СИНОВЕЙТ ЕООД / ИПСОС https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Европа 119&markers=София,бул. Европа 119

СИНОВЕЙТ ЕООД / ИПСОС

Настоящ служител на компанията съм /почти 5 години/. Това което мога да споделя от наблюденията си до момента е, че Ипсос е чудесно място за старт в кариерата, позициите са интересни и стига човек да има желание и да покаже резултати може да се развива в рамките на компанията.
Атмосферата е супер - предимно млади хора с най-разнородни интереси :) Лесно от колеги хората ти стават приятели.
Определено препоръчвам!

Работя от около 2 години в Ипсос. Реших да пиша тук защото след разговор с тийм лидер или мениджър нищо не се променя. Ако сте завършили ТУ или СУ и имате идея от програмиране, това не е мястото. Тук е за хора без опит, които ще бъдат обучени за 1-2-3 седмици. Реално програмиране няма. Относно заплащане, започва се с около 900 -1000 лева, след една година става 1250-1300. Ако искате да де занимавате с програмиране и нямате никакъв опит и 1000 лева ви стигат в София, това е мястото за вас. Когато си търсите нова работа след 1-2 години, хората ще си кажат, че имате опит. Относно мениджмънт, има много да се желае. Доста от колегите си клатят краката и учудващо или не, понякога такива хора се изкачват и стават лидери. До колкото разбрах от други колеги с повече опит от мен във фирмата, за да се получи това, трябва да си ‘приятел’ с правилните хора. Повечето колеги са готини, ходи се по кръчми и се излиза от време на време. Има и някои колеги които са меко казано странни. От към бенефити, фитнес карта, плодове и ваучери. Да се върна защо съм тук. На последното годишно ревю очаквах повече тъй като получих и повишение в позицията, на въпрос защо... отговора беше, че няма бюджет. За жалост/радост, колегите пият и си казват всичко. Оказва се че за едни няма бюджет а за други има. Както и да е, вече имам няколко оферти за работа. Живи и здрави да са всички в Ипсос, хората си напускат и си намират много по-добра работа, единственото което се постига от Ипсос като компания е че никой не ги взима на сериозно. Ако мен лично някой приятел или познат ме попита за мнение дали да започне ще кажа: По-добре недей!

Здравейте, и аз ще се включа,за да си кажа мнението.Аз правя анкети по телефона в тази агенция от м.ноември миналата година.Като цяло ми хареса-и заплащане, и отношение, и работна среда.Шефовете са коректни,винаги ще помогнат,проявяват разбиране.Могат да се докарват добри пари,ако се идва редовно на работа и се стои на телефона.В края на краищата тук съм,за да работя,а не да си правя шоу с колегите или да чакам да се случи нещо необичайно,защото времето в офиса все едно,че е спряло.А и шефовете са си в правото да изискват да се стои на телефона и да се набира-в края на краищата затова се плаща, а не да се смеем или да си чукаме лаф-моабет в кол-центъра. А и не знам някъде да плащат за клатене на краката.Който знае,моля да се обади.

Ипсос са абсолютни нещастници и мошенници. Започвам да изброявам нещата които са ми направили впечатление:

- Колегите са под всякаква критика. Някой от тях нямат елементарна хигиена и в офиса мерише лошо заради тях. Повечето са злобари и говорят зад гърба на други колеги без причина.
- Заплащането е меко казано неадекватно и смешно. Заплатите на някой от служителите почват от 800 лева, други от 1300. ХАХАХАХАХАХА вие нормални ли сте? 400 евро на месец в София, успех.
- Във фирмата се шири БРУТАЛНА шуробаджанащина. Тоест ако искаш да бъдеш на по-висока позиция трябва да си приятелче на някой / да познаваш шефчетата и да лижеш гъзове.
- Възможностите за развитие са НУЛЕВИ понеже се правят едни и същи работи, не се учат нови технологии. Срещу крупна сума може да се автоматизира цялата фирма и работата да се върши от роботи :~).
- Привилегиите се изразяват в един банан, 2 кивита и един портокал (fruit week), ваучари за храна и спортна карта (смешно на фона на другите ИТ фирми).
- Няма шанс за хоум офис за 1-2 дена дори в месеца (камо ли на седмица, хаха).
- ЯЙЧАРКИТЕ са безполезни. Само висят във facebook и пращат emails за това, че има свежи плодове.
- Машината за кафе и кафето са мега гадни.

Общо взето тази фирма е пълна трагедия. "Колегите" са събирани от кол и въже без дипломи по ит / информатика.
Съвет към меринджЕЙте - платете на някой да ви автоматизира фирмичката срещу крупна сума и без това се издържате на гърба на служителите си.

You will be mostly surrounded by arrogant, illiterate, selfish, sneaky and disrespectful people. If you want to babystep your way into the corporate construct and slowly get to know the way the industry works, this company is a great place to start.

They will take you in from the street, teach you some basic corporate etiquette, as well as some basic software skills, and as soon as you've adapted a little bit they will start exploiting you to the maximum.

The formula is simple - you give a lot, but you get nothing in return. It is how corporate giants like Ipsos exploit their human resources. The better you get at your job, the more work you will have, and the more your responsibilities will grow. Sadly your salary will be increased in an inversely proportional tendency.

If you are coming to Ipsos with the idea to earn a decent salary, you've picked the wrong place. The management (which is comprised of lazy, arrogant, incompetent, disorganized and extremely inefficient bunch of primates that are, in most cases, either friends or family) frowns upon requests for salary increases of say 15%, even though the workload and complexity of work you do have increased by 70% in the past 6 months. They just don't give a shit. When I decided to quit the offered me a "counter-offer", which was comprised of the laughable 10% salary increase...that should tell you enough.

Overall the only reason you would want to join Ipsos is if you have absolutely no experience whatsoever in this field, or in a corporate environment, and you want to accumulate some. If that is not the case, just do yourself a favor and turn your back to this joke of an employer. The field is in a state of rapid expansion, and there are a LOT of other employers that will provide significantly better salaries, conditions and work-life balance.

Фирмата взима хора без никакъв опит (сервитьори,продавач консултанти и т.н) с цел да ги "обучи" и да бъдат на разположени 24/7. Менджмънта е под всякаква критика, Директора - Иван Димитров е нехаен чичка на средна възраст с високо съмочувствие за себе си и без грам внимание към персонала. Негови подчинени и главни "директори" на отдели и тиймлидери , са негови приятели (шуробаджанащината е на скандално ниво, всеки има връзка с някой друг и т.н). Мениджъра на Дата Процесинг Екипа, която е една от основните работи там е "Стоян-тъпото", който си няма и на идея какво прави там. Обучението протича по следния начин: Близо месец влиза един дебелак на име Стойчо Рибаров, който не може да обясни и на дете от помощно училище как и какво трябва да се работи в тази фирма, системно закъснява за "лекции" и спи по време на такива, а ти, неразбиращия нищо с още 5-6 човека се мъчиш да вденеш и само копи пейст! Заплатата почва от 800 чисто, след 6 месец скача на около 1к-1100. Местоположението е крайна спирка на метрото, в сграда без вентилация, на един етаж с още 100-на човека. Сградата се дели с бръталната фирма "Алидин", всеки сам да си прави изводите! Няма къде да се храниш на обяд, освен в едно заведение от Бай Тошово време, без хигиенни навици! Единсвения плюс, ако може да се каже са някой от младите хора там, които не се задържат много!

Супер несериозни не занимавайте по добре

Смешна фирма, поредната побългарен, лош мениджмънт, естеството на работа е интересно поне за мен бе, но дотук колегите не са кой знае какво, мениджмънта куца яко направо не мога да повярвам как е възможно всичко в България да се опорочава така, защо другари началници сте толкова некомпетентни, злобни а искащи подчинените ви да вършат чудеса, защо говорите за правила които вие самите не спазвате, Защо? Защо? Искам да попитам и как вие си представяте с множеството изисквания и минимално заплащане, че ще мотивирате хората да останат при вас и как изобщо ще ги мотивирате да работят, може би чрез оставане извънработновреме и не заплащането за това...?
Но стига толкова не искам да звуча като средностатистическия бг хейтър, но другари преосмислете концепцията си и основните похвати в мениджмънта, защото както казаха по-долу в коментарите не сме държавно предприятие в средата на 80-те и не сме парцали (поне за себе си говоря), които може да изстисквате до краен предел с минимално заплащане в столицата на аутсорсинга в Европа, каквато се превърна София в последните години, просто сте НЕ конкурентноспособни.

Мнението е от човек, който има 6 години стаж във фирмата. От 2014 г. насам практика е да се наемат служители без никакъв опит, като приоритет при подбора на персонал е ниското заплащане. Възможностите за развитие са нулеви, освен ако нямате желание "да лижете задници" 24 часа в денонощието. Овъртайм-а е убийствен на моменти, заплаща се от време на време, главно когато се надигне недоволство и се заплаши с напускане. Във фирмата от години насам се шири брутална "шуробаджанащина", на моменти човек може да се почувства като в държавна фирма от 80-те. Колективът е добър, като за това заслуга имат самите хора, а не HR екипа, който е под всякаква критика. Хора, които разнасяха кафетата, са преназначени като HR (да се опита някой да ме оспори и ще дам конкретни имена). Заплатите между служителите се различават драстично на фона, кой колко "задници" е излизал и рядко са обвързани с реалните качества и постижения на служителите. От средата на 2014 г. тенденция е абсолютно всички кадърни и опитни служители да напускат, заради ниското заплащане и невъзможността да се развиват. С две думи, фирмата става за първа работа само и единствено, като идеята е да не се задържате повече от 2 години тук. Лично с мен фирмата постъпи изключително некоректно, след 6 години стаж и редица подобрения внесени лично от мен за подобраяване на цялата работна среда, ми беше намекнато да си потърся друга работа след като ми се наложи болничен престой. Препоръката ми за фирмата е -5. Цялостната оценка е -5 също. Офисът се намира в най-неприятната част на Люлин (до метростанция Сливница) в разбита сграда, с лоша вентилация, лошо отопление, а и покрива тече, при дъжд или снеговалеж. Няма къде да се обядва в района, както и липсват всякакви удобства. Фирмените привилегии се изразяват в малка сума ваучери за храна.

Как избират хората от отдел "Човешки ресурси"?  Бях на интервю (обработка на данни), а дамата, която го проведе, дори не се представи. Започна разговора на "ти". Логическият тест не е труден. Но има различни хора- на едни им трябва повече време, други се справят по-бързо. Доста субективен по отношение на самата работа и спецификите на работния процес. Накрая интервюиращата пое ангажимент да се чуем, но не го спази. Няма да съм първият, нито последният преминал през това. Но фирма, която има изисквания, съответно трябва да има някакво елементарно ниво на етикет.