кубинско или хавайско пристанище.
А ако търсиш студенти, които да се учат върху техниката ти по метода " проба - грешка", така съм съгласен. Ще дойда и аз , ще получавам парите, и това е.

г-н НАБЛЮДАТЕЛ, директно мога да ви кажа, че за тези 650 лв  никой уважаващ себе си инженер не би се хванал! ЕДИНСТВЕНО само някой, радио-любител току-що завършил техникум.  Скоро започнах работа като сервизен инженер на 1300 лв чисто за първоначалните 3 месеца изпитателен срок. Колегата , който е напуснал преди мен е бил на 2000 лв, г-н Наблюдател!
В истинските фирми г-н Наблюдател хората се пращат на обучение, за сметка на фирмата, след което фирмата печели пари с тези хора, които са вече обучени, и ставката им започва от 60-80 евро /час, и стигат до 200, г-н Наблюдател. Тогава хората се чувстват като специалисти, а не като обикновенни инсталатори.
 Ако си имахте и най- малко малко понятие от спътникови комуникации щяхте да знаете колко струва едно сертифициране по NAvtex, Inmarsat,  които са част от системата на GMDSS или друго комуникационно оборудване и щяхте да разберете колко смешно звучат тези 650 лв. To даже е обидно ,някои да си продава труда в тази сфера за тези пари.

Заставам категорично зад всички негативни мнения за тази фирма. Така наречения постоянен персонал са всъщност студентчета на които са делегирани права да управляват квалифициран персонал в резултат на което кипи безсмислен труд. Ръководството й си мисли, че съществува само то и друго мнение различно от неговото не съществува, то винаги е право, ти трябва да мълчиш и ако греши ти да си виновен. Пред новопостъпил персонал и клиенти се създава впечатлени за голяма компетентност но на практика цари хаос за грешките от които си плаща непостоянния персонал. Поведението на управителите е безцеремонно, не познават възможностите за персонала си и възлагането на задачите е стрелва в тъмното ако стане добре ако не ще наемем друг. Що се отнася до г-н Наблюдателя твоята работа стана вместо да изпишеш вежди извади очи. Ако тези двама служителя са ползвали фирмата за трамплин то значи или ръководството е некомпетентно и не е успяло да ги задържи, или във фирмата няма перспектива за развитие и те са го намерили навън. Относно заплащането за човек с инженерно образование наистина е подигравателно ниско. Така, че един съвет от мен следващия път първо мисли а после пиши.
ПП: Ох забравих, че в Скортел не трябва да мислиш.

Какво да ви кажа. Разбирам че е криза, но да се търси под вола теле не си е работа. Добре съкращават ме щото свършила поддръжката на гражданска защита, ок. Но да ми кажеш че не си благотворително дружество щото съм имал дете на 7 месеца е направо го приех като, че се изплюха в лицето на детето ми. То тези от фирмата които четат знаят или се досещат кой е писал. На бъдищети кандидати за работа ще кажа не се захващайте или просто само за стаж, за друго не си струва. Шефовете са скръдзи и предпочитат да наемат студенти и ученици под предтекст, че им давали шанс, за големи заплати не си и помисляйте. За развитието във фирмата също имат си 3-4 души стари кокали, които не ги сменят а останалите при първа възможност се разкарват. Изводите си правете Вие.

Интересувам се много от спътникови комуникации и съм заинтересована от тази фирма. Каква стартова заплата мога да получа за инженерна длъжност в София?

Г-н Наблюдател , много злобно се изказвате и само плюете по писалите преди вас. Все пак това е място за споделяне на информация. Аз съм споделил каква начална заплата ми предложиха и съм си казал мнението за нея. Ако според вас 650 лв е нормална заплата , пък била тя и стартова , за кадърен "инженер" значи със сигурност сте работодател. Поне си напишете името ако не ви е срам след това което сте написали. Да , не разбирам от спътникови комуникации , но пък моите способности са ги оценили другаде за доста повече , така че не берете грижи.
Хайде със здраве и по-спокойно карайте да не си докарате някой инфаркт , че ако сте на годините на скортелските шефове ....

Познавам фирма "Скортел" отдавна.  Това, че нямало възможност за израстване е за някои некадърници.  Познавам поне двама души, за които фирмата послужи за трамплин за по-престижни места.  Но, трябва да си кадърен, да искаш да работиш и да напредаш, а не само да искаш още и още и по-голямо заплащане.   Я се виж, инженерът, за който начална заплата 650 лв. е подигравка, какво можеш?!  Дали знаеш всичко за спътниковите комуникации, може би ще трябва да те обучават?  А ти "бившият", шефовете ти били стари!? Ами постъпи в някоя детска градина!   Ти въобще не си бил за "Скортел", а и според мен за никъде.  Ти нямаш респект към нищо и никого.  Стани си сам началник, направи си фирма и работи, изкарвай пари, да видим дали ще можеш да си докараш, толкова, колкото са ти плащали в "Скортел".  А и ти "инженерът", какво ти пречи?  Пробвай и тогава предявай претенции.

Scortel e gadna firma sus stari 6efove i mnogo lo6o durjanie kum personala nai veche ot strana na zaplashtane zatove ne se zalugvaite da otidete tam !

Верно е писал бившият служител на Скортел преди мен за размера на заплатите!!!
Това да ти предлагат 650 лева за инженерна позиция си е лека шегичка според мен. И отгоре на всичко да искат да намерят човек с опит ...
Пожелавам им успех , ще им трябва.