Максима България (Т-Маркет) Дървеница /img/frontend/nomap.png"

Максима България (Т-Маркет) Дървеница

Бях на интервю във жк.Връбница! Получих добра информация от HR и добро отношение. Предполагам, че няма да ме одобрят, защото вдигнах кръвно още с първият въпрос, а той беше:" Лесно ли ни намерихте?"
 Мило момиче ! Грамотна съм, информирана съм, чета в Net-а не само коментарите за фирмите а и статиите на специалистите!!!
 Успех на кандидатстващите в тази фирма!
 Аз ще се откажа - много нисък старт на заплатата.

защо в магазините от веригата не се спазва кодекса на труда по отношение на нощен труд извънаредни часове и празничните дни?

Аз съм Светла-вече бивш мслужител на Максима.Бях уволнена на 8 .04 .заради несправяне с работата,след като почти три години работих като касиерка в един и същ магазин.Истината е, че станах неудобна,след като се организирахме и създадохме синдикална организация и аз я оглавих.А синдикалната организация направи проект за Колективен Трудов Договор,който да регламентира условията на туд ,организация на работата,социални дейности(каквито във фирмата въобще липсват), правила за формиране на работната заплата.Бившите ми вече работодатели,отказаха да преговарят с мен с мотива,че вече не работя във фирмата.Единствения начин да им покажем на литовците,че не могат да ни мачкат,че тук са гости и трябва да се съобразяват със законите в страната е да създаваме нови синдикални структури-когато сме повече сме по-силни.Колеги ,сдружавайте се,не се страхувайте,търсете ме!Телефона ми е 0883 478895.

Поздравявам "shosholinka"!
Ако повече хора, като теб пишеха какво се случва по интервютата, хората нямаше да си правят труда да кандидатстват при такива некоректни фирми. Само да ти споделя, че в момента това е масова практика и въпросните HR, сега си запълват времето с проучване на условията в другите фирми и не назначават никой на обявените позиции в обявите си. Каква е тази финансова криза и масови уволнения на служители, като само в JOBS всеки ден излизат между 400 и 600 обяви за град София?
Успех на всички активно търсещи работа!!!

Кандидатсвах за работа. Момичето от човешки ресурси явно е нова, т.к ми сподели неща които друг не би направил. Пускат си обяви, не защото имат свободни позиции, а както тя каза "да тестват пазара". Що за отношение, да загубиш времето на човек, да ходи до Враждебна, след като нямаш какво да му предложиш. Позицията за която кандидатствах беше висока, аз казах 1200 лв. нето и тя веднага добави "ако не стане за това място, ще ви имаме предвид".
Ей, научете се че за работа се плаща и то като хората. Стига с тези извращения.
В никакъв случай не ходете там, имат масово обяви, но няма реални свободни места зад тях. А и да има, това говори лошо за фирмата. Значи има текучество.
Другото, което е, че ме разпитваха масово за настоящата ми фирма. Много вътрешни неща. Нали аз кандидатсвам за работа, а не бившата ми фирма. Не знам за какво им е тази информация, но го правят.

И аз дъм длужител и тж в централния офис. Дават голям зор да започнеш по-бързо, после набързо за 5-6 месеца те изпиват до капка всичките ти сили и те "съкращават" но по взаимно съгласие, защото ако го направят по закон ще ти изплатят мизерните пари на които те осигуряват. Що се отнася до уважение, то там няма да намеритетакова от никого най-малко от управленският екип състоящ се от прибалтийци- литовци, латвийци и тн. Те не признават българите за хора и се мислят за по-висши от нас, ако обаче сте с руско потекло то може да ви се отвори парашута за работа но ще ви плащат мизерно. Ако пък сте жена още по-лощо не ги зачитат въобще. За сега толкоз от мен.А да и моля ви помислете добре преди да приемет предложение от тях

Давам тези оценки като бивша касиерка в Т-Маркет ЖК "Дървеница" гр.София.
"Безплатната" храната, която ни дават е с изтекъл срок на годност. Удържат от заплатите за щяло и нещяло. 12-те часа са си 14 при "два на два"...
Осигуровката е върху 295 лева, а заплатите са реално под 500 лева.
Мърсотията им е за глоби от ХЕИ...
Не се лъжете, каквото и да ви обещават, да почвате там.