УНИВЕРСАЛ К ООД /img/frontend/nomap.png"

УНИВЕРСАЛ К ООД

Като бивш служител на фирма Universal K мога да кажа, че съм получила само коректно отношение и разбиране от страна на шефовете и на другите служители, най-вече относно причината да напусна, а именно моята бременност. Относно заплащането мога да кажа, че изцяло зависи от това до колко на човек му се работи и естествено до колко разбира от това, с което се занимава. Като цяло останах с добри впечатления и пожелавам успех на фирмата в бъдещите им начинания!
-Наталия М.

Имах удовоствието да работя в Универсал К.
Наложи се да напусна, за да взема Магистърска степен.
По време на работата ми като маркетинг специалист и в търговската ми работа се чувствах комфортно в отношенията ми с колегите и като цяло атмосферата беше мнофо спокойна. Много полезно беше обучението и практическия опит, който натрупах.
Препоръчвам Универсал К на колеги с амбиции и желание за развитие на кариета в областта на визуализационната техника и ИТ. Тези качества се поощряват с бонуси.

Гледам че се трият мнения. Фирмата лежи на стара слава и две поръчки, нищо ново.Докато те смятат че конкуренцията не струва, както е казал някой по-долу. Другите продават, видеостени и екрани и видео телефония, а те чакат да се върне пак фирмата дето дава поръчките за да стане нещо.

УНИВЕРСАЛ К Е СЕРТИФИЦИРАНА ПО ISO 9001- 2008 и прилага всички правила за подбор и управление на персонала в съотвествие със стандарта.                                                                                              УНИВЕРСАЛ К ООД  се занимава С ПРОЕКТИРАНЕ И ИЗГРАЖДАНЕ НА ВИДЕОСТЕНИ И Е:
* Дистрибутор и системен интегратор на SIEMENS за България от 1993 г. за телекомуникационна техника - телефонни централи, телефони, DECT phones, wireless communication systems.
* Изключителен дистрибутор и оторизиран сервиз за България на MITSUBISHI за Видео-стени, Мултимедийни проектори, LCD и LED дислеи.
* Сертифициран партньор на POLYCOM - най-големият производител в света на Аудио- и Видеоконферентни системи
* Носител на два златни медала на Международен Технически Панаир
* Заема престижното 3-то място сред най-динамично развиващите се фирми в централна Европа в класацията на Deloitte "Technology Fast50" 2007 и класирана на 15-то място в "Technology Fast50" 2008 * Класирана на 40-то място сред 500 най-динамично развиващи се фирми в класацията на Deloitte "Technology Fast 500 EMEA" . През 2009 отново е класирана във Fast50 и "Technology Fast 500 EMEA

УНИВЕРСАЛ К е официален вносител и оторизиран сервиз на следното висококачествено оборудване:
1. AV - оборудване:

3. Professional Audio- & Video Conference Systems
POLYCOM

4. Telecommunication Systems
SIEMENS

Предлаганите от УНИВЕРСАЛ К инженерингови решения за Видео-стени са основани на високите изисквания при контрол на непрекъснати процеси.
Някои ключови проекти на фирмата са:
- Инсталиране на две видео-стени на българския щанд на световното изложение EXPO 2000 - Хановер, Германия
- Проектиране и инсталиране на първата видео-стена в България за Control room, основана на DLP-технологията
- Инсталиране на най-голямата видео-стена за Control room с приложение в транспорта
- Изграждане на видеоконферентна система, която включва видео-сървър в София и интегрира 4 отдалечени локации в Европа.

Знам, че е една от водестите компании в областта на  IT, по повод това, че вече трета година е в класацията Fast500 за технологични компании в света. Но с какво по-конкретно се занимава фирмата, за да е толкова известна на Запад?
Има обяша за търговци и се интересувам ?

Универсал-К ООД е наистина едно от най-добрите работни места което може да се намери в България. Имам пред вид българска фирма.
Шефовете са коректни, държат се със служителите като равни. Едно от хубавите неща за търговците е, че те оставят да работиш, както ти прецениш - на самоинициатива. Друг е въпросът, че това го могат само опитните търговци. Но си заслужава, защото имаш бонус за всяка сделка. За другите наистина е трудно. Но както се казва : "Който го може - го може !" Работно време от- до за търговците също няма. Ти сам си преценяваш.

Малка фирма с големи претенции, без покритие, смятат, че 3-то място за 2007 г. в класацията на Делойт за 50-те най-бързо развиващи технологични фирми в Централна Европа е достатъчно, за да им имат доверие клиентите, но не е така. Опитват се да създадат работещ офис в София, като търсят някой, който да им предостави готови големи клиенти. Трудно ще им бъде. Смятат, че всичката им конкуренция не струва - не може да е истина...

"УНИВЕРСАЛ К ООД е класирана на 3-то място за 2007 г. в класацията на Делойт за 50-те най-бързо развиващи технологични фирми в Централна Европа." Това е единственото нещо с което може да се похвали фирмата. Затова пък в "ИКТ Топ 100" на вестник Computerworld се е класирала само един път на 79-то място през 2001г.