Веста-Р ООД /img/frontend/nomap.png"

Веста-Р ООД

Фирмата е малка, очевидно правеща достатъчно пари за да функционира и да ходят по изложения в Италия и Чехия, но това нищо не означава, отношението на Дипломиран Инженер Радослав Радославов е под всякаква критика. При наемането Ви като служител не Ви се казва, че ще бъдете назначен на позиция Продавач, независимо за каква длъжност сте там, нито, че заплатата по договор ще Ви се води 500 лв. Да не говорим, че този договор може да го сключите и месец след като сте започнали работа там и то не със задна дата. Обедната почивка е 30 минути, не си мислете, че можете да ползвате другите 30 на някакви половинки или 10 минутки, просто е толкова. Работното време е нормирано от 09:00 до 18:00, като често се налага да оставате и до 18:30 - 19:00, което не Ви позволява да закъснявате сутрин с 5 или 10 минути. Хубавото е, че заплатата не Ви се бави, но това е единственото хубаво.

Фирмата е просперираща. Добро заплащане срещу високи изисквания . Стимулира се развитието , стига да не Ви мързи и да не кръшкате .
Заплащането е , добро и без пропуски .
Има Коледни премии и стимули при показани резултати.
Поемат се картите за градския транспорт.

Ако не познавах хората , които някои озлобени неудачници са се опитали да очернят не бих се включила към " драскачите ", но тук става въпрос за възцарилата се българска черта - по-добре да изкараш този който е поел риска да се опита да ти даде работа от черен по черен , без да видиш дали ти си успял да докажеш , че си заслужил доверие и уважение . Уважението не се купува , а се заслужава уважаеми " колеги " .

Здравейте!Днес бях на интервю за работа в тази фирма и се отнесоха доста коректно с мен - обсъдихме да ми изпратят едни оферти (за други работодатели, техни контрагенти) по пощата и те реагираха изключително бързо.
Нямам ноблюдение върху работната среда и не мога да бъда обективна. Всеки е длъжен да провери дали му е изгодно и до колко, ако е така, да работи във фирмата.
Поздрави! ;)

Крещи се по персонала,витае атмосфера на страх и стрес, унижение и скандали от Радославов. Всички служители  са използвани за общи работници,надишваш се редовно с ацетон и няма как да се проветри, защото прозорците не се отварят???Наскоро имаше пожар на долен етаж на завод ВИТОША и щяхме да се издушим като лисици...Тези велики бизнесмени явно не са чували за мин усл за безопасен труд.Не се включва отопление през зимата или си го плащаш ти като те глобявят за това,нямаш право да ползваш кафемашината.Глоба от 50 лв ако проведеш личен разговор по собствения ти телефон???Експлоатират работниците си незаконно, като не сключват реални договори с тях и ги осигуряват на мин заплата, карат ги да работят 8 часа и половина, вместо законните 8, а магазините им работят и в събота без да ги компенсират през седмицата.Слагат си различни,според клиента цени на машините които препродават от Германия и Китай...Цитат от Радославов:" Отиди да откраднеш 2 стола от съседите,когато ги няма!"- става въпрос за изложение на ЕКСПОЦЕНТЪР!!!
Като цяло Байганьовщината и селенията  царува в пълна сила в тази семейна фирмичка на благодатната почва на беззаконието и липсата на контрол в БГ, но това няма да е до безкрайност...

Работя във фирмата вече повече от 5 години. За тези повече от 60 месеца не е имало закъснение на заплатата повече от един ден.
Управителите са отговорни хора имащи високи изисквания към служителите си.По мое мнение  ,който е успял да се докаже в работата си и е заслужил доверието на работодателя е възнаграждаван,както материално така и морално.
"Хамалогията " е спецефика за дейността на фирмата ( което действие в интерес на истината не е ежедневие )и работодателя винаги е информирал предварително всеки кандидат за работа.
Работници с настройката на така наречените " пеперуди  " сменящи работното си място на всики 6 месеца или най-много година реално нямат шанс .Такива хора са на принципа да дават от себе си минимум а да получават максимум.
Времето на безплатния обяд е безвъзвратно отминал.

Обяснението е просто - служителите са роби на господарите ...
Средата е като в робовладелски или феодален строй, трудно ми е да избера категорично един от двата.
Ако все пак сте на зор или любител на екстремни усещания, може да пробвате. Плащат редовно.
И не се задържайте дълго там, не е здравословно.

Един наш политик беше казал: "За бога братя - НЕ КУПУВЙТЕ !".
Ами това важи напълно за тази измислена фирма. Лъжат и ти свалят звезди от небето докато те накарат да си купиш, а след това си господин НИКОЙ.
Взех си миналата година шевна машина Лучник, която се оказа ,че няма нищо общо с истинските Лучник от едно време - пълно китайско менте, което постоянно е на ремонт.
Отвратително отношение на управителя на фирмата с клиентите.
Ако искате нещо качествено - не го купувайте оттам, защото ще получите евтин боклук.

Фирма с ОГРОМНО текучество на персонал. Обещават при интервю неща, които никога не се случват. Жените са само продавачки, лъгани че ще взимат добри заплати, а мъжете се изплолзват само за хамали. В интерес на истината поне плащат навреме обещаното: по банкова сметка официалното, а на ръка горницата.
Както лъжат служителите - два пъти повече лъжат клиентите. Купуват буклуци от цял свят, а ги предлагат за качествена стока. Дори мамят и с шевните машини. Ако някой си мисли, че купува италиански конци например, да отскочи до Турция...
Управителя е тотално дезорганизирана особа, която не вярва дори на жена си и дъщеря си, които също работят във фирмата. Това, което днес се говори , утре вече не важи. Баламосва всичко живо: клиенти, "партньори", служители и най-забавното е, че дори на моменти си вярва. И то дотолкова, че е най-великият в бранша.
С две думи: Ако някой има някакви сериозни намерения за работа изобщо да не си мисли, че това е местото, а да бяга надалече.....