Yourcoders (Weblancers) /img/frontend/nomap.png"

Yourcoders (Weblancers)

Супер фирма. Гъвкаво работно време, перфектна обстановка, много готини хора! Коректно отношение до край! :)

Потвърждавам казаното от колегите. Аз за щастие успях поне да си взема парите като напуснах, макар и с 2 месеца закъснение, но станах свидетел на много неприятни постъпки от страна на ръководството спрямо служителите. Моя съвет към тези които обмислят дали да започнат работа там е да си помислят дали искат да си получават парите на време и дали искат да се развиват професионално, дали искат да се отнасят с уважение към тях? Ако отговорите на тези взпроси са ДА, значи мястото ви не е там!

За съжаление ще потвърдя негативните мнения на колегите по-долу. Постоянните лъжи и увъртания от страна на ръководството за мен са наистина израз на неуважение и подигравка към хората, които им изкарват хляба. Беше ми обидно да работя във фирмата затова напуснах.

Какво да ви кажа, от скоро съм във тази фирма, и за сега съм доволен. Няма проблеми да закъсняваш, никой не ти виси на главата и да ти досажда - общо взето е доста свободно и спокойно, не е като в повечето фирми в бранша в това отношение. Заплатата ми е нормална горе долу.

Няма такива измамници другаде, ако мислите да започвате в тази фирма по-добре се откажете, Това което се говори на интервюто няма нищо общо с реалността .
1. Заплатите никога не идват на време пони с няколко седмици закъснение - това е всеки месец , БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ !
2. Лъжите, усукванията, фалшивите обещания и говоренето с недомлъвки са нещо задължително от страна на ръководителите .
3. Наемат ви за програмист а ще ви се наложи да работите с Photoshop, HTML и CSS почти през цялото време .
4.Офиса се намира в една полуразрушена 70 годишна коопирация, на последния етаж в циганска махала (Аджесан махала) .
5.Ще ви се наложи да работите на Pentium 3 - CPU и CRT - монитор .
6.Ако тръгнете да напускате забравете за последната си заплата, до сега никой който е напуснал не си я взел .
7.Ще бъдете отдаден под наем на чуждестранен клиент с който ще контактувате по skype и то ще ви дава задачите. В много случай това не е техническо лице което да си има представа от разработване на уеб софтуер и през цялото време няма да знае какво точно иска или ще иска от вас да правите глупости .

Казано на кратко - безумията, абсурдите и циганията в тази фирма са нещо съвсем нормално и рутинно .

Напълно съм съгласен с преждеговорившия. В тази т.нар. фирма работите в ужасни условия - апартамент в Люлин на петия етаж, непоносим студ през зимата. Клиентът ви обикновено е датска фирма, която заплаща за вас около 2-3 пъти повече, от заплатата, която получавате. И тази комисионна, която фирмата взима, се оказва недостатъчна, за да се купят LCD монитори, да се подобри отоплението, и да има напитки и тоалетна хартия в офиса (в определен момент и тези неща започнаха да липсват). Осигуряването е на 250 лв, специалността - "компютърен оператор". Парите се дават в пликове без разписка, без нищо. Ако не си получиш заплатата (и съответно ако си я получиш), няма никакви доказателства за това. Няколко колеги бяха останали реално без поръчки отвън или от самата фирма - месеци наред висяха в офиса и си чакаха заплатата. Фирмата е преименувана в Yourcoders, а поради факта, че има много хора, неполучили последната си месечна заплата, всички телефонни номера са сменени също. В момента, в който напуснеш, се превръщаш във враг. Шефовете се опитват да бъдат "над" закона - не изплащат заплати, не са върнали трудовата книжка на един колега, от множество датски фирми има оплаквания от тях. Като цяло е заплуждаващ ход и опит да се привлекат клиенти, които все още не знаят за репутацията на т.нар. фирма.

Работих доста време във великата датска фирма "Weblancers" и за това време се нагледах на повече цигании отколкото в която и да е обикновенна българска фирма. Някои примери:

- Закъснения в плащането на заплати от 10 до 30 дни (може и повече) месеци наред. Обяснението - "банките бавят преводите"
- Осигуровки на минимална заплата, там програмистите се водят "компютърен оператор" защото: "ами то по кодекса на труда няма квалификация програмист"
- Отдаване под наем на служителите на датски клиенти, които могат да правят каквото си поискат с теб. Ти получаваш някаква там българска заплата а шефа взима двойна и тройна комисионна за всеки човек
- Компютрите са купени 2-ра употреба преди доста време, мониторите са CRT и трептят ужасно. Но какво значение има зрението ти, нали все още може да се ползват
- Вече има климатик в офиса - "ураааа". В доброто старо време се седеше на 40-50 градуса, какво пък хората ти осугуряват безплатна сауна
- Неизплащане на последната заплата ако напуснеш, за плащане на отпуската даже не бива да си помисляш
- Ако имаш проблем и искаш да се свържеш с шефа - той се скрива. В последствие за да не го тормозят недоволни служители си смени и телефона

Поради някои проблеми (желание на няколко служителя да съдят фирмата, дела срещу фирмата от датски клиенти и тн) името на фирмата се смени наскоро на "Yourcoders", офиса също се смени - апартамент на 5 етаж в жилищна сграда. Даже климатик купиха и заплатите закъсняват с до 10 дни. Ако заплашиш с напускане има шанс да ти купят LCD монитор - ехаааа.

В jobs.bg върви гръмка обява за преуспяващата датска фирма с 10 години стаж в уеб програмирането, интересните проекти и приятния екип. Та ако искате да работите "под наем" за не особено висока заплата, която не е сигурно дали ще получите, да се биете за да вземете най-доброто от купчината стари PC-та - това е вашата фирма.

Заплащане: нищо особено, по-скоро ниско (ако си получите заплатата изобщо)
Уважение: липсва
Привилегии: никакви
Фирмена сигурност: няма как да ви изгонят, просто хората сами си тръгват
Съотношение работа / свободно време: работиш 8ч. и си тръгваш
Потенциал за развитие: в някоя друга фирма
Местоположение: 5 етаж в жилищна сграда
Колеги: екстра :)
Работна среда: вижте описанието на компютрите по-горе